MotorSport | 23.04.21

GR010 HYBRID Hypercar

TOYOTA GAZOO Racing rozpocznie nową erę w kategorii wyścigów długodystansowych Le Mans Hypercar.

Po intensywnym programie testów przedsezonowych, całkowicie nowy GR010 HYBRID Hypercar jest gotowy do debiutu w wyścigach, ponieważ zespół chce obronić swoje światowe tytuły i wygrać czwarty z rzędu 24-godzinny wyścig Le Mans z niezmienionym składem kierowców.

 


Po tysiącach kilometrów testowych już ukończonych na trzech różnych torach nadchodzi ostatni etap przygotowań na torze Spa-Francorchamps w Belgii, z dwudniowym oficjalnym testem Prologue, który odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia. To pierwszy raz, kiedy GR010 HYBRID pojawi się na torze z rywalizującymi samochodami, dając zespołowi i kierowcom ważną okazję do oceny nowego samochodu z jego głównymi konkurentami z ekipy Alpine.

 

GR010 HYBRID jest wyposażony w przedni agregat prądotwórczy, zapewniający 272 KM mocy hybrydowej i napęd na cztery koła przy prędkościach powyżej 120 km/h. W połączeniu z 3,5-litrowym silnikiem V6, kierowca ma do dyspozycji 680 KM, bez ograniczeń w zużyciu paliwa.

 


Oprócz osiągów na torze, cały zespół musi również dostosować się do nowych przepisów, które ograniczają liczebność załogi operacyjnej na torze do 43. Ten środek oszczędnościowy wymaga znacznej reorganizacji i elastyczności ze strony mechaników i załóg inżynieryjnych w celu utrzymania ich wysokich standardów wsparcia na torze, a Spa to pierwszy raz, kiedy odchudzony zespół będzie działał w konkurencyjnym środowisku. Oczekuje się zatem trudnego początku tygodnia, zanim pole startowe do sobotniego wyścigu zostanie ustalone w nowym formacie kwalifikacyjnym, kiedy jeden kierowca na samochód rozegra jedno okrążenie w locie.

 

TOYOTA GAZOO Racing ma doskonały rekord na torze Spa-Francorchamps, z pięcioma zwycięstwami od czasu pierwszego wyścigu WEC w 2013 roku i pomimo dużego wyzwania, jakiego oczekuje się od konkurentów, celem jest rozpoczęcie sezonu z maksymalną liczbą punktów.Nowy Fiat Tipo Cross nowe silniki, design i technologia
Wiadomości | 27.10.20

Nowy Fiat Tipo Cross nowe silniki, design i technologia

Gama Tipo w wersji 4- i 5-drzwiowej oraz Kombi, została całkowicie odświeżona i poszerzona o nowego Tipo Cross: brakujące ogniwo w nadwoziu crossovera.

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Concept
Tuning | 04.04.23

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Concept

Z przyciągającym wzrok limitowanym kolorem lakieru nadwozia Tuscadero. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

Ile kosztowało utrzymanie dróg krajowych podczas sezonu zimowego 2022/2023?
Wiadomości | 20.04.23

Ile kosztowało utrzymanie dróg krajowych podczas sezonu zimowego 2022/2023?

Działania związane z odśnieżaniem czy usuwaniem śliskości przekładają się bezpośrednio nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo kierowców.