Super Cars | 10.02.21

Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Francuska luksusowa marka toruje drogę do seryjnej produkcji swojego ekskluzywnego i wyjątkowego hipersportowego samochodu.


Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Wysoce ekskluzywny, charakterystyczny i wysokowydajny. Latem 2019 r. w Kalifornii firma Bugatti zaprezentowała kolejny projekt odzwierciedlający doskonałe doświadczenie w konstruowaniu nowzch modeli. Centodieci przywołuje historię motoryzacji: wyjątkowy projekt jest hołdem dla legendarnego EB 110. Ten kilkukrotny projekt obejmuje produkcję zaledwie dziesięciu pojazdów dla ekskluzywnej klienteli. Za chwilę rozpocznie się kolejna faza hiper-sportowego samochodu z silnikiem W16 i 1600 KM: obecnie trwa montaż pierwszego prototypu do seryjnego rozwoju.

 

Design Centodieci z płaskim nisko zawieszonym przednim spojlerem i trzyczęściowymi wlotami powietrza na nowo interpretuje kształt najsłynniejszego supersportowego samochodu lat 90. EB 110 był kluczowym kamieniem milowym na drodze do odrodzenia marki Bugatti w 1998 roku w historycznej siedzibie Bugatti w Molsheim, w wyniku czego powstał pierwszy hipersportowy samochód współczesnej ery - Veyron.

 

Centodieci to sposób, w jaki Bugatti okazuje szacunek włoskiemu przedsiębiorcy Romano Artioli i architektowi Giampaolo Benedini, ludziom, którzy stworzyli EB 110 około 30 lat temu. „Wyzwaniem dla nas było nie dać się wciągnąć w sam projekt legendarnego EB 110 i nie skupiać się wyłącznie na podejściu retrospektywnym. Naszym celem było stworzenie nowoczesnej interpretacji kształtu i technologii tamtych czasów: ale jednocześnie nie chcieliśmy stracić uroku i charakteru EB 110. W końcu supersportowy samochód fascynuje do dziś. dzięki charakterystycznemu wzornictwu i technologii ”- mówi Achim Anscheidt, dyrektor ds. projektowania w Bugatti. Największe wyzwanie: przekształcić bardzo płaski, klinowaty i praktycznie dwuwymiarowy korpus EB 110 w nowoczesną, trójwymiarową rzeźbę, aby przenieść fascynację supersportowymi samochodami tamtych czasów do współczesności.Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera
Premiery | 05.11.20

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera

Zapraszamy na polską premierę nowego w pełni elektrycznego modelu Skody ENYAQ iV opartego na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen.

AC Cobra GT Roadster
Wiadomości | 21.12.22

AC Cobra GT Roadster

Oto pierwsze szczegóły i zdjęcia zupełnie nowego i ekskluzywnego samochodu sportowego, roadstera AC Cobra GT, który zostanie oficjalnie zaprezentowany wiosną 2023 roku.

Toyota Yaris wybrana samochodem roku
Wiadomości | 01.03.21

Toyota Yaris wybrana samochodem roku

Car Of The Year 2021 W tym prestiżowym konkursie wygrał mały miejski samochód Toyoty. Wideo z premiery.