Super Cars | 10.02.21

Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Francuska luksusowa marka toruje drogę do seryjnej produkcji swojego ekskluzywnego i wyjątkowego hipersportowego samochodu.


Bugatti Centodieci pierwszy prototyp nowej serii

Wysoce ekskluzywny, charakterystyczny i wysokowydajny. Latem 2019 r. w Kalifornii firma Bugatti zaprezentowała kolejny projekt odzwierciedlający doskonałe doświadczenie w konstruowaniu nowzch modeli. Centodieci przywołuje historię motoryzacji: wyjątkowy projekt jest hołdem dla legendarnego EB 110. Ten kilkukrotny projekt obejmuje produkcję zaledwie dziesięciu pojazdów dla ekskluzywnej klienteli. Za chwilę rozpocznie się kolejna faza hiper-sportowego samochodu z silnikiem W16 i 1600 KM: obecnie trwa montaż pierwszego prototypu do seryjnego rozwoju.

 

Design Centodieci z płaskim nisko zawieszonym przednim spojlerem i trzyczęściowymi wlotami powietrza na nowo interpretuje kształt najsłynniejszego supersportowego samochodu lat 90. EB 110 był kluczowym kamieniem milowym na drodze do odrodzenia marki Bugatti w 1998 roku w historycznej siedzibie Bugatti w Molsheim, w wyniku czego powstał pierwszy hipersportowy samochód współczesnej ery - Veyron.

 

Centodieci to sposób, w jaki Bugatti okazuje szacunek włoskiemu przedsiębiorcy Romano Artioli i architektowi Giampaolo Benedini, ludziom, którzy stworzyli EB 110 około 30 lat temu. „Wyzwaniem dla nas było nie dać się wciągnąć w sam projekt legendarnego EB 110 i nie skupiać się wyłącznie na podejściu retrospektywnym. Naszym celem było stworzenie nowoczesnej interpretacji kształtu i technologii tamtych czasów: ale jednocześnie nie chcieliśmy stracić uroku i charakteru EB 110. W końcu supersportowy samochód fascynuje do dziś. dzięki charakterystycznemu wzornictwu i technologii ”- mówi Achim Anscheidt, dyrektor ds. projektowania w Bugatti. Największe wyzwanie: przekształcić bardzo płaski, klinowaty i praktycznie dwuwymiarowy korpus EB 110 w nowoczesną, trójwymiarową rzeźbę, aby przenieść fascynację supersportowymi samochodami tamtych czasów do współczesności.Nowe Maserati GranTurismo
Super Cars | 03.10.22

Nowe Maserati GranTurismo

Jedna z ikon marki powraca. Maserati przedstawia nowe GranTurismo, wyznaczając nowy rozdział w historii, która rozpoczęła się 75 lat temu wraz z Maserati A6 1500.

Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii
Premiery | 26.08.21

Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii

Produkowany w Brazylii ma wnieść markę na nowy poziom premium w tym kraju i uczynić gamę Jeepa jeszcze bardziej kompletną.

Cadillac pokazał ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ
Wiadomości | 12.01.21

Cadillac pokazał ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ

Dzisiaj na targach CES Cadillac pokazał jak wyobraża sobie nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych. Zobacz teaser.