Concept Cars | 06.09.23

Opel Experimental, wizjonerski samochód koncepcyjny marki debiutuje na targach IAA Mobility 2023

Dzięki ultranowoczesnej stylistyce nadwozia, Opel Experimental przedstawia jasną wizję kierunku, w którym marka Opel będzie podążać w nadchodzących latach.

Opla Experimental świętuje swój debiut przed międzynarodową publicznością w Monachium. To co od razu wyróżnia smukłą sylwetkę Opla Experimental, to oświetlenie zewnętrzne i odważna kontrastująca grafika zamiast chromu, podkreślające charakter i wyrafinowanie już imponujących proporcji. Wyraźnie zwężający się ku dołowi profil wyróżnia się śmiałym i przejrzystym designem o czystej powierzchni, podkreślającym oszałamiającą prezencję wydajnego crossovera z napędem w pełni elektrycznym. Elegancka i opływowa sylwetka Opla Experimental skrywa niezwykle wydajnie zaprojektowane wnętrze, a samochód koncepcyjny oferuje również pomysłowe i zoptymalizowane rozwiązania aerodynamiczne. Listwy aerodynamiczne z przodu i z tyłu zwiększają wydajność aerodynamiczną, podobnie jak tylny dyfuzor, który wysuwa się lub chowa w zależności od sytuacji na drodze.

 

Z przodu, nowe podświetlane logo Opel Blitz, które również świętuje swój debiut na targach w Monachium, prezentuje się dumnie, stanowiąc centralny element kompasu Opla. Jest otoczone przez wydłużone skrzydło z charakterystyczną sygnaturą świetlną na osi poziomej, natomiast podświetlony element środkowy stanowi kolejny mocny akcent. Podobnie prezentuje się z tyłu charakterystyczna grafika świateł stop, stworzona dzięki połączeniu technologii podświetlenia krawędziowego i wyrafinowanej przezroczystości szkła. W połączeniu z wyrazistym napisem Opel – zamiast logo Blitz z tyłu – tworzy centralny element. Wokół przedniego kompasu znajduje się nowej generacji Opel Vizor 4D.

 

Wnętrze Opla Experimental zachwyca przestronnością i poczuciem wyjątkowej przestrzeni. Jest to zasługa uproszczenia przestrzeni, tzw. „space detox”. Kierownicę można sprawnie złożyć, gdy nie jest ona potrzebna. Jest to możliwe dzięki systemowi steer-by-wire, który dodatkowo zmniejsza wagę poprzez wyeliminowanie mechanicznych elementów układu kierowniczego. Lekkie adaptacyjne fotele łączą smukłą, ale wytrzymałą konstrukcję z tkaninami – siatkami tekstylnymi, wykonanymi w technologii 3D. Elektrochromatyczne materiały zapewniają pasażerom nastrojowe światło, które tworzy idealny klimat dla dobrego samopoczucia.MINI Clubman Final Edition, koniec produkcji najbardziej wszechstronnego modelu marki
Wiadomości | 30.03.23

MINI Clubman Final Edition, koniec produkcji najbardziej wszechstronnego modelu marki

Koniec produkcji modelu z dzielonymi tylnymi drzwiami a limitowana wersja 1969 sztuk Final Edition, nawiązuje do roku powstania legendarnego Mini Clubman.

Yaris Cross najoszczędniejszy hybrydowy SUV marki
Wiadomości | 02.08.21

Yaris Cross najoszczędniejszy hybrydowy SUV marki

Mały SUV Toyoty wchodzi na polski rynek w czterech wersjach napędowych i jest najbardziej oszczędnym hybrydowym SUV-em Toyoty według danych homologacyjnych.

Sportowy model Toyota GR Yaris jako prototyp napędzany wodorem
Wiadomości | 08.12.21

Sportowy model Toyota GR Yaris jako prototyp napędzany wodorem

Technologia wodorowego silnika spalinowego oznacza prawie zerowe emisje przy zachowaniu wrażeń akustycznych i sensorycznych znanych z klasycznych silników spalinowych.