Premiery | 08.05.24

Ferrari 12Cilindri z dreszczykiem emocji

W Miami zaprezentowano nową dwumiejscową berlinettę i kabrio, oba napędzane silnikiem V12 zamontowanym centralnie z przodu. „Motyle w brzuchu na każdej zmianie…”

Jest jedna rzecz, która ekscytuje fanów Ferrari bardziej niż cokolwiek innego: V12 – silnik używany w samochodach Ferrari Gran Turismo od 1947 roku. Po zaprezentowaniu Ferrari Roma Spider w zeszłym roku w urzekającym pałacu El Badi w Marrakeszu na miejsce debiutu Ferrari 12Cilindri wybrano Miami. Już od samej nazwy nowy samochód marki Prancing Horse z silnikiem umieszczonym centralnie z przodu stanowi hołd dla legendarnego silnika Ferrari.

 

Niewiele skojarzeń może tak radować i zachwycać jak połączenie wolnossącego silnika V12 Ferrari z pojazdami z otwartym dachem: Ferrari 12Cilindri Spider, zaprezentowane dzisiaj podczas ekskluzywnej imprezy zorganizowanej w Miami Beach, łączy te dwa wyjątkowe doznania w dwumiejscowej odmianie Berlinetta oraz Spider. Napędzany kultowym dwunastocylindrowym silnikiem Ferrari. Ta wersja silnika V12 zapewnia 830 KM i utrzymuje obroty aż do 9500 obr./min, oferując kierowcy i pasażerowi jeszcze bardziej ekskluzywne wrażenia z jazdy na świeżym powietrzu.

 

Koncepcja nadająca kształt Ferrari 12Cilindri Spider czerpie inspirację z modeli Ferrari Gran Turismo z otwartym dachem z lat 50. i 60. XX wieku, które łączyły niezrównane osiągi drogowego samochodu wyścigowego z wyjątkową możliwością rozkoszowania się dźwiękiem 12-tki. -cylindrowy silnik z opuszczonym dachem i niezwykły komfort jazdy na długich dystansach. Konstrukcja samochodu odrywa się od najnowszych kanonów gatunku dwumiejscowego Ferrari Berlinetta Spider, rezygnując z muskularności i zmysłowości na rzecz bardziej futurystycznego języka, opartego na czystości formalnej, z jedynie najdrobniejszymi śladami typowo motoryzacyjnego leksykonu wizualnego.

 

Ferrari 12Cilindri Spider przeznaczone jest zarówno dla koneserów marki, mających jasną wizję tego, co Ferrari reprezentuje w świecie motoryzacji od 1947 roku, jak i nowszych Ferraristi, którzy marzą o samochodzie, który pozwoli im połączyć niezrównane emocje z jazdy z komfortem i włoskim designem – i możliwość cieszenia się wiatrem we włosach. To naprawdę samochód dla nielicznych.

 

Silnik F140HD, w który wyposażono Ferrari 12Cilindri Spider, to nowa wersja kultowego wolnossącego Ferrari V12, najczystszy wyraz duszy Ferrari: jego niezrównane osiągi, potężna ścieżka dźwiękowa i ekskluzywność. Silnik może wygenerować aż 830 KM, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań jego maksymalne obroty zostały zwiększone do 9500 obr./min.

 

Silnik zawiera zmodyfikowane komponenty i oprogramowanie, z których część została już zastosowana w specjalnej serii 812 Competizione A z otwartym dachem, co zapewnia mu najwyższą wydajność w swojej kategorii. Aby umożliwić silnikowi V12 osiąganie tak wysokich obrotów, inżynierowie pracowali nad zmniejszeniem masy i bezwładności elementów silnika, stosując tytanowe korbowody, które gwarantują oszczędność masy obrotowej o 40% w porównaniu ze stalą o tej samej wytrzymałości mechanicznej. Do tłoków zastosowano inny stop aluminium, dzięki czemu są one lżejsze niż w poprzednich zastosowaniach. Dalszą redukcję masy uzyskano poprzez zastosowanie wyważonego wału korbowego, który jest o 3% lżejszy.Volkswagen Samochody Dostawcze pokazuje szkic nowego Multivana
Wiadomości | 06.05.21

Volkswagen Samochody Dostawcze pokazuje szkic nowego Multivana

To będzie zupełnie nowy Multivan, a Volkswagen Samochody Dostawcze już w czerwcu świętować będzie jego premierę.

BMW prezentuje gruntownie odświeżone nowe BMW X5 i nowe BMW X6
Wiadomości | 08.02.23

BMW prezentuje gruntownie odświeżone nowe BMW X5 i nowe BMW X6

Unowocześniona stylistyka i bogatsze wyposażenie standardowe oraz zaktualizowana gama układów napędowych uwzględnia nowe silniki spalinowe i układ hybrydowy plug-in nowej generacji.

Caterham zaprezentował Project V
Concept Cars | 06.11.23

Caterham zaprezentował Project V

Lekki, w pełni elektryczny pojazd koncepcyjny coupé, który może pojawić się pod koniec 2025 lub na początku 2026 roku.