Premiery | 16.02.24

Nowa Skoda Octavia

Skoda Auto unowocześnia kultową Octavię w wersji hatchback i kombi. Z ponad 7 milionami sprzedanych egzemplarzy, jest to zdecydowanie najlepiej sprzedający się model marki.


Nowa Skoda Octavia

Czwarta nowoczesna generacja modelu otrzymała teraz odświeżony wygląd, obejmujący zmienioną osłonę chłodnicy Skody i nowe reflektory LED Matrix drugiej generacji. Klienci mogą korzystać z jeszcze bardziej wszechstronnego wyposażenia standardowego, takiego jak 10-calowy wyświetlacz cyfrowy lub dwustrefowa klimatyzacja Climatronic. Ponadto wzrósł udział materiałów zrównoważonych we wnętrzu samochodu. Dalsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania zwiększają bezpieczeństwo czynne i bierne, a nowa struktura gamy zapewnia dodatkowe możliwości indywidualizacji.

 

Nowe, dwuwymiarowe logo Skody i napis na tylnej klapie nowej Octavii odzwierciedlają unowocześnioną Skodę CI. Wersje hatchback i kombi są dostępne w czterech poziomach wyposażenia – Essence, Selection, Sportline i RS. Bestseller czeskiego producenta samochodów ma teraz przeprojektowane przednie i tylne zderzaki, które zwiększają całkowitą długość hatchbacka i kombi o 9 milimetrów, do 4698 milimetrów. Dolne wloty powietrza, kurtyny powietrzne i przejścia do przednich nadkoli w przednim zderzaku zostały przeprojektowane i nadają samochodowi bardziej dynamiczny wygląd. Ponadto projektanci dostosowali boki osłony chłodnicy Skody, aby dopasować je do wysokości nowych reflektorów.

 

Zmodernizowana Octavia oferuje dziewięć opcji projektowania wnętrza, które charakteryzują się zwiększonym wykorzystaniem materiałów zrównoważonych. Po raz pierwszy Octavia jest dostępna z 13-calowym centralnym wyświetlaczem informacyjno-rozrywkowym. Porty USB-C oferują trzykrotnie większą moc ładowania, obecnie zapewniając 45 watów. System dostępu bezkluczykowego Kessy został udoskonalony w celu zapewnienia wygodniejszego otwierania i zamykania. Chatbot ChatGPT oparty na sztucznej inteligencji zostanie później standardowo zintegrowany z asystentem głosowym Laura.

 

Škoda Octavia jest dostępna z szeroką gamą zaawansowanych czterocylindrowych silników – czterech jednostek benzynowych i dwóch diesli. Moc waha się od 85 kW (115 KM) w dwóch wariantach podstawowych do 195 kW (265 KM) w Octavii RS. Wersja 2.0 TSI o mocy 150 kW (204 KM) ma zostać wprowadzona na rynek w późniejszym terminie i będzie standardowo wyposażona w napęd na wszystkie koła.Mercedes-Benz wyprodukował 50-milionowy samochód
Wiadomości | 12.02.21

Mercedes-Benz wyprodukował 50-milionowy samochód

W sumie 50 milionów pojazdów zostało wyprodukowanych w ciągu ostatnich 75 lat.

Audi prezentuje w Chinach projekt bolidu Formuły 1
MotorSport | 18.04.23

Audi prezentuje w Chinach projekt bolidu Formuły 1

Od 2026 roku, z własnym zespołem fabrycznym i jednostką napędową opracowaną w Niemczech, cztery pierścienie będą startować w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 1.

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze
Concept Cars | 14.06.22

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze

Rok po prezentacji pierwszego prototypu Hopium Machina, francuski producent luksusowych sedanów napędzanych wodorem, ujawnia dziś projekt swojego samochodu koncepcyjnego.