Concept Cars | 23.05.22

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision

Renault pisze nowy rozdział w swojej historii dzięki innowacyjnemu samochodowi koncepcyjnemu, który jest zarówno pionierski, jak i wizjonerski.

Z zewnątrz zapowiada przyszły, w 100% elektryczny samochód rodzinny w gamie Renault. Wewnątrz i technologicznie zaprasza do podróży w inny czas, w przyszłość, w której technologie i innowacje będą służyć bardziej zrównoważonemu i przyjaznemu dla środowiska światu. Scénic Vision wyznacza nową ścieżkę dla bardziej zrównoważonej, bezpiecznej i integracyjnej mobilności. Wizjonerski i odkrywczy, uosabia najbardziej zaawansowane technologiczne perspektywy dekarbonizacji i ucieleśnia trzy filary strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Renault: środowisko, bezpieczeństwo i integrację.

 

Jej hybrydowy, elektryczny i wodorowy układ napędowy ma na celu skrócenie przestojów związanych z ładowaniem energii przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego, w tym akumulatora. Renault Scénic Vision nie emituje spalin podczas produkcji i użytkowania, a emisja dwutlenku węgla jest o 75% mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych pojazdów elektrycznych na baterie.
Technologie pokładowe zapewniają większe bezpieczeństwo kierowcom i pasażerom, zmniejszając liczbę wypadków nawet o 70%. Projekt tego samochodu koncepcyjnego odzwierciedla również dążenie zespołów do stworzenia wyjątkowego samochodu, który jest dostępny i odpowiedni dla każdego.


Samochód koncepcyjny Scénic Vision jest prawdziwym ucieleśnieniem „Nouvelle Vague” Renault i wynikiem starannego projektowania i odważnych wyborów estetycznych. Jego konstrukcja zapowiada różne horyzonty czasowe dla gamy pojazdów Renault. Nadwozie ujawnia kształty i styl nowego modelu rodzinnego, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku. Jego wystrój wnętrza to wybiegające w przyszłość studium przyszłych wnętrz Renault.

 

Jej wodorowy, elektryczny i wodorowy układ napędowy odzwierciedla dążenie Renault do znalezienia rozwiązań dla wszystkich rodzajów zastosowań i jest częścią długoterminowej wizji, wykraczającej poza rok 2030. Ten projekt otwiera drogę do nowych perspektyw świata, w którym samochody i ludzie zbiegają się w kierunku te same wartości.Ford GT 64 Prototype Heritage Edition
Tuning | 12.08.21

Ford GT 64 Prototype Heritage Edition

Limitowana edycja pojazdu jest inspirowana prototypem Forda GT z 1964 roku, który stał się jedynym amerykańskim supersamochodem, który wygrał Le Mans.

Volvo, Polestar, Smart, Lotus czyli europejskie marki w rękach chińskiego smoka
Wiadomości | 19.04.23

Volvo, Polestar, Smart, Lotus czyli europejskie marki w rękach chińskiego smoka

Geely Holding, najbardziej międzynarodowy chiński gracz w branży motoryzacyjnej przedstawia nowe produkty na pierwszym od ponad trzech lat globalnym salonie samochodowym w Szanghaju.

Korea przedstawia pierwszego na świecie nowego MINI Countryman
Premiery | 01.07.20

Korea przedstawia pierwszego na świecie nowego MINI Countryman

Kompaktowy samochód MINI w Korei, po raz pierwszy na świecie zaprezentowano MINI Countryman 24 czerwca na Everland Forest Camp w Yongin.