Concept Cars | 23.05.22

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision

Renault pisze nowy rozdział w swojej historii dzięki innowacyjnemu samochodowi koncepcyjnemu, który jest zarówno pionierski, jak i wizjonerski.

Z zewnątrz zapowiada przyszły, w 100% elektryczny samochód rodzinny w gamie Renault. Wewnątrz i technologicznie zaprasza do podróży w inny czas, w przyszłość, w której technologie i innowacje będą służyć bardziej zrównoważonemu i przyjaznemu dla środowiska światu. Scénic Vision wyznacza nową ścieżkę dla bardziej zrównoważonej, bezpiecznej i integracyjnej mobilności. Wizjonerski i odkrywczy, uosabia najbardziej zaawansowane technologiczne perspektywy dekarbonizacji i ucieleśnia trzy filary strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Renault: środowisko, bezpieczeństwo i integrację.

 

Jej hybrydowy, elektryczny i wodorowy układ napędowy ma na celu skrócenie przestojów związanych z ładowaniem energii przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego, w tym akumulatora. Renault Scénic Vision nie emituje spalin podczas produkcji i użytkowania, a emisja dwutlenku węgla jest o 75% mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych pojazdów elektrycznych na baterie.
Technologie pokładowe zapewniają większe bezpieczeństwo kierowcom i pasażerom, zmniejszając liczbę wypadków nawet o 70%. Projekt tego samochodu koncepcyjnego odzwierciedla również dążenie zespołów do stworzenia wyjątkowego samochodu, który jest dostępny i odpowiedni dla każdego.


Samochód koncepcyjny Scénic Vision jest prawdziwym ucieleśnieniem „Nouvelle Vague” Renault i wynikiem starannego projektowania i odważnych wyborów estetycznych. Jego konstrukcja zapowiada różne horyzonty czasowe dla gamy pojazdów Renault. Nadwozie ujawnia kształty i styl nowego modelu rodzinnego, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku. Jego wystrój wnętrza to wybiegające w przyszłość studium przyszłych wnętrz Renault.

 

Jej wodorowy, elektryczny i wodorowy układ napędowy odzwierciedla dążenie Renault do znalezienia rozwiązań dla wszystkich rodzajów zastosowań i jest częścią długoterminowej wizji, wykraczającej poza rok 2030. Ten projekt otwiera drogę do nowych perspektyw świata, w którym samochody i ludzie zbiegają się w kierunku te same wartości.Toyota Yaris wybrana samochodem roku
Wiadomości | 01.03.21

Toyota Yaris wybrana samochodem roku

Car Of The Year 2021 W tym prestiżowym konkursie wygrał mały miejski samochód Toyoty. Wideo z premiery.

Chciałbyś poprowadzić legendarny bolid F1?
Wiadomości | 24.04.23

Chciałbyś poprowadzić legendarny bolid F1?

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1. Prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji oraz niecodzienna szansa, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams FW29.

Światowa premiera Volkswagena ID.6
Premiery | 17.04.21

Światowa premiera Volkswagena ID.6

Trzeci model ID. w pełni elektrycznego rodzinnego SUV - a został zaprezentowany na targach Auto Shanghai.