Super Cars | 10.02.21

Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Francuska luksusowa marka toruje drogę do seryjnej produkcji swojego ekskluzywnego i wyjątkowego hipersportowego samochodu.


Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Wysoce ekskluzywny, charakterystyczny i wysokowydajny. Latem 2019 r. w Kalifornii firma Bugatti zaprezentowała kolejny projekt odzwierciedlający doskonałe doświadczenie w konstruowaniu nowzch modeli. Centodieci przywołuje historię motoryzacji: wyjątkowy projekt jest hołdem dla legendarnego EB 110. Ten kilkukrotny projekt obejmuje produkcję zaledwie dziesięciu pojazdów dla ekskluzywnej klienteli. Za chwilę rozpocznie się kolejna faza hiper-sportowego samochodu z silnikiem W16 i 1600 KM: obecnie trwa montaż pierwszego prototypu do seryjnego rozwoju.

 

Design Centodieci z płaskim nisko zawieszonym przednim spojlerem i trzyczęściowymi wlotami powietrza na nowo interpretuje kształt najsłynniejszego supersportowego samochodu lat 90. EB 110 był kluczowym kamieniem milowym na drodze do odrodzenia marki Bugatti w 1998 roku w historycznej siedzibie Bugatti w Molsheim, w wyniku czego powstał pierwszy hipersportowy samochód współczesnej ery - Veyron.

 

Centodieci to sposób, w jaki Bugatti okazuje szacunek włoskiemu przedsiębiorcy Romano Artioli i architektowi Giampaolo Benedini, ludziom, którzy stworzyli EB 110 około 30 lat temu. „Wyzwaniem dla nas było nie dać się wciągnąć w sam projekt legendarnego EB 110 i nie skupiać się wyłącznie na podejściu retrospektywnym. Naszym celem było stworzenie nowoczesnej interpretacji kształtu i technologii tamtych czasów: ale jednocześnie nie chcieliśmy stracić uroku i charakteru EB 110. W końcu supersportowy samochód fascynuje do dziś. dzięki charakterystycznemu wzornictwu i technologii ”- mówi Achim Anscheidt, dyrektor ds. projektowania w Bugatti. Największe wyzwanie: przekształcić bardzo płaski, klinowaty i praktycznie dwuwymiarowy korpus EB 110 w nowoczesną, trójwymiarową rzeźbę, aby przenieść fascynację supersportowymi samochodami tamtych czasów do współczesności.Ultra skuteczny system oczyszczania powietrza
Wiadomości | 05.11.20

Ultra skuteczny system oczyszczania powietrza

Wielu producentów stosuje jonizację powietrza. Ale tylko Volvo Cars dokonuje jej w taki sposób, że zatrzymuje 95% szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10.

Toyota Highlander nowy 7-osobowy SUV debiutuje w Europie
Wiadomości | 12.05.20

Toyota Highlander nowy 7-osobowy SUV debiutuje w Europie

Europejska gama SUV-ów Toyoty zostanie wzbogacona o nowy hybrydowy model, nazywam się Toyota Highlander. Highlander Hybrid ma przestronne 7-osobowe wnętrze i bagażnik o pojemności 658 litrów. Wydajny napęd hybrydowy 4. generacji z inteligentnym napędem na 4 koła AWD-i oraz moc 244 KM z emisją CO2 od 146 g/km (WLTP)*.

Nissan GT-R NISMO 2020 z ulepszoną, sprawdzoną w wyścigach turbosprężarką
Wiadomości | 20.10.20

Nissan GT-R NISMO 2020 z ulepszoną, sprawdzoną w wyścigach turbosprężarką

Ekskluzywna ręcznie wykonana turbosprężarka. Wideo