Wiadomości | 15.03.21

Opel Manta GSe ElektroMOD

Opel Manta staje się elektryczny. Nawiązując do legendarnego Opla Manta z 1970 roku łączy oryginalne i nowe technologie oraz design.

Opel należy do e-pionierów wśród producentów samochodów. Najnowszy BEV (elektryczny pojazd z akumulatorem) Opla, Mokka-e, właśnie pojawia się na naszych drogach, a marka już pozwala rzucić okiem na kolejny ekscytujący e-projekt: Opel Manta GSe ElektroMOD nawiązuje do legendarnego Opla Manta z 1970 roku. a jednocześnie dodaje impetu rosnącemu zjawisku „restomods” - nowemu rozwojowi wśród fanów motoryzacji i kolekcjonerów, w którym ikony takie jak Manta łączą oryginalne i nowe technologie oraz design. Całkowicie elektryczny Manta GSe ElektroMOD ze swoim w pełni cyfrowym kokpitem jest tak samo sportowy jak oryginalny Opel GSe i pokazuje swoje dalsze ambicje w części „MOD” swojej nazwy - nowoczesnej technologii i zrównoważonego stylu życia oraz angielskiego skrótu „modyfikacja”. Również niemiecka pisownia elektro to powrót do Opla Elektro GT, który 50 lat temu ustanowił światowe rekordy w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

 

Dzięki zrównoważonemu, bezemisyjnemu napędowi elektrycznemu Opel Manta staje się teraz nieśmiertelny, niezależny od części zamiennych do silnika i skrzyni biegów lub potencjalnych zakazów jazdy dla starszych samochodów z silnikiem spalinowym. Przejście na ElektroMOD pokazuje również, jak ponadczasowe są linie z 1970 roku. To, co było rzeźbiarskie i proste pół wieku temu, nadal doskonale pasuje do dzisiejszej filozofii projektowania Opla. Opel Manta GSe ElektroMOD stoi tam odważnie i wyraźnie i pewnie rozpoczyna nową przyszłość: elektryczną, bezemisyjną - pełną emocji.

 

Opel Manta GSe ElektroMOD jest również hołdem dla pięknej Manty, która ostatnio była inspiracją dla projektu nowej twarzy marki - Opla Vizora, który organicznie integruje w jednym module kratkę, system oświetlenia i logo marki Blitz. . Nowy Opel Crossland i Opel Mokka są już wyposażone w Vizor, który będzie znakiem rozpoznawczym wszystkich przyszłych modeli Opla.

Manta GSe ElektroMOD wiernie i lekko podąża „po prostu elektryczną” drogą Opla prowadzącą do elektryfikacji marki, czy to jako samochód osobowy, czy lekki samochód dostawczy. Każdy model Opla zostanie zelektryfikowany do 2024 r.Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo
Wiadomości | 02.02.22

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo

Sportowo-lifestylowy wariant samochodu zadebiutował jedenaście lat temu. Dzisiaj Skoda opublikowała oficjalne szkice projektowe przedstawiające design nowego modelu Fabia Monte Carlo.

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience
Wiadomości | 20.07.21

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą i przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy?

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty Land Cruiser
Premiery | 09.06.21

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty Land Cruiser

70 lat tradycji oraz 10 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie. Całkowicie nowy flagowy model Toyoty został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany.