Wiadomości | 23.03.21

SEAT wprowadzi na rynek dwa w pełni elektryczne samochody

CUPRA Tavascan dołączy do oferty marki w 2024 roku, natomiast Seat wprowadzi miejski pojazd elektryczny do 2025 roku.

Podczas dorocznej konferencji prasowej SEAT S.A. ogłosił plan Future Fast Forward. Inicjatywa zakłada m.in. zaprezentowanie nowego miejskiego samochodu elektrycznego do 2025 roku oraz produkcję ponad pół miliona pojazdów elektrycznych rocznie w Martorell. Pod koniec tego roku swój pierwszy w pełni elektryczny model przedstawi CUPRA. Młoda marka planuje również wejście na rynek regionu Azji i Pacyfiku w 2022 roku.

 

Celem SEAT S.A. jest nie tylko produkcja samochodów elektrycznych, ale także kierowanie rozwojem całego projektu dla koncernu Volkswagen. „Naszym planem jest przekształcenie naszego Centrum Technicznego, jedynego tego typu w Europie Południowej i stanowiącego istotny obiekt badawczo-rozwojowy w regionie”, powiedział Griffiths. „Uważamy, że elektryfikacja Hiszpanii należy do naszych obowiązków. 70 lat temu postawiliśmy ten kraj na kołach. Naszym celem jest teraz wyposażyć Hiszpanię w elektryczne koła ”.

 

Miejski samochód elektryczny zostanie dodany do oferty w 2025 roku i jest dużym projektem pod względem potencjalnej wielkości. Stanowi ważny kamień milowy na drodze do zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianami klimatycznymi i ma stać się motorem transformacji hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego.


Wayne Griffiths ogłosił również, że CUPRA wprowadzi na rynek Tavascan w 2024 r. CUPRA Tavascan będzie drugim w 100% elektrycznym modelem marki, po CUPRA Born pod koniec tego rokuW 2023 roku Automobili Lamborghini świętuje swoje 60 - lecie
Wiadomości | 15.02.23

W 2023 roku Automobili Lamborghini świętuje swoje 60 - lecie

Sześćdziesiąt lat temu na terenie, który wówczas był terenem wiejskim, rozpoczęto budowę fabryki Automobili Lamborghini.

Faraday Future potrzebował zaledwie 48 godzin aby sprzedać 300 samochodów specjalnej edycji
Super Cars | 30.07.21

Faraday Future potrzebował zaledwie 48 godzin aby sprzedać 300 samochodów specjalnej edycji

Model FF 91 Futurist Alliance Edition jest wyposażony w ekskluzywne i unikalne funkcje i usługi zorientowane na użytkownika.

Lamborghini przedstawia Huracán EVO Fluo Capsule
Tuning | 04.11.20

Lamborghini przedstawia Huracán EVO Fluo Capsule

Nowa kolekcja jasnych i odważnych kolorów dla super sportowego samochodu V10, wykonaną z matową farbą zewnętrzną z uzupełniającymi kolorami wnętrza i opcjami wykończenia.