Wiadomości | 13.12.22

Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach

Zima może być trudna dla kierowców, szczególnie tych, którzy nie mają możliwości garażowania samochodu.


Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach


Czy nienależyte przygotowanie samochodu do jazdy w czasie zimy będzie oznaczać wzrost liczby wystawionych mandatów? Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach.

 

Zima może być trudna dla kierowców, szczególnie tych, którzy nie mają możliwości garażowania samochodu. Jeśli nie lubisz porannego odśnieżania samochodu i „skrobania szyb”, powinieneś wiedzieć, że po nowelizacji Kodeksu drogowego oraz taryfikatora mandatów nie tylko źle przygotowane do jazdy szyby, ale również tablice rejestracyjne czy reflektory są surowo karane. Eksperci ostrzegają, jak wysokie mogą być koszty i punkty karne za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach. Zgodnie z art. 66 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu musi być utrzymany w takim stanie, aby zapewnić dostateczne pole widzenia kierowcy. Zalegający na szybach śnieg, zwłaszcza na przedniej, ogranicza widoczność i negatywnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze. 

 

Obecnie policja może ukarać kierowcę takiego pojazdu mandatem w wysokości nawet do 3000 złotych. Mandat za nieodśnieżone tablice rejestracyjne również jest wysoki - 500 zł i 8 pkt karnych. Poruszanie się samochodem z nieodśnieżonymi reflektorami jest karane mandatem w wysokości 8 punktów karnych i 300 złotych.RIMAC pokazuje zupełnie nową linię produkcyjną prototypu C_Two
Elektryczne | 18.06.20

RIMAC pokazuje zupełnie nową linię produkcyjną prototypu C_Two

Rimac Automobili pokazał kolejny etap rozwoju całkowicie elektrycznego hipersamochodu C_Two. Nową linie produkcyjną.

Wkrótce premiera zupełnie nowego Nissana Qashqai
Wiadomości | 04.02.21

Wkrótce premiera zupełnie nowego Nissana Qashqai

Pionierski crossover wyznaczy nowy standard. Kiedy premiera?

Mercedes pokazał pierwsze zdjęcia elektrycznego sedana EQE
Wiadomości | 29.07.21

Mercedes pokazał pierwsze zdjęcia elektrycznego sedana EQE

Elektryczna wersja Klasy E, trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Zadebiutuje na targach motoryzacyjnych IAA w Monachium 6 września.