Wiadomości | 01.06.23

Aspark Owl ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa

Hipersamochód z najbardziej zaawansowaną technologią samochodów elektrycznych, gdzie moc generowana przez jego silniki zapewnia niewiarygodne przyspieszenie i prędkość.


Aspark Owl ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa

Oszałamiająco wyglądający hipersamochód Owl marki Aspark został poddany próbie w Anglii, gdzie testowano jego prędkość i przyspieszenie. Całkowicie elektryczny hipersamochód na baterie jest produkowany przez japońską firmę inżynieryjną Aspark. Pod pięknymi liniami stylistycznymi kryje się najbardziej zaawansowana dostępna technologia samochodów elektrycznych. W rezultacie moc generowana przez jego silniki zapewnia niewiarygodne przyspieszenie i prędkość.


Dwa nowe rekordy uznane tytułem Guinness World Records to: Największa średnia prędkość na dystansie 1/8 mili samochodem elektrycznym oraz największa średnia prędkość samochodu elektrycznego na dystansie ćwierć mili.
Rekord odbył się pod auspicjami UK Timing Association na Elvington Airfield w Yorkshire podczas imprezy Straightliners Speed Records.
Wyniki: 1/8 mili: średnia prędkość to 309.0270 km/h oraz 1/4 mili 318.8574 km/h.

 

Hipersamochód Aspark Owl może przyspieszyć od 0 do 100 km na godzinę w 1,72 sekundy, ma prędkość maksymalną 413 km/h i zasięg około 400 km. Ładowanie za pomocą akumulatora trwa około 40 minut. stacja szybkiego ładowania o mocy 200 kW 800 V. Aspark planuje produkcję 50 pojazdów zbudowanych na zamówienie i dostarczonych w ciągu około 12 miesięcy w cenie 2,9 mln euro za sztukę.

 

Aspark to firma inżynieryjna z siedzibą w Japonii w Osace, która od 2015 roku pracuje nad rozwojem ultrawydajnych elektrycznych pojazdów Owl. Jest to rozwijająca się firma, zatrudniająca ponad 3500 pracowników (2022) i 25 biur na całym świecie. Firma rozwija się bardzo szybko każdego roku, a jej obroty wynoszą 160 mln USD. Aspark Owl jest produkowany przez Manifattura Automobili Torino (MAT) we Włoszech.Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?
Wiadomości | 05.03.22

Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?

Cenowa karuzela w branży motoryzacyjnej dopiero się rozkręca, ponieważ zmiany w mandatach czy cenach samochodów to nie wszystko. Modyfikacje mogą czekać kierowców również w zakresie cen OC.

Kultowy crossover Toyota C-HR Prologue w nowej odsłonie
Wiadomości | 08.12.22

Kultowy crossover Toyota C-HR Prologue w nowej odsłonie

Koncepcyjny model Toyota C-HR Prologue, który debiutuje w Brukseli, to zapowiedź auta o jeszcze bardziej bezkompromisowej stylistyce i z nową gamą zelektryfikowanych napędów.

Oczekiwanie zakończone ID.3 First Edition do odbioru na początku września
Wiadomości | 10.06.20

Oczekiwanie zakończone ID.3 First Edition do odbioru na początku września

Premiera limitowanej edycji 30 tysięcy sztuk Volkswagena ID.3 nadchodzi wielkimi krokami. W ramach podziękowania za lojalność wobec marki, Volkswagen oferuje specjalne rozwiązanie wszystkim osobom które zarezerwowały możliwość zakupu ID.3 w wersji 1ST, chcącym odebrać swój samochód już we wrześniu.