Wiadomości | 23.03.21

SEAT wprowadzi na rynek dwa w pełni elektryczne samochody

CUPRA Tavascan dołączy do oferty marki w 2024 roku, natomiast Seat wprowadzi miejski pojazd elektryczny do 2025 roku.

Podczas dorocznej konferencji prasowej SEAT S.A. ogłosił plan Future Fast Forward. Inicjatywa zakłada m.in. zaprezentowanie nowego miejskiego samochodu elektrycznego do 2025 roku oraz produkcję ponad pół miliona pojazdów elektrycznych rocznie w Martorell. Pod koniec tego roku swój pierwszy w pełni elektryczny model przedstawi CUPRA. Młoda marka planuje również wejście na rynek regionu Azji i Pacyfiku w 2022 roku.

 

Celem SEAT S.A. jest nie tylko produkcja samochodów elektrycznych, ale także kierowanie rozwojem całego projektu dla koncernu Volkswagen. „Naszym planem jest przekształcenie naszego Centrum Technicznego, jedynego tego typu w Europie Południowej i stanowiącego istotny obiekt badawczo-rozwojowy w regionie”, powiedział Griffiths. „Uważamy, że elektryfikacja Hiszpanii należy do naszych obowiązków. 70 lat temu postawiliśmy ten kraj na kołach. Naszym celem jest teraz wyposażyć Hiszpanię w elektryczne koła ”.

 

Miejski samochód elektryczny zostanie dodany do oferty w 2025 roku i jest dużym projektem pod względem potencjalnej wielkości. Stanowi ważny kamień milowy na drodze do zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianami klimatycznymi i ma stać się motorem transformacji hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego.


Wayne Griffiths ogłosił również, że CUPRA wprowadzi na rynek Tavascan w 2024 r. CUPRA Tavascan będzie drugim w 100% elektrycznym modelem marki, po CUPRA Born pod koniec tego rokuCałkiem nowe Renault Express
Wiadomości | 12.11.20

Całkiem nowe Renault Express

Aby zaspokoić wszystkie potrzeby swoich klientów, Renault przedstawia Całkowicie nowe Renault Express, dostępne zarówno w wersji użytkowej, jak i osobowej. Ta komplementarna gama czterech pojazdów będzie prezentowana i sprzedawana od wiosny 2021 roku.

Pierwsze spojrzenie na Ferrari Le Mans Hypercar
Wiadomości | 10.06.22

Pierwsze spojrzenie na Ferrari Le Mans Hypercar

Odliczanie się rozpoczęło. Po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat Ferrari powróci do wyścigów najwyższej klasy w 24-godzinnym Le Mans.

Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022
Tuning | 03.11.22

Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022

Nissan oraz NISMO zaprezentowały po raz pierwszy publicznie Nissana Z GT4, opartego na zupełnie nowym Nissanie Z, podczas targów SEMA 2022 w Las Vegas.