Wiadomości | 23.03.21

SEAT wprowadzi na rynek dwa w pełni elektryczne samochody

CUPRA Tavascan dołączy do oferty marki w 2024 roku, natomiast Seat wprowadzi miejski pojazd elektryczny do 2025 roku.

Podczas dorocznej konferencji prasowej SEAT S.A. ogłosił plan Future Fast Forward. Inicjatywa zakłada m.in. zaprezentowanie nowego miejskiego samochodu elektrycznego do 2025 roku oraz produkcję ponad pół miliona pojazdów elektrycznych rocznie w Martorell. Pod koniec tego roku swój pierwszy w pełni elektryczny model przedstawi CUPRA. Młoda marka planuje również wejście na rynek regionu Azji i Pacyfiku w 2022 roku.

 

Celem SEAT S.A. jest nie tylko produkcja samochodów elektrycznych, ale także kierowanie rozwojem całego projektu dla koncernu Volkswagen. „Naszym planem jest przekształcenie naszego Centrum Technicznego, jedynego tego typu w Europie Południowej i stanowiącego istotny obiekt badawczo-rozwojowy w regionie”, powiedział Griffiths. „Uważamy, że elektryfikacja Hiszpanii należy do naszych obowiązków. 70 lat temu postawiliśmy ten kraj na kołach. Naszym celem jest teraz wyposażyć Hiszpanię w elektryczne koła ”.

 

Miejski samochód elektryczny zostanie dodany do oferty w 2025 roku i jest dużym projektem pod względem potencjalnej wielkości. Stanowi ważny kamień milowy na drodze do zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianami klimatycznymi i ma stać się motorem transformacji hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego.


Wayne Griffiths ogłosił również, że CUPRA wprowadzi na rynek Tavascan w 2024 r. CUPRA Tavascan będzie drugim w 100% elektrycznym modelem marki, po CUPRA Born pod koniec tego rokuToyota Gazoo Racing przedstawia GR GT3 Concept
MotorSport | 14.01.22

Toyota Gazoo Racing przedstawia GR GT3 Concept

Tokyo Auto Salon 2022. GR GT3 Concept to samochód dla pasjonatów wyścigów oparty na doświadczeniu Toyoty w motorsporcie.

Zupełnie nowy elektryczny SUV Mitsubishi AIRTREK
Premiery | 19.04.21

Zupełnie nowy elektryczny SUV Mitsubishi AIRTREK

Zaprojektowany wyłącznie na rynek chiński, całkowicie nowy AIRTREK zostanie wprowadzony na rynek pod koniec tego roku.

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz
Tuning | 10.05.22

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz

Po raz pierwszy w historii klienci będą mogli wypożyczyć za pośrednictwem Hertza specjalnego Mustanga Shelby GT500-H o mocy ponad 900 koni mechanicznych w wybranych lokalizacjach na lotniskach.