Premiery | 29.10.21

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty bZ4X

Pierwszy specjalnie zaprojektowany akumulatorowy pojazd elektryczny Toyoty (BEV), wygodny, przestronny i autentyczny SUV, dostępny z nowym napędem na cztery koła.

Toyota prezentuje dziś światową premierę zupełnie nowego bZ4X, pierwszego modelu z nowej serii bZ – Beyond Zero – elektrycznych pojazdów akumulatorowych (BEV).

 

Wierny w swojej konstrukcji i technologii poprzednikowi koncepcyjnemu, ujawnionemu na początku tego roku, gotowy do produkcji bZ4X jest pierwszym modelem opracowanym przez Toyotę w całości jako BEV. Jest to również pierwszy samochód zbudowany na nowej platformie dedykowanej dla pojazdów typu BEV. Oparta na filozofii e-TNGA, została opracowana wspólnie przez Subaru i Toyotę. Włączenie jednostki akumulatorowej jako integralnej części podwozia pod podłogą pojazdu daje podstawowe korzyści w postaci niskiego środka ciężkości, doskonałego wyważenia przodu/tyłu oraz wysokiej sztywności nadwozia, co zapewnia doskonałe bezpieczeństwo, jazdę i prowadzenie.

 

bZ4X to przestronny, komfortowy SUV, dostępny z nowym napędem na cztery koła, który zapewnia wiodące w swojej klasie właściwości jezdne i osiągi w terenie z oddzielnymi silnikami elektrycznymi na każdą oś. Jego czysty, elegancki i mocny wygląd zewnętrzny odzwierciedla zarówno jego zaawansowane cechy BEV, jak i status SUV-a, i debiutuje w nowym, definiującym markę kształcie „młota” z przodu, komunikującym mocną postawę samochodu.

Długi rozstaw osi zapewnia doskonałe zakwaterowanie w lekkiej i otwartej kabinie z pięcioma siedzeniami oraz dużą ładowność.

 

Toyota skorzystała z prawie 25-letniego doświadczenia w technologii akumulatorów pojazdów elektrycznych, aby zapewnić wiodącą na świecie jakość, trwałość i niezawodność jednostki litowo-jonowej, która zasila bZ4X. Oczekuje się, że nawet po 10 latach jazdy akumulator nadal będzie działał na poziomie 90% swojej pierwotnej wydajności.

 

Przy w pełni naładowanym akumulatorze oczekiwany zasięg to ponad 450 km (w zależności od wersji). bZ4X będzie również oferować zaawansowane funkcje technologiczne, w tym dach z panelem słonecznym, który pomaga ładować akumulator podczas jazdy lub postoju, oraz Toyota Safety Sense trzeciej generacji z nowymi i ulepszonymi systemami aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

 

bZ4X będzie miał swoją europejską premierę 2 grudnia, tuż przed otwarciem dedykowanego serwisu rezerwacji online dla klientów, którzy chcą być jednymi z pierwszych, którzy otrzymają nowy model.Całkowicie nowy Nissan Rogue prowadzi odrodzenie oferty Nissana w USA
Wiadomości | 19.10.20

Całkowicie nowy Nissan Rogue prowadzi odrodzenie oferty Nissana w USA

Zupełnie nowy crossover Nissan Rogue z 2021 roku pojawi się w salonach w całych Stanach Zjednoczonych pod koniec tego miesiąca, w ramach globalnego planu transformacji firmy Nissan NEXT.

Pierwsza na świecie ciężarówka na wodór to Hyundai XCIENT Fuel Cell
Wiadomości | 07.07.20

Pierwsza na świecie ciężarówka na wodór to Hyundai XCIENT Fuel Cell

Firma Hyundai wysłała dzisiaj do Szwajcarii 10 samochodów Hyundai XCIENT Fuel Cell, pierwszych na świecie masowo produkowanych ciężarówek z ogniwami paliwowymi.

SKODA ENYAQ iV coupe
Premiery | 31.01.22

SKODA ENYAQ iV coupe

Po udanej premierze ENYAQ iV, Skoda dodaje teraz do swojej oferty eleganckie coupe i pierwszy w historii w pełni elektryczny wariant RS.