Wiadomości | 29.05.20

PEUGEOT i-Cockpit kilka ciekawostek

Chociaż to pierwsza generacja PEUGEOT 208 w 2012 roku była pierwszym samochodem produkcyjnym wyposażonym w PEUGEOT i-Cockpit?, samochody koncepcyjne odegrały ważną rolę w pracy nad tym rozwiązaniem. Są one prawdziwymi laboratoriami pomysłów!


PEUGEOT i-Cockpit kilka ciekawostek

PEUGEOT i-Cockpit® został wprowadzony do produkcji przy okazji pierwszej generacji PEUGEOT 208 na początku 2012 roku, ale jego premiera miała miejsce już w 2010 roku, w samochodzie koncepcyjnym SR1. Od tego czasu odniósł spektakularny sukces – ponad 6 milionów klientów na całym świecie wybrało tę unikatową koncepcję stanowiska kierowcy, która stała się jednym z filarów DNA marki.

Architektura PEUGEOT i-Cockpit® pozwala na umieszczenie informacji niezbędnych do prowadzenia samochodu bezpośrednio na linii wzroku kierowcy, który nie musi odrywać wzroku od drogi!

Jakość nadwozia w połączeniu z unikatową koncepcją stanowiska kierowcy PEUGEOT i-Cockpit® stanowią o przyjemności z jazdy, tak ważnej dla marki.

ZRODZONY Z SAMOCHODU KONCEPCYJNEGO

Chociaż to pierwsza generacja PEUGEOT 208 w 2012 roku była pierwszym samochodem produkcyjnym wyposażonym w PEUGEOT i-Cockpit®, samochody koncepcyjne odegrały ważną rolę w pracy nad tym rozwiązaniem. Są one prawdziwymi laboratoriami pomysłów!

PEUGEOT i-Cockpit® został po raz pierwszy zaprezentowany w 2010 roku w samochodzie koncepcyjnym PEUGEOT SR1. To studium stylizacyjne było punktem zwrotnym zapowiadającym nowy kierunek Dyrekcji Stylu marki (wraz z nominacją Gilles’a Vidala) i zapoczątkowało nową erę w projektowaniu samochodów Peugeot.

Od tamtej pory wszystkie samochody koncepcyjne marki Peugeot były wyposażane w PEUGEOT i-Cockpit®. EXALT był inspiracją dla deski rozdzielczej nowego PEUGEOT 508. W nowym PEUGEOT 208 architektura PEUGEOT i-Cockpit® jest zainspirowana samochodem koncepcyjnym PEUGEOT FRACTAL. Wersja PEUGEOT i-Cockpit® 3D pochodzi z kolei z QUARTZ’a. Żaden samochód koncepcyjny marki PEUGEOT nie powstaje bez powodu!Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas
Wiadomości | 08.01.23

Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas

Peugeot pokazało przyszły kierunek projektowania pojazdów elektrycznych marki, który pojawi się w modelach wprowadzonych na rynek od 2025 roku.

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept
Concept Cars | 21.04.22

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept

Designerzy i inżynierowie stworzyli Audi urbansphere z myślą o wykorzystywaniu go w natężonym ruchu chińskich megamiast, jak i w centrum każdej metropolii na świecie.

Kolejne chińskie samochody elektryczne dostępne w Europie
Wiadomości | 03.02.23

Kolejne chińskie samochody elektryczne dostępne w Europie

Firma XPENG wprowadziła dziś na rynki europejskie dwa najnowsze inteligentne modele pojazdów elektrycznych: flagowy SUV G9 oraz nowy sportowy sedan P7.