Wiadomości | 13.12.22

Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach

Zima może być trudna dla kierowców, szczególnie tych, którzy nie mają możliwości garażowania samochodu.


Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach


Czy nienależyte przygotowanie samochodu do jazdy w czasie zimy będzie oznaczać wzrost liczby wystawionych mandatów? Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach.

 

Zima może być trudna dla kierowców, szczególnie tych, którzy nie mają możliwości garażowania samochodu. Jeśli nie lubisz porannego odśnieżania samochodu i „skrobania szyb”, powinieneś wiedzieć, że po nowelizacji Kodeksu drogowego oraz taryfikatora mandatów nie tylko źle przygotowane do jazdy szyby, ale również tablice rejestracyjne czy reflektory są surowo karane. Eksperci ostrzegają, jak wysokie mogą być koszty i punkty karne za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach. Zgodnie z art. 66 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu musi być utrzymany w takim stanie, aby zapewnić dostateczne pole widzenia kierowcy. Zalegający na szybach śnieg, zwłaszcza na przedniej, ogranicza widoczność i negatywnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze. 

 

Obecnie policja może ukarać kierowcę takiego pojazdu mandatem w wysokości nawet do 3000 złotych. Mandat za nieodśnieżone tablice rejestracyjne również jest wysoki - 500 zł i 8 pkt karnych. Poruszanie się samochodem z nieodśnieżonymi reflektorami jest karane mandatem w wysokości 8 punktów karnych i 300 złotych.Lamborghini kończy produkcję samochodów z silnikiem V10
Super Cars | 11.04.24

Lamborghini kończy produkcję samochodów z silnikiem V10

Lamborghini świętuje swój kultowy supersportowy samochód V10, wypuszczając limitowaną edycję dziesięciu egzemplarzy wyposażonych w ekskluzywny pakiet poprawiający osiągi.

Ford Focus zdefiniowany na nowo
Premiery | 14.10.21

Ford Focus zdefiniowany na nowo

Ford zaprezentował dziś nowy rodzinny model Focus, charakteryzujący się wyrazistą, nową stylistyką i oszczędnymi, zelektryfikowanymi układami napędowymi.

Nowy hipersamochód Ferrari 499P, powrót do elitarnej klasy WEC
MotorSport | 05.11.22

Nowy hipersamochód Ferrari 499P, powrót do elitarnej klasy WEC

Napęd na cztery koła, silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem i jednostka elektryczna dostarczająca na koła 500 kW mocy.