Wiadomości | 16.10.23

Zaawansowane systemy hamulcowe brake-by-wire

Jako nieodłączny element mobilności, systemy hamulcowe i ich dalszy rozwój stanowią istotny priorytet dla Continental. Rozwiązania noszą nazwę Future Brake Systems.


Zaawansowane systemy hamulcowe brake-by-wire

Jako nieodłączny element mobilności, systemy hamulcowe i ich dalszy rozwój stanowią istotny priorytet dla Continental. Rozwiązania noszą nazwę Future Brake Systems (FBS) i ich rozwój podzielony jest na cztery etapy.

Continental już w 2016 roku ustanowił kamień milowy z FBS 0: MK C1, pierwszy system hamulca typu brake-by-wire, został wprowadzony do produkcji seryjnej. Oznacza to, że hydrauliczne połączenie między pedałem hamulca a systemem zostaje zastąpione elektromechanicznym - szybszym, bezpieczniejszym i bardziej zrównoważonym. Jako dalszy rozwój, kolejna generacja (MK C2) jest jeszcze bardziej kompaktowa, lżejsza, bardziej ekonomiczna i, dzięki Multi-Logic, ma cechy wydajnościowe przewyższające te z MK C1.

 

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w sprawdzonej elektromechanicznej aktywacji, teraz możliwe jest przejście na kompletny system brake-by-wire. W tym celu Continental opracował koncepcję MK C2D, modularne i skalowalne pokolenie systemu składające się z dwóch niezależnych siłowników. Z całkowitym oddzieleniem w FBS 1 pedału i generowania ciśnienia bez poziomu awaryjnego, jest ogromna zaleta integracji, która także pozytywnie wpływa na bierne bezpieczeństwo pojazdu. Jednocześnie, jak w przypadku FBS 0, użytkownikowi symulowane jest znane odczucie pedału, aby nie kompromitować komfortu.

 

Continental stopniowo rozwija swoje portfolio technologii "by-wire", będąc przygotowanym na przyszłe systemy hamulcowe FBS. Z dalszym rozwojem FBS 2, Continental robi pierwszy krok w kierunku możliwości rezygnacji z hydrauliki. W końcu hydraulika nie jest szczególnie efektywna pod względem zasobów ze względu na wymaganą konserwację płynu, jest kosztowna i – w idealnym scenariuszu – powinna być unikana. Zaletą dla producentów samochodów jest to, że napełnianie i odpowietrzanie (Fill & Bleed) układu hamulcowego nie jest już konieczne w produkcji. FBS 2 jest krokiem w kierunku takiego scenariusza poprzez elektromechaniczne działanie hamulców tylnej osi, które wcześniej były obsługiwane hydraulicznie.

 

Spojrzenie w przyszłość – i na FBS 3. Mówimy tutaj o scenariuszu całkowicie bez hydrauliki. W tym celu wszystkie cztery hamulce kół będą aktywowane elektromechanicznie, a komponenty systemu będą zapakowane w indywidualne moduły. Continental posiada ekspertyzę systemową, aby oferować różne rozwiązania dla różnych wymagań.BMW XM, całkowicie nowy potężny hybrydowy SUV typu plug-in
Premiery | 28.09.22

BMW XM, całkowicie nowy potężny hybrydowy SUV typu plug-in

BMW XM jest punktem kulminacyjnym ofensywy modelowej w jubileuszowym roku marki, a także pierwszym oryginalnym samochodem BMW M od czasu BMW M1.

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie
Super Cars | 29.03.23

Najszybciej rozpędzający się samochód produkcyjny na świecie

Fenomenalny design przypominający retro rakietę na kołach! Profil ostry jak brzytwa, który przy rozpędzaniu po prostu przecina powietrze. Od 0 do 100 km/h w 1,4 sekundy!

Aston Martin Formula One Team po 60 latach powraca na tor
MotorSport | 04.01.21

Aston Martin Formula One Team po 60 latach powraca na tor

Rozpoczyna się nowa era, gdy brytyjski producent samochodów luksusowych powraca do wyścigów Grand Prix. Debiut podczas Grand Prix w Melbourne w Australii 21 marca.