Tuning | 10.05.22

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz

Po raz pierwszy w historii klienci będą mogli wypożyczyć za pośrednictwem Hertza specjalnego Mustanga Shelby GT500-H o mocy ponad 900 koni mechanicznych w wybranych lokalizacjach na lotniskach.

Hertz i Shelby American ogłaszają trzyletnią współpracę w zakresie customowych samochodów, rozpoczynając od ekskluzywnych Ford Mustangów 2022 w wersji Shelby. Od tego lata ta specjalna seria pojazdów tworzących historię będzie dostępna do wynajęcia w wybranych lokalizacjach Hertza w całych Stanach Zjednoczonych.

 

Kolekcja obejmuje fastbacki Mustang Shelby GT500-H zmodyfikowane z mocą ponad 900 koni mechanicznych oraz fastbacki i kabriolety Ford Shelby Mustang GT-H, każdy stworzony specjalnie dla Hertza. Pojazdy oddają hołd oryginalnemu „Rent-A-Racer”, legendarnemu Shelby GT350-H z 1966 roku i opierają się na dziedzictwie Hertza, aby dać klientom wyjątkową okazję do prowadzenia elitarnych, wyczynowych pojazdów, do których nie mają dostępu nigdzie indziej.

 

„Shelby American i Ford Motor Company zmieniły postrzeganie amerykańskich samochodów sportowych, zaczynając od Shelby Cobra w 1962 roku”, powiedział Joe Conway, dyrektor generalny Shelby American. „Shelby później połączyła siły z Hertzem, aby stworzyć Shelby GT350-H z 1966 roku, który natychmiast stał się jednym z najbardziej ekscytujących samochodów do wynajęcia na świecie. Razem ponownie stworzyliśmy historię dzięki odrodzonemu Shelby-GT w 2006, 2007 i 2016 roku. Teraz idziemy jeszcze dalej z pierwszym Mustangiem Shelby GT500-H, który jest najmocniejszym samochodem do wynajęcia, jaki Shelby kiedykolwiek zbudował. ”

 

„Hertz i Shelby American ponownie stworzyli magię jazdy”, powiedział Stephen Scherr, dyrektor generalny Hertz. „To partnerstwo wielokrotnie tworzyło historię motoryzacji na przestrzeni lat i nie możemy się doczekać przyszłej współpracy, która będzie nadal przesuwać granice i zachwycać naszych klientów ekscytującymi samochodami i doświadczeniami”.

 

Każdy z modeli Shelby Mustang Hertz 2022 będzie natychmiast rozpoznawalny dzięki unikalnym ulepszeniom stylistycznym, które celebrują bogate dziedzictwo wydajności. Dziewiętnaście fastbacków Shelby GT500-H będzie pomalowanych na czarno, a sześć, z okazji 60. rocznicy powstania Shelby American, będzie pomalowanych w barwy oxford white. Fastbacki i kabriolety Shelby GT-H będą dostępne w kolorze Rapid Red Metallic, Oxford White, Carbonized Grey i Shadow Black. Wszystko zostanie wyeksponowane złotymi podwójnymi pasami wyścigowymi „Le Mans” i zestawem specjalnych pasków rocker, wraz z emblematami Hertz Edition i 60-lecia Shelby. Wewnątrz logo Shelby i Hertz znajdują się na siedzeniach, listwach progowych i dywanikach podłogowych; numerowana plakietka będzie na desce rozdzielczej i pod maską. Supercharger w Shelby GT500-H ma złoty odcień dla barw Hertza.

 

Począwszy od światowej klasy Forda Shelby GT500, fastback 5,2 l może pochwalić się ponad 900 KM mocy, kutymi aluminiowymi kołami monoblokowymi, oponami o parametrach Performance, przyciemnianymi szybami, odznakami Shelby GT500-H, paskami po stronie kierowcy i pasażera oraz wieloma innymi. Shelby obniżył 30 funtów, zastępując maski kolby wentylowanym, ultralekkim, suchym włóknem węglowym, który jest również znacznie mocniejszy.

 

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, 2022 Ford Shelby GT-H będzie zawierał wydech typu cat-back firmy Borla do 5.0L V8. Zarówno kabriolety, jak i fastbacki będą miały rozłożone koła. Shelby GT-H jeździ na 20-calowych aluminiowych kołach z oponami Michelin na każdą pogodę, a także jest wyposażony w unikalny, zaprojektowany przez Shelby kaptur z głębokim tłoczeniem, górną kratkę, skrzydełka powięzi i panel tylnych świateł.

 

Shelby American ukończy samochody w swoim zakładzie montażowym w Las Vegas i udokumentuje je w oficjalnym Shelby American Registry. Ponieważ produkcja jest ograniczona i jest przeznaczona wyłącznie dla flot wypożyczalni Hertz w całym kraju, samochody z edycji specjalnej zapewnią klientom Hertz naprawdę ekskluzywne wrażenia z jazdy.NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7
Premiery | 12.01.21

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7

ET7 to flagowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący ponad 100 standardowych funkcji komfortu, bezpieczeństwa i inteligentnych funkcji.

Jeep Gladiator 6x6
Tuning | 21.04.21

Jeep Gladiator 6x6

Najbardziej ekstremalny i wszechstronny Jeep Gladiator z napędem na żądanie na 6 kół od firmy Next Level z Kalifornii.

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato
Wiadomości | 02.08.23

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari na świecie znany również jako „Double-Bubble” został wystawiony na aukcji Sotheby’s.