Premiery | 27.01.22

Perfekcja V12 Gordon Murray Automotive przedstawia Super GT model T.33 o wartości 2 mln USD

Zaprojektowany, skonstruowany i opracowany tak, aby był najdoskonalszym na świecie. Jeśli miałbyś mieć tylko jeden supersamochód, T.33 jest właśnie tym. Wideo.

Gordon Murray Automotive zaprezentował ekscytujący, całkowicie nowy model T.33. Jest to drugi nowo opracowany model od GMA i dołącza do gamy T.50 i T.50s Niki Lauda. Dwumiejscowy T.33 z centralnie umieszczonym silnikiem został wymyślony, zaprojektowany i skonstruowany bez kompromisów, aby oferować najlepsze połączenie osiągów, komfortu, wrażeń z jazdy po drogach i codziennej użyteczności.

 

T.33 będzie napędzany przez specjalnie zmodyfikowaną wersję 3,9-litrowego silnika V12 T.50, zaprojektowanego wspólnie z Cosworth i uważanego już za najdoskonalszy w historii dwunastocylindrowy silnik samochodowy. Pięknie proporcjonalny, aerodynamicznie wydajny, ponadczasowy design T.33 będzie zbudowany wokół nowo opracowanej superlekkiej architektury z włókna węglowego i aluminium. Jego całkowita waga docelowa to mniej niż 1100 kg.

 

Podobnie jak wszystkie obecne i przyszłe samochody GMA, T.33 jest zgodny z siedmioma kluczowymi zasadami marki:


Perfekcja jazdy. Ambicja i zamiar zapewnienia najlepszych wrażeń z jazdy.


Wyłączność. GMA nigdy nie wyprodukuje więcej niż 100 egzemplarzy jednego modelu lub wariantu.


Lekkość. W GMA lekka konstrukcja to znacznie więcej niż tylko cel inżynierski, to stan umysłu. Takie podejście zapewnia supersamochody o niezrównanym poziomie wydajności i dynamiki pojazdu.


Premium. GMA to firma samochodowa jak żadna inna. Produkujemy ręcznie składane brytyjskie samochody według najwyższych możliwych standardów. To tutaj innowacja inżynieryjna spotyka się z najwyższą jakością.


Sztuka inżynieryjna. Każdy element to projekt na zamówienie i dzieło sztuki inżynierskiej, a wszystko to odwołujące się do piękna prostoty.


Powrót do piękna. Nasze samochody zawsze będą ponadczasowe, wyważone i idealnie proporcjonalne – każda część naszego auta ma swoje przeznaczenie.


Spersonalizowana podróż klienta. Mając tylko 100 przykładów każdego modelu z każdego wariantu, dołączając do rodziny GMA, dołączasz do niezrównanego i wyjątkowego doświadczenia. Podczas gdy inni producenci mogą zaoferować bilet do klubu padok, my zapewniamy dostęp do wszystkich obszarów pit pass.


Profesor Gordon Murray CBE „Gordon Murray Automotive to marka, która przesuwa granice motoryzacyjnej innowacji. Już teraz budujemy globalną reputację, która różni się od wszystkich innych producentów samochodów. Nie gonimy za trendami. Nie gonimy za głównymi wynikami. Nie gonimy za sprzedażą. I nigdy nie będziemy. Dlatego teraz iw przyszłości pojazdy GMA będą zawsze przestrzegać naszych siedmiu podstawowych zasad. Zasady, które stanowią podstawę naszej marki, naszych wiodących na świecie pojazdów i dziedzictwa, które tworzymy”.

 

T.33 został zaprojektowany przez Gordona Murraya i jego zespół przy ścisłym przestrzeganiu siedmiu zasad przewodnich firmy. Oparty na całkowicie nowej, superlekkiej architekturze karbonowo-aluminiowej, karbonowy korpus T.33 stanowi triumfalny powrót do piękna.


Nowy silnik GMA.2 V12 w T.33 oparty jest na wyjątkowych elementach konstrukcyjnych najwspanialszego silnika V12, jaki kiedykolwiek widział świat. Silnik V12 o pojemności 3,9 litra, który napędza samochód drogowy GMA T.50, został znacznie przekonfigurowany, aby zapewnić osiągi, które są jeszcze bardziej przystępne niż ekstremalny T.50 V12.

 

T.33 jest zbudowany wokół wyjątkowego, superlekkiego monocoque z włókna węglowego i iFrame z rdzeniowymi panelami z włókna węglowego. To rozwiązanie zapewnia idealną równowagę między sztywnością skrętną a lekkością, dzięki czemu samochód jest o 300 kg lżejszy od przeciętnego supersamochodu.


Wejście do kabiny wielu współczesnych supersamochodów to wejście do świata wielkich ekranów dotykowych i niekończących się podmenu, które powodują zamieszanie i rozpraszają uwagę. W przepięknie, ale prosto zaprojektowanej kabinie T.33 nie ma ekranów dotykowych. Podobnie jak w przypadku wyglądu zewnętrznego, nic nie jest uwzględnione, chyba że służy celowi, a jeśli istniało niebezpieczeństwo, które osłabiłoby wrażenia z jazdy, po prostu zostało usunięte z programu rozwojowego. Samochód jest nawet pozbawiony słupków, a zamiast tego wskaźniki są obsługiwane za pomocą przycisków kciukowych na poziomych szprychach kierownicy z włókna węglowego.

 

T.33 to prawdziwie globalny samochód, który będzie posiadał homologację na całym świecie, w tym pełną homologację federalną. Produkcja ograniczona do zaledwie 100 egzemplarzy, każdy po 1,37 miliona funtów (około 10 milionów złotych), jest produkowanych ręcznie przez Gordona Murray Automotive w nowej globalnej siedzibie firmy w Windlesham, Surrey. Większość komponentów jest wykonywana na zamówienie, a każdy samochód można spersonalizować, aby spełnić specyficzne wymagania właściciela. Dostawy do klientów są przewidziane od początku 2024 roku.Renault Kiger zupełnie nowy SUV na rynek indyjski
Concept Cars | 19.11.20

Renault Kiger zupełnie nowy SUV na rynek indyjski

Samochód pokazowy Kiger zapowiada nowy kompaktowy model o długości poniżej 4 metrów przeznaczony na rynek indyjski.

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów
Wiadomości | 11.03.24

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów

Porsche poszerza gamę modeli swojego w pełni elektrycznego sportowego sedana o Taycan Turbo GT i Taycan Turbo GT z pakietem Weissach. Ten ostatni jest przystosowany do jazdy na torze.

Światowa premiera Porsche 911 GT3 RS
Premiery | 17.08.22

Światowa premiera Porsche 911 GT3 RS

Nowe Porsche 911 GT3 RS nie ukrywa swoich zamiarów: jest bezkompromisowo zaprojektowane z myślą o maksymalnych osiągach. Wideo premiera.