Super Cars | 06.07.21

PEUGEOT 9X8 nowy hipersamochód zaprojektowany specjalnie do wyścigów

Prototyp napędzany przez hybrydową jednostkę napędową z napędem na wszystkie koła ma zadebiutować w Mistrzostwach Świata FIA w 2022 roku.

PEUGEOT pokazał najnowszej generacji hipersamochód, model 9X8, który ma zadebiutować w konkurencyjnych Mistrzostwach Świata FIA (FIA WEC) w 2022 roku. Napędzany przez hybrydową jednostkę napędową z napędem na wszystkie koła ten niezwykle wydajny prototyp doskonale wpisuje się w strategię PEUGEOT Neo-Performance, która jest ukierunkowana na odpowiedzialne osiągi samochodów drogowych i wyścigowych. Praca zespołu inżynierów PEUGEOT SPORT i PEUGEOT Design połączyła się jak nigdy dotąd, aby wyprodukować 9X8, który ze względu na płynne linie, brak tylnego spojlera i silną tożsamość marki, zwiastuje nową erę w wyścigach samochodowych. Innowacyjne rozwiązania techniczne, które zawiera, i jego koci wygląd to niewątpliwe znaki rozpoznawcze PEUGEOT.

 

PEUGEOT 9X8 jest bezpośrednim następcą PEUGEOT 905, zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1992 i 1993 roku, oraz PEUGEOT 908, który wygrał francuski klasyk w 2009 roku. Nowy prototyp jest gotowy aby kontynuować długie i udane zaangażowanie marki w światowej klasy sporty motorowe dzięki wysoce konkurencyjnym samochodom, które charakteryzują się silną, natychmiast rozpoznawalną tożsamością marki.

 

PEUGEOT 9X8, właściwie co oznacza nazwa nowego modelu?

„9” kontynuuje serię wykorzystywaną przez producenta w ostatnich wyścigowych samochodach długodystansowych z najwyższej półki, a mianowicie PEUGEOT 905 (który ścigał się w latach 1990-1993) i 908 (2007-2011), oba stały się ikonami marki.

Litera „X” odnosi się do technologii napędu na cztery koła i hybrydowego układu napędowego PEUGEOT Hypercar, które są ucieleśnieniem strategii elektryfikacji marki w świecie wyścigów samochodowych.

„8” to przyrostek używany we wszystkich obecnych nazwach modeli PEUGEOT, od 208 i 2008, po 308, 3008, 5008 i oczywiście 508, który niedawno przeszedł przez ręce inżynierów i projektantów tworzących Hypercar, który stał się pierwszym samochodem oznaczonym etykietą Peugeot Sport Engineered.Crossover Suzuki Ignis Hybrid 2020 po liftingu
Wiadomości | 12.08.20

Crossover Suzuki Ignis Hybrid 2020 po liftingu

Kompaktowy crossover Ignis został wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii na początku 2017 r. W sierpniu 2020 r. Ignis przeszedł lifting, z kilkoma uderzającymi ulepszeniami stylistycznymi, aby uzyskać bardziej wytrzymały, ultra kompaktowy wygląd SUV-a. z ulepszonym napędem hybrydowym.

Całkowicie nowy Ford Ranger Raptor nowej generacji późnym latem pojawi się w Europie
Premiery | 22.02.22

Całkowicie nowy Ford Ranger Raptor nowej generacji późnym latem pojawi się w Europie

Ford prezentuje zupełnie nowego pickupa z 3-litrowym silnikiem EcoBoost V6 twin-turbo, który generuje 288 KM mocy, gwarantując fenomenalne osiągi zarówno na drodze, jak i w terenie.

Bugatti Chiron Sport kontra Dassault Rafale Marine
Super Cars | 20.05.21

Bugatti Chiron Sport kontra Dassault Rafale Marine

Ostateczne, wysokooktanowe spotkanie pomiędzy czołowymi francuskimi maszynami to spektakl, który warto zobaczyć. Wideo.