Wiadomości | 01.06.23

Aspark Owl ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa

Hipersamochód z najbardziej zaawansowaną technologią samochodów elektrycznych, gdzie moc generowana przez jego silniki zapewnia niewiarygodne przyspieszenie i prędkość.


Aspark Owl ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa

Oszałamiająco wyglądający hipersamochód Owl marki Aspark został poddany próbie w Anglii, gdzie testowano jego prędkość i przyspieszenie. Całkowicie elektryczny hipersamochód na baterie jest produkowany przez japońską firmę inżynieryjną Aspark. Pod pięknymi liniami stylistycznymi kryje się najbardziej zaawansowana dostępna technologia samochodów elektrycznych. W rezultacie moc generowana przez jego silniki zapewnia niewiarygodne przyspieszenie i prędkość.


Dwa nowe rekordy uznane tytułem Guinness World Records to: Największa średnia prędkość na dystansie 1/8 mili samochodem elektrycznym oraz największa średnia prędkość samochodu elektrycznego na dystansie ćwierć mili.
Rekord odbył się pod auspicjami UK Timing Association na Elvington Airfield w Yorkshire podczas imprezy Straightliners Speed Records.
Wyniki: 1/8 mili: średnia prędkość to 309.0270 km/h oraz 1/4 mili 318.8574 km/h.

 

Hipersamochód Aspark Owl może przyspieszyć od 0 do 100 km na godzinę w 1,72 sekundy, ma prędkość maksymalną 413 km/h i zasięg około 400 km. Ładowanie za pomocą akumulatora trwa około 40 minut. stacja szybkiego ładowania o mocy 200 kW 800 V. Aspark planuje produkcję 50 pojazdów zbudowanych na zamówienie i dostarczonych w ciągu około 12 miesięcy w cenie 2,9 mln euro za sztukę.

 

Aspark to firma inżynieryjna z siedzibą w Japonii w Osace, która od 2015 roku pracuje nad rozwojem ultrawydajnych elektrycznych pojazdów Owl. Jest to rozwijająca się firma, zatrudniająca ponad 3500 pracowników (2022) i 25 biur na całym świecie. Firma rozwija się bardzo szybko każdego roku, a jej obroty wynoszą 160 mln USD. Aspark Owl jest produkowany przez Manifattura Automobili Torino (MAT) we Włoszech.W świecie samochodów nadchodzi era nowoczesnych systemów
Wiadomości | 24.10.23

W świecie samochodów nadchodzi era nowoczesnych systemów "by-wire". Co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

Odkryj świat systemów "by-wire" w samochodach - przyszłość hamowania i sterowania dla nowej ery motoryzacji.

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car
Super Cars | 27.04.21

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Emira oznacza dowódcę lub przywódcę, bardzo dobrze pasuje do nowego modelu zainspirowanego elektrycznym hipersamochodem Evija. Kiedy premiera?

Renault ujawniło nazwę swojego nowego rodzinnego kompaktowego SUV-a
Wiadomości | 08.02.24

Renault ujawniło nazwę swojego nowego rodzinnego kompaktowego SUV-a

Renault Symbioz, najnowszy pojazd w ofensywie marki w segmencie C, który łączy przyjemność z jazdy z przestronnością wnętrza i oszczędnością paliwa w pełni hybrydowego silnika 145 E-Tech.