Premiery | 09.06.23

Mitsubishi Colt siódmej generacji opracowany specjalnie dla rynku europejskiego

Mitsubishi Motors Europe prezentuje nowy model COLT, będący kolejnym krokiem w planowanych na rok 2023 premierach, po przedstawionym w marcu ASX nowej generacji.


Mitsubishi Colt siódmej generacji opracowany specjalnie dla rynku europejskiego

Podążając śladami nowego ASX, który został dobrze przyjęty od czasu wprowadzenia go na rynek europejski w marcu tego roku, nowy Colt jest oparty na platformie Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance CMF-B i jest pięciodrzwiowym kompaktowym hatchbackiem opracowany przez Renault. Model będzie produkowany w fabryce Renault w Bursie w Turcji, aw salonach Mitsubishi Motors w Europie ma pojawić się od października tego roku. Całkowicie nowy Colt – siódma generacja, która zostanie wprowadzona na rynek europejski – zostanie ponownie wprowadzony na rynek europejski po raz pierwszy od dziewięciu lat.
 
 
Całkowicie nowy Colt ma mocny, sportowy wygląd, który doskonale sprawdza się w europejskich miastach. Przód nawiązuje do koncepcji projektowej Mitsubishi Motors Dynamic Shield i łączy smukłe, w pełni diodowe reflektory w górnej części z diodowymi światłami do jazdy dziennej w kształcie litery L poniżej, co nadaje mu wyrazistości. Z tyłu podkreślający szerokość zderzak zapewnia zwinny wygląd i poczucie stabilności.
 
 
Całkowicie nowy COLT jest dostępny w przyjaznej dla środowiska wersji w pełni hybrydowej (HEV) oraz w wersji z silnikiem benzynowym. Model HEV łączy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra; dwa silniki elektryczne (alternator-rozrusznik i silnik główny); automatyczna, wielobiegowa skrzynia biegów; i akumulator 1,2 kWh. Model benzynowy oferuje 1,0-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub 1,0-litrowy silnik benzynowy z 5-biegową manualną skrzynią biegów.
 
 
Wnętrze premium jest wyposażone w funkcję Smartphone-link Display Audio (SDA) na środku deski rozdzielczej. Korzystając z 7-calowego lub 9,3-calowego wyświetlacza, kierowca może uzyskać dostęp do systemu Multi-Sense, który umożliwia personalizację wrażeń z jazdy, takich jak tryby jazdy (My Sense, Sport lub Eco), reakcję silnika i układu kierowniczego oraz otaczające światło. Co więcej, system dźwiękowy Bose premium zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe podczas jazdy. Szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa pomaga również kierowcy w bezpiecznej jeździe.
 
 
Colt to pierwsza nazwa używana przez Mitsubishi Motors dla samochodów osobowych, a pierwszy pojazd o tej nazwie, Colt 600, zadebiutował w 1962 r. Od pierwszego startu Colta 1000F w 1967 r. na wyzwanie sportów motorowych, kładąc kamień węgielny pod produkcję samochodów firmy. Colt jest popularny w Europie od sześciu pokoleń, a w latach 1978-2014 sprzedano w regionie ponad 1,2 miliona egzemplarzy.Ford i M-Sport zaprezentowali dziś prototyp nowego samochodu rajdowego Puma Rally1
MotorSport | 08.07.21

Ford i M-Sport zaprezentowali dziś prototyp nowego samochodu rajdowego Puma Rally1

Wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in, na bazie kompaktowego SUV-a Forda Pumy, zadebiutuje podczas Goodwood Festival of Speed.

8 lipca dowiemy się więcej na temat systemu informacyjno-rozrywkowego nowej Klasy S
Wiadomości | 06.07.20

8 lipca dowiemy się więcej na temat systemu informacyjno-rozrywkowego nowej Klasy S

Zbliża się oficjalna prezentacja nowej generacji Mercedesa S-Class, w związku z tym niemiecka marka przekazuje więcej informacji na ten temat. Prawdopodobnie samochód zostanie zaprezentowany w nadchodzących miesiącach, Mercedes pokaże krok po kroku kluczowe szczegóły pojazdu. 8 lipca dowiemy się więcej na temat systemu informacyjno-rozrywkowego nowej Klasy S.

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach
Wiadomości | 15.03.23

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach

Ford ogłosił dzisiaj, że legendarny, całkowicie amerykański Ford Bronco 4x4 będzie wkrótce po raz pierwszy dostępny do zamówienia na wybranych rynkach europejskich.