Wiadomości | 18.06.20

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019

Fiat Concept Centoventi wygrał kategorię ?Samochód koncepcyjny? nagrody Car Design Award. Według słów międzynarodowego jury rewolucyjny samochód wyróżnia się innowacyjną koncepcją modułową oraz wyjątkowym zastosowaniem kolorów i materiałów.

Dziś Car Design News ogłosiło Car Design Awards 2019, znany coroczny konkurs organizowany przez stronę internetową. Fiat Concept Centoventi otrzymał nagrodę w kategorii „Samochód koncepcyjny”. Jury, składające się z 18 dyrektorów projektowych z podobnie znanych na całym świecie producentów samochodów, rewolucyjny samochód „wyróżnia się innowacyjną koncepcją modułową oraz wyjątkowym zastosowaniem kolorów i materiałów”.

Olivier François, prezes Fiat Brand Global, zauważył: „Zdobycie tej nagrody sprawia mi ogromną dumę, a jury o tak wysokim międzynarodowym kalibrze podkreśliło znaczenie wzornictwa w projekcie Centoventi. Taka jest wizja Fiata dotycząca przyszłości demokratycznej mobilności elektrycznej, oparta na ponad 120-letniej historii. Fiat Concept Centoventi to „puste płótno” do pomalowania zgodnie z gustami i wymaganiami klientów: w rzeczywistości Centoventi został zaprojektowany z myślą o jak największej wolności i wyobraźni w kolorach, w konfiguracji wnętrz, dachu i system informacyjno-rozrywkowy, a nawet w zakresie oferowanym przez akumulatory modułowe. Stanowi zatem radykalną zmianę w paradygmatach motoryzacyjnych. To naprawdę jedna z mocnych stron tego pomysłu: nie trzeba już czekać na zakup nowego samochodu, wiedząc, że zawsze jest odpowiedni czas na „zmianę” jego konfiguracji. Centoventi ucieleśnia koncepcję Fiata „mniej znaczy więcej”, przez co rozumiemy usunięcie z samochodu wszystkiego, co niepotrzebne lub złożone, pozostawiając klientowi wyrażenie wyobraźni i preferencji. Centoventi to minimalistyczny samochód, który jest kwintesencją jego ekstremalnych możliwości dostosowania, dzięki czemu jest całkowicie fajny. ”

 

Światowa premiera podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 r. Fiat Concept Centoventi podjął temat mobilności elektrycznej za pomocą innowacyjnego modelu biznesowego: jest minimalistyczny i można go w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb, pod względem wszystkich szczegółów i na każdym etapie cyklu życia. Będzie dostępny tylko w jednym kolorze, który można dostosować za pomocą programu „4U”, do wyboru między 4 pokryciami dachu, 4 zderzakami, 4 owinięciami kół i 4 lakierami. Akcesoria wewnętrzne są wymienne i mogą być instalowane w trybie „plug-and-play” - od zestawu wskaźników i kieszeni do przechowywania po fotele i foteliki dziecięce - bezpośrednio przez klienta. Zewnętrzne elementy można owijać, zderzaki można dostosowywać, a do wyboru są różne pokrycia dachowe, które zmieniają się w zależności od pory roku lub zgodnie z własnymi preferencjami. Nawet zasięg jest modułowy: innowacyjna architektura akumulatorów oznacza, że ??można go zmieniać, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klientów, od 100 do 500 km, idealną do jazdy zarówno w mieście, jak i na weekend nad morzem lub w górach.Stworzony wyłącznie na rynek północnoamerykański, Lexus TX
Premiery | 09.06.23

Stworzony wyłącznie na rynek północnoamerykański, Lexus TX

Lexus zaprezentował zupełnie nowego TX podczas ekskluzywnej światowej premiery w Austin w Teksasie. 3-rzędowy SUV oferujący wyrafinowane wrażenia z jazdy wszystkim pasażerom.

Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT
Premiery | 08.09.23

Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT

Emeya to nowy elektryczny grand tourer (GT) firmy Lotus, zaprojektowany z myślą o kierowcach. Łączy w sobie bogatą historię firmy, osiągi samochodów sportowych i najnowsze technologie.

Fiat zaprezentował dwa całkowicie nowe modele
Wiadomości | 05.07.23

Fiat zaprezentował dwa całkowicie nowe modele

Nowy Fiat 600e i Nowy Fiat Topolino zadebiutowały na całym świecie wyznaczając nowy rozdział w planie Fiata, który dodatkowo wzmacnia wiodącą pozycję marki w zrównoważonej mobilności miejskiej.