Premiery | 16.02.24

Nowa Skoda Octavia

Skoda Auto unowocześnia kultową Octavię w wersji hatchback i kombi. Z ponad 7 milionami sprzedanych egzemplarzy, jest to zdecydowanie najlepiej sprzedający się model marki.


Nowa Skoda Octavia

Czwarta nowoczesna generacja modelu otrzymała teraz odświeżony wygląd, obejmujący zmienioną osłonę chłodnicy Skody i nowe reflektory LED Matrix drugiej generacji. Klienci mogą korzystać z jeszcze bardziej wszechstronnego wyposażenia standardowego, takiego jak 10-calowy wyświetlacz cyfrowy lub dwustrefowa klimatyzacja Climatronic. Ponadto wzrósł udział materiałów zrównoważonych we wnętrzu samochodu. Dalsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania zwiększają bezpieczeństwo czynne i bierne, a nowa struktura gamy zapewnia dodatkowe możliwości indywidualizacji.

 

Nowe, dwuwymiarowe logo Skody i napis na tylnej klapie nowej Octavii odzwierciedlają unowocześnioną Skodę CI. Wersje hatchback i kombi są dostępne w czterech poziomach wyposażenia – Essence, Selection, Sportline i RS. Bestseller czeskiego producenta samochodów ma teraz przeprojektowane przednie i tylne zderzaki, które zwiększają całkowitą długość hatchbacka i kombi o 9 milimetrów, do 4698 milimetrów. Dolne wloty powietrza, kurtyny powietrzne i przejścia do przednich nadkoli w przednim zderzaku zostały przeprojektowane i nadają samochodowi bardziej dynamiczny wygląd. Ponadto projektanci dostosowali boki osłony chłodnicy Skody, aby dopasować je do wysokości nowych reflektorów.

 

Zmodernizowana Octavia oferuje dziewięć opcji projektowania wnętrza, które charakteryzują się zwiększonym wykorzystaniem materiałów zrównoważonych. Po raz pierwszy Octavia jest dostępna z 13-calowym centralnym wyświetlaczem informacyjno-rozrywkowym. Porty USB-C oferują trzykrotnie większą moc ładowania, obecnie zapewniając 45 watów. System dostępu bezkluczykowego Kessy został udoskonalony w celu zapewnienia wygodniejszego otwierania i zamykania. Chatbot ChatGPT oparty na sztucznej inteligencji zostanie później standardowo zintegrowany z asystentem głosowym Laura.

 

Škoda Octavia jest dostępna z szeroką gamą zaawansowanych czterocylindrowych silników – czterech jednostek benzynowych i dwóch diesli. Moc waha się od 85 kW (115 KM) w dwóch wariantach podstawowych do 195 kW (265 KM) w Octavii RS. Wersja 2.0 TSI o mocy 150 kW (204 KM) ma zostać wprowadzona na rynek w późniejszym terminie i będzie standardowo wyposażona w napęd na wszystkie koła.Rezvani Tank Hybrid Edition
Wiadomości | 11.05.23

Rezvani Tank Hybrid Edition

Rezvani oferuje klientom solidne silniki napędzane paliwem, olejem napędowym, a teraz także hybrydę, która pozwala mieć zalety paliwa i energii elektrycznej w jednym pojeździe.

Debiut najnowszej generacji Porsche 911 GT3 R
MotorSport | 02.08.22

Debiut najnowszej generacji Porsche 911 GT3 R

Nowe Porsche 911 GT3 R zostanie zaprezentowane publiczności podczas tegorocznego 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii
Premiery | 21.07.22

Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii

Zaprezentowana podczas specjalnego wydarzenia w Los Angeles. To najmocniejszy model w 30-letniej historii Type R, który został zaprojektowany od podstaw.