Wiadomości | 15.03.21

Opel Manta GSe ElektroMOD

Opel Manta staje się elektryczny. Nawiązując do legendarnego Opla Manta z 1970 roku łączy oryginalne i nowe technologie oraz design.

Opel należy do e-pionierów wśród producentów samochodów. Najnowszy BEV (elektryczny pojazd z akumulatorem) Opla, Mokka-e, właśnie pojawia się na naszych drogach, a marka już pozwala rzucić okiem na kolejny ekscytujący e-projekt: Opel Manta GSe ElektroMOD nawiązuje do legendarnego Opla Manta z 1970 roku. a jednocześnie dodaje impetu rosnącemu zjawisku „restomods” - nowemu rozwojowi wśród fanów motoryzacji i kolekcjonerów, w którym ikony takie jak Manta łączą oryginalne i nowe technologie oraz design. Całkowicie elektryczny Manta GSe ElektroMOD ze swoim w pełni cyfrowym kokpitem jest tak samo sportowy jak oryginalny Opel GSe i pokazuje swoje dalsze ambicje w części „MOD” swojej nazwy - nowoczesnej technologii i zrównoważonego stylu życia oraz angielskiego skrótu „modyfikacja”. Również niemiecka pisownia elektro to powrót do Opla Elektro GT, który 50 lat temu ustanowił światowe rekordy w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

 

Dzięki zrównoważonemu, bezemisyjnemu napędowi elektrycznemu Opel Manta staje się teraz nieśmiertelny, niezależny od części zamiennych do silnika i skrzyni biegów lub potencjalnych zakazów jazdy dla starszych samochodów z silnikiem spalinowym. Przejście na ElektroMOD pokazuje również, jak ponadczasowe są linie z 1970 roku. To, co było rzeźbiarskie i proste pół wieku temu, nadal doskonale pasuje do dzisiejszej filozofii projektowania Opla. Opel Manta GSe ElektroMOD stoi tam odważnie i wyraźnie i pewnie rozpoczyna nową przyszłość: elektryczną, bezemisyjną - pełną emocji.

 

Opel Manta GSe ElektroMOD jest również hołdem dla pięknej Manty, która ostatnio była inspiracją dla projektu nowej twarzy marki - Opla Vizora, który organicznie integruje w jednym module kratkę, system oświetlenia i logo marki Blitz. . Nowy Opel Crossland i Opel Mokka są już wyposażone w Vizor, który będzie znakiem rozpoznawczym wszystkich przyszłych modeli Opla.

Manta GSe ElektroMOD wiernie i lekko podąża „po prostu elektryczną” drogą Opla prowadzącą do elektryfikacji marki, czy to jako samochód osobowy, czy lekki samochód dostawczy. Każdy model Opla zostanie zelektryfikowany do 2024 r.Geneva International Motor Show w Katarze imponuje po 10 dniach ze 180,000 gośćmi!
Wiadomości | 19.10.23

Geneva International Motor Show w Katarze imponuje po 10 dniach ze 180,000 gośćmi!

Geneva Motor Show w Katarze zakończyło się z hukiem! Prawdziwe święto motoryzacji z rekordową liczbą gości i niezapomnianą atmosferą.

Fiat zapowiada nowego SUV-a prosto z Brazylii
Wiadomości | 16.03.21

Fiat zapowiada nowego SUV-a prosto z Brazylii

Projekt Fiat 363. Najbardziej oczekiwany SUV roku i jedna z najważniejszych premier Fiata w 2021 roku zaczyna nabierać kształtu.

Zapowiedzi Mercedes-Benz podczas IAA MOBILITY 2023 w Monachium
Wiadomości | 25.07.23

Zapowiedzi Mercedes-Benz podczas IAA MOBILITY 2023 w Monachium

Między innymi światowa premiera nowego samochodu koncepcyjnego ukazuje wizję Mercedes-Benz dotyczącą wiodących w swojej klasie innowacji, wzornictwa i cyfrowych doświadczeń.