Concept Cars | 23.05.22

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision

Renault pisze nowy rozdział w swojej historii dzięki innowacyjnemu samochodowi koncepcyjnemu, który jest zarówno pionierski, jak i wizjonerski.

Z zewnątrz zapowiada przyszły, w 100% elektryczny samochód rodzinny w gamie Renault. Wewnątrz i technologicznie zaprasza do podróży w inny czas, w przyszłość, w której technologie i innowacje będą służyć bardziej zrównoważonemu i przyjaznemu dla środowiska światu. Scénic Vision wyznacza nową ścieżkę dla bardziej zrównoważonej, bezpiecznej i integracyjnej mobilności. Wizjonerski i odkrywczy, uosabia najbardziej zaawansowane technologiczne perspektywy dekarbonizacji i ucieleśnia trzy filary strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Renault: środowisko, bezpieczeństwo i integrację.

 

Jej hybrydowy, elektryczny i wodorowy układ napędowy ma na celu skrócenie przestojów związanych z ładowaniem energii przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego, w tym akumulatora. Renault Scénic Vision nie emituje spalin podczas produkcji i użytkowania, a emisja dwutlenku węgla jest o 75% mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych pojazdów elektrycznych na baterie.
Technologie pokładowe zapewniają większe bezpieczeństwo kierowcom i pasażerom, zmniejszając liczbę wypadków nawet o 70%. Projekt tego samochodu koncepcyjnego odzwierciedla również dążenie zespołów do stworzenia wyjątkowego samochodu, który jest dostępny i odpowiedni dla każdego.


Samochód koncepcyjny Scénic Vision jest prawdziwym ucieleśnieniem „Nouvelle Vague” Renault i wynikiem starannego projektowania i odważnych wyborów estetycznych. Jego konstrukcja zapowiada różne horyzonty czasowe dla gamy pojazdów Renault. Nadwozie ujawnia kształty i styl nowego modelu rodzinnego, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku. Jego wystrój wnętrza to wybiegające w przyszłość studium przyszłych wnętrz Renault.

 

Jej wodorowy, elektryczny i wodorowy układ napędowy odzwierciedla dążenie Renault do znalezienia rozwiązań dla wszystkich rodzajów zastosowań i jest częścią długoterminowej wizji, wykraczającej poza rok 2030. Ten projekt otwiera drogę do nowych perspektyw świata, w którym samochody i ludzie zbiegają się w kierunku te same wartości.Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza
Wiadomości | 04.03.21

Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza

Nowy SUV ŠKODY na rynek indyjski oferuje typową dla marki przestronność. Kiedy premiera?

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia
Wiadomości | 18.02.21

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.

Czy wiesz jak urosła SKODA ?
Wiadomości | 09.02.21

Czy wiesz jak urosła SKODA ?

Fabryki SKODY na całym świecie. Digitalizacja, globalizacja i nowoczesność.