Premiery | 11.05.22

Nowy luksusowy SUV o wysokich osiągach Range Rover Sport

Premiera. Range Rover Sport trzeciej generacji jest jak dotąd najbardziej pożądanym, zaawansowanym i dynamicznym pojazdem marki.

Nowy Range Rover Sport na nowo definiuje sportowy luksus, bez wysiłku łącząc asertywne i instynktowne osiągi na drodze z charakterystycznym dla Range Rovera wyrafinowaniem, progresywnym wyrafinowanym designem i połączoną wygodą. Model trzeciej generacji jest jak dotąd najbardziej pożądany, zaawansowany i zdolny dynamicznie.

 

Zestaw mocnych i wydajnych układów napędowych obejmuje sześciocylindrowe elektryczne hybrydy o rozszerzonym zasięgu, nowy potężny V8 oraz sześciocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne Ingenium typu mild hybrid. Napęd czysto elektryczny zostanie wprowadzony w 2024 r., gdy Land Rover będzie kontynuował swoją elektryfikację.

 

Wyrafinowany wygląd zewnętrzny to niewątpliwie Range Rover Sport z napiętą powierzchnią, dynamiczną sylwetką i natychmiast rozpoznawalnym profilem, doskonale zaakcentowanym dyskretnymi detalami i muskularnymi proporcjami – co daje wrażenie, że pojazd jest gotowy i gotowy.

 

Dramatyczne proporcje podkreślają charakterystyczny charakter Range Rovera Sport, z krótkimi zwisami, zdecydowanym przodem i stromo pochylonymi szybami z przodu i z tyłu. Te elementy znaku towarowego zapewniają silną i imponującą obecność na drodze, która komunikuje moc i osiągi.

 

Czyste linie zewnętrzne są wzmocnione przez pięknie wykonane przeszklenia i klamki drzwi, ukryte wykończenie relingów i spawany laserowo dach, co zapewnia precyzyjny, techniczny i wyrafinowany wygląd.

 

Redukcyjny design nowego Range Rovera Sport rozciąga się na jego całkowicie nowe wnętrze, w którym znajduje się znak firmowy Range Rover Command Driving Position, najnowsze technologie i najlepsze materiały, które łączą się w nieodpartą równowagę szykownej elegancji i instynktownego pożądania. Kabina przypominająca kokpit nadaje ton dynamicznym wrażeniom z jazdy, zapewniając doskonałą widoczność, a jednocześnie otulając kierowcę wysoką, pochyloną konsolą środkową i intuicyjnymi technologiami.

 

Innowacyjne i zrównoważone materiały obejmują przyjemne w dotyku i lekkie tkaniny premium Ultrafabrics wykończone w atrakcyjnych nowych kolorach Duo Tone, a także dostępna jest unikalna opcja tkaniny, która rozciąga się na deskę rozdzielczą i detale drzwi. Alternatywą jest luksusowa skóra ziarnista, Windsor lub miękka skóra półanilinowa.

 

Te przyjemne w dotyku materiały płynnie łączą się z nowymi wykończeniami wnętrza Moonlight Chrome, podczas gdy elementy takie jak zintegrowane głośniki audio, opracowane z Meridianem i ukryte za tkaniną tylnych drzwi, przyczyniają się do czystej, wyrazistej i nowoczesnej estetyki.

 

Szeroka gama zelektryfikowanych układów napędowych zapewnia typowe osiągi Range Rovera Sport. Gama obejmuje dwie elektryczne hybrydy o rozszerzonej gamie, sześciocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne Ingenium wykorzystujące technologię łagodnej hybrydy oraz zupełnie nowy V8 Twin Turbo. W 2024 r. gama nowego Range Rovera Sport będzie ewoluować, dodając model w pełni elektryczny.

 

Nowa elektryczna hybryda P510e została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom kierowców poszukujących wysokowydajnego napędu, imponującej wydajności i ponad 100 km zasięgu pojazdów elektrycznych o zerowej emisji. Płynnie łączy 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik benzynowy Ingenium Land Rovera z potężnym silnikiem elektrycznym o mocy 105 kW i akumulatorem o mocy 38,2 kWh, tworząc całkowitą moc systemu 510 KM.

 NIKOLA Badger ruszyła przedsprzedaż online, jednego z rywali Tesli
Elektryczne | 29.06.20

NIKOLA Badger ruszyła przedsprzedaż online, jednego z rywali Tesli

Nikola Badger to kolejny elektryczny pickup, który chce walczyć w segmencie szybko zapełniającym się rywalami. Mimo że start-up w dużej mierze skoncentrowany na samochodach z napędem wodorowym nie pokazał prototypu nowego modelu, jest gotowy do rozpoczęcia przedsprzedaży.

Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV
Wiadomości | 16.08.22

Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV

EQE SUV to wielofunkcyjny wariant luksusowej limuzyny EQE, dostępny podobnie jak ten ostatni z kluczowymi innowacjami EQS, a jednocześnie bardziej dynamiczny niż SUV EQS.

Trwa budowa nowej, supernowoczesnej, globalnej centrali Rimac Campus
Wiadomości | 15.11.21

Trwa budowa nowej, supernowoczesnej, globalnej centrali Rimac Campus

Rimac Group, producent hipersamochodów elektrycznych, pokazał postęp prac przy budowie globalnej siedziby firmy o wartości 200 milionów euro.