Premiery | 10.08.23

Piąta generacja tego SUV-a to radykalna transformacja modelu, przedstawiamy premierę Hyundaia Santa Fe

Aby upamiętnić dziedzictwo tego modelu, region Santa Fe w Nowym Meksyku został wybrany jako tło dla światowej premiery bestsellera, który trafi do sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2024 r.

W przypadku pierwszej całkowitej zmiany modelu SANTA FE od 2018 roku, Hyundai Motor przyjął niezwykłą strategię projektową, zaczynając od powiększonej tylnej klapy, aby lepiej ułatwić czerpanie przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu, a następnie przechodząc do projektowania nadwozia.

 

Wydajny, kanciasty kształt nowego modelu i duży rozstaw osi pomagają podkreślić potężną prezencję, podczas gdy mocny, a jednocześnie delikatnie wykonany wygląd zewnętrzny dobrze pasuje zarówno do miejskich, jak i przyrodniczych miejsc.

 

Przód zupełnie nowego SANTA FE robi mocne pierwsze wrażenie dzięki wysokiej masce, reflektorom w kształcie litery H i ostro zarysowanym błotnikom. Reflektory w kształcie litery H i dolna przednia falbana czerpią inspirację z emblematu Hyundai, tworząc odważny i charakterystyczny wizerunek.

 

Większy rozstaw osi nadaje zupełnie nowemu SANTA FE poczucie majestatu, a jego czyste linie boczne uzupełnia odważna linia dachu, duże przestrzenie wokół błotników, solidne nadkola, krótszy przedni zwis i odważnie zaprojektowane 21-calowe koła.

 

Widok z tyłu, wyróżniający się szerszą tylną klapą, wzmacnia wrażenie solidności, jednocześnie tworząc prostszy, rzeźbiarski wygląd. Tylne światła w kształcie litery H harmonizują z przednimi światłami typu H, zapewniając zupełnie nowemu SANTA FE charakterystyczną prezencję na drodze.

 

Całkowicie nowe wnętrze SANTA FE kontrastuje z nadwoziem, podkreślając poziome i pionowe elementy stylistyczne oraz dopasowując się do tonu i nastroju nadwozia. Na desce rozdzielczej i wlotach powietrza zastosowano wzór w kształcie litery H, aby zwiększyć poczucie otwartości i stworzyć wyjątkową równowagę stylistyczną.

 

Nowe wnętrze jest wyposażone w przydatne udogodnienia, takie jak taca do sterylizacji UV-C i podwójny system bezprzewodowego ładowania smartfonów, aby stworzyć wyrafinowane wrażenia użytkownika z praktycznością SUV-a. Pierwszy w swojej klasie panoramiczny zakrzywiony wyświetlacz SANTA FE, który obejmuje 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i system informacyjno-rozrywkowy, poprawia widoczność kierowcy i stwarza poczucie luksusu.

 

Dzięki dłuższemu rozstawowi osi, całkowicie nowy SANTA FE oferuje wiodącą w swojej klasie przestrzeń wewnętrzną. W pełni składane siedzenia w drugim i trzecim rzędzie tworzą z tyłu przestrzeń przypominającą taras z szerszą otwartą klapą tylną, umożliwiając użytkownikom bezproblemowe korzystanie z zewnątrz.

 

W Europie zupełnie nowy SANTA FE będzie dostępny z dwoma opcjami układu napędowego, w tym z takim samym 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem hybrydowym (Gamma III 1,6T GDI HEV – 6AT) lub benzynowym 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem hybrydowym typu plug-in (Gamma III 1.6T GDI PHEV – 6AT) o maksymalnej mocy silnika 160 KM.Cyfrowa premiera trzech nowych modeli BMW
Premiery | 25.05.20

Cyfrowa premiera trzech nowych modeli BMW

Cyfrowa premiera nowego BMW serii 5 Limuzyna, nowego BMW serii 5 Touring i nowego BMW serii 6 Gran Tourismo.

Jeep Gladiator 6x6
Tuning | 21.04.21

Jeep Gladiator 6x6

Najbardziej ekstremalny i wszechstronny Jeep Gladiator z napędem na żądanie na 6 kół od firmy Next Level z Kalifornii.

Podrasowany KIA Stinger w nowej odsłonie
Tuning | 16.03.21

Podrasowany KIA Stinger w nowej odsłonie

Sprawdzony sportowy gran tourer Kia Stinger ewoluuje dzięki ulepszeniom w zakresie bezpieczeństwa, technologii oraz osiągów. WIDEO.