Tuning | 10.05.22

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz

Po raz pierwszy w historii klienci będą mogli wypożyczyć za pośrednictwem Hertza specjalnego Mustanga Shelby GT500-H o mocy ponad 900 koni mechanicznych w wybranych lokalizacjach na lotniskach.

Hertz i Shelby American ogłaszają trzyletnią współpracę w zakresie customowych samochodów, rozpoczynając od ekskluzywnych Ford Mustangów 2022 w wersji Shelby. Od tego lata ta specjalna seria pojazdów tworzących historię będzie dostępna do wynajęcia w wybranych lokalizacjach Hertza w całych Stanach Zjednoczonych.

 

Kolekcja obejmuje fastbacki Mustang Shelby GT500-H zmodyfikowane z mocą ponad 900 koni mechanicznych oraz fastbacki i kabriolety Ford Shelby Mustang GT-H, każdy stworzony specjalnie dla Hertza. Pojazdy oddają hołd oryginalnemu „Rent-A-Racer”, legendarnemu Shelby GT350-H z 1966 roku i opierają się na dziedzictwie Hertza, aby dać klientom wyjątkową okazję do prowadzenia elitarnych, wyczynowych pojazdów, do których nie mają dostępu nigdzie indziej.

 

„Shelby American i Ford Motor Company zmieniły postrzeganie amerykańskich samochodów sportowych, zaczynając od Shelby Cobra w 1962 roku”, powiedział Joe Conway, dyrektor generalny Shelby American. „Shelby później połączyła siły z Hertzem, aby stworzyć Shelby GT350-H z 1966 roku, który natychmiast stał się jednym z najbardziej ekscytujących samochodów do wynajęcia na świecie. Razem ponownie stworzyliśmy historię dzięki odrodzonemu Shelby-GT w 2006, 2007 i 2016 roku. Teraz idziemy jeszcze dalej z pierwszym Mustangiem Shelby GT500-H, który jest najmocniejszym samochodem do wynajęcia, jaki Shelby kiedykolwiek zbudował. ”

 

„Hertz i Shelby American ponownie stworzyli magię jazdy”, powiedział Stephen Scherr, dyrektor generalny Hertz. „To partnerstwo wielokrotnie tworzyło historię motoryzacji na przestrzeni lat i nie możemy się doczekać przyszłej współpracy, która będzie nadal przesuwać granice i zachwycać naszych klientów ekscytującymi samochodami i doświadczeniami”.

 

Każdy z modeli Shelby Mustang Hertz 2022 będzie natychmiast rozpoznawalny dzięki unikalnym ulepszeniom stylistycznym, które celebrują bogate dziedzictwo wydajności. Dziewiętnaście fastbacków Shelby GT500-H będzie pomalowanych na czarno, a sześć, z okazji 60. rocznicy powstania Shelby American, będzie pomalowanych w barwy oxford white. Fastbacki i kabriolety Shelby GT-H będą dostępne w kolorze Rapid Red Metallic, Oxford White, Carbonized Grey i Shadow Black. Wszystko zostanie wyeksponowane złotymi podwójnymi pasami wyścigowymi „Le Mans” i zestawem specjalnych pasków rocker, wraz z emblematami Hertz Edition i 60-lecia Shelby. Wewnątrz logo Shelby i Hertz znajdują się na siedzeniach, listwach progowych i dywanikach podłogowych; numerowana plakietka będzie na desce rozdzielczej i pod maską. Supercharger w Shelby GT500-H ma złoty odcień dla barw Hertza.

 

Począwszy od światowej klasy Forda Shelby GT500, fastback 5,2 l może pochwalić się ponad 900 KM mocy, kutymi aluminiowymi kołami monoblokowymi, oponami o parametrach Performance, przyciemnianymi szybami, odznakami Shelby GT500-H, paskami po stronie kierowcy i pasażera oraz wieloma innymi. Shelby obniżył 30 funtów, zastępując maski kolby wentylowanym, ultralekkim, suchym włóknem węglowym, który jest również znacznie mocniejszy.

 

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, 2022 Ford Shelby GT-H będzie zawierał wydech typu cat-back firmy Borla do 5.0L V8. Zarówno kabriolety, jak i fastbacki będą miały rozłożone koła. Shelby GT-H jeździ na 20-calowych aluminiowych kołach z oponami Michelin na każdą pogodę, a także jest wyposażony w unikalny, zaprojektowany przez Shelby kaptur z głębokim tłoczeniem, górną kratkę, skrzydełka powięzi i panel tylnych świateł.

 

Shelby American ukończy samochody w swoim zakładzie montażowym w Las Vegas i udokumentuje je w oficjalnym Shelby American Registry. Ponieważ produkcja jest ograniczona i jest przeznaczona wyłącznie dla flot wypożyczalni Hertz w całym kraju, samochody z edycji specjalnej zapewnią klientom Hertz naprawdę ekskluzywne wrażenia z jazdy.Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia
Tuning | 23.07.21

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia

Mimo upływu 80 lat czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku silnika, modelu, który był jednym z najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych.

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy
Wiadomości | 29.06.21

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy

Premiera najlepiej sprzedającego się kompaktowego modelu marki jest już za kilka tygodni. Tymczasem teraz nowa Astra jest na finiszu testowego maratonu.

Odkryj nową Toyotę Tundra TRD Pro, która będzie rywalizować w wyścigach NASCAR
MotorSport | 28.09.21

Odkryj nową Toyotę Tundra TRD Pro, która będzie rywalizować w wyścigach NASCAR

Toyota zaprezentowała swoją nową ciężarówkę wyścigową na sezon 2022 NASCAR Camping World Truck Series, który rozpocznie się na Daytona International Speedway w lutym.