Wiadomości | 11.03.24

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów

Porsche poszerza gamę modeli swojego w pełni elektrycznego sportowego sedana o Taycan Turbo GT i Taycan Turbo GT z pakietem Weissach. Ten ostatni jest przystosowany do jazdy na torze.

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów ustanawia rekordy czasów okrążeń w Laguna Seca i na torze Nürburgring. Porsche Taycan Turbo GT i Taycan Turbo GT z pakietem Weissach. Ten ostatni jest przystosowany do jazdy na torze i pozwala zrezygnować z tylnych siedzeń na rzecz jeszcze lepszego stosunku mocy do masy.

 

Przy mocy szczytowej oba modele mogą dostarczyć ponad 1100 PS. W połączeniu z różnymi rozwiązaniami w zakresie lekkiej konstrukcji i aerodynamiki, te w pełni elektryczne samochody sportowe GT podnoszą poprzeczkę pod względem dynamiki jazdy. W tylnej osi zastosowano mocniejszy i wydajniejszy falownik impulsowy, w którym jako materiał półprzewodnikowy zastosowano węglik krzemu. Pierwsze modele Taycan Turbo GT powinny trafić do klientów już tej wiosny.

Jeszcze nie na rynku, a już rekordzista. Taycan Turbo GT z pakietem Weissach zdobył tytuł najszybszego elektrycznego samochodu produkowanego seryjnie na torze Weathertech Raceway Laguna Seca w Kalifornii 23 lutego 2024 r. Z czasem 1:27,87 min. kierowca programistyczny Porsche Lars Kern uzyskał szybsze okrążenie niż jakikolwiek inny kierowca, jadąc samochodem elektrycznym posiadającym homologację drogową.

 

Niedługo wcześniej przedprodukcyjna wersja tego samego nowego modelu ustanowiła nowy rekord w swojej klasie na torze Nürburgring. Kern również wówczas siedział za kierownicą i uzyskał czas okrążenia 7:07,55 min. na Nordschleife. Ten oficjalny czas okrążenia jest aż o 26 sekund szybszy niż Kern, który uzyskał swoje ostatnie rekordowe okrążenie w sedanie Taycan Turbo S Sport wyposażonym w pakiet Performance w sierpniu 2022 r. sprawia również, że Turbo GT jest najszybszym czterodrzwiowym samochodem spośród wszystkich typów jednostek napędowych na torze Nürburgring.Nadchodzi nowy Renault Megane
Wiadomości | 11.09.20

Nadchodzi nowy Renault Megane

Renault Mégane to samochód liczb: 7 milionów sprzedanych samochodów na całym świecie, 4 generacje, 3 rekordy na prestiżowym torze Nurburgring.

Subaru Solterra nowe informacje na temat pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a marki
Wiadomości | 31.08.21

Subaru Solterra nowe informacje na temat pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a marki

Nowy model będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie Subaru w historii w standardzie z symetrycznym napędem na wszystkie koła.

Poznaj szeroki wybór napędów Mitsubishi ASX nowej generacji
Wiadomości | 09.06.22

Poznaj szeroki wybór napędów Mitsubishi ASX nowej generacji

Nowy ASX będzie wyposażony w pięć wariantów benzynowych i zelektryfikowanych układów napędowych, opracowanych na rynek europejski.