Super Cars | 10.12.21

Oficjalny program personalizacji rozpoczyna się od Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Sur Mesure staje się oficjalnym programem dostosowywania w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane modele Bugatti.

Pierwsza oficjalna kreacja „Sur Mesure” czerpie inspirację z heroicznych wyścigów Bugatti Grand Prix.
112 lat po narodzinach Bugatti w Molsheim we Francji, trzy kluczowe elementy pozostają w centrum oferty dla klientów marki: dziedzictwo, innowacyjność i najlepsze rzemiosło. Dzięki największym umysłom na świecie w dziedzinie inżynierii i projektowania, nowe paradygmaty wydajności są połączone z niespotykanymi wcześniej poziomami personalizacji, a dziś – w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie klientów – Bugatti formalizuje swój indywidualny program dostosowywania: „Bugatti Sur Mesure”.

 

Przetłumaczone jako „skrojone na miarę”, Bugatti Sur Mesure opiera się na wybitnej historii budowy nadwozi, ręcznie robionych wnętrz, wykończeń farbą, haftu i karoserii, gromadząc zbiorową wiedzę wykwalifikowanych projektantów i inżynierów, aby stworzyć zupełnie nowy program, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów dla ultra niestandardowych projektów, materiałów i wykończeń.

W ramach oficjalnego programu, przy indywidualnym wsparciu zespołu Bugatti Sur Mesure, klienci zostaną poprowadzeni przez świat otwartych dla nich możliwości. Podczas konfigurowania Bugatti sama liczba kolorów nadwozia i wykończeń skóry jest prawie nieograniczona, ale dla tych, którzy chcą zrobić kolejny krok i stworzyć naprawdę wyjątkowe dzieło spersonalizowanej sztuki motoryzacyjnej, Bugatti Sur Mesure jest do ich dyspozycji. Od początkowej koncepcji projektowej, poprzez produkcję pojazdu i ostateczne przekazanie, klienci będą mieli pełne doświadczenie Molsheim.


W ostatnich latach Bugatti pokazało głębię możliwości personalizacji swoich supersportowych samochodów w coraz większym stopniu. Ustanawiając nowe standardy w 2013 roku, seria Veyron „Les Légendes de Bugatti” doczekała się sześciu ekskluzywnych edycji modeli, z których każda została spersonalizowana unikalnym wykończeniem nadwozia i wnętrza, świętując poszczególnych bohaterów marki.

W 2019 roku pojawił się Chiron1 „Zebra 1 z 1” – specjalna prowizja dla klienta w Katarze. Wyposażony w wyszukaną kolorystykę Titanic Blue i Gunpower Grey, supersportowy samochód był ręcznie malowany przez utalentowanych rzemieślników Bugatti w ciągu ponad trzech tygodni.

W 2021 roku słynny obecnie model Divo2 „Lady Bug” uosabiał prawdziwy zakres, w jakim Bugatti jest w stanie misternie dostosować swoje supersportowe samochody. Wysoce złożony geometryczno-dynamiczny algorytm zanikania został opracowany przez 18 miesięcy dla nadwozia Divo, ilustrując, w jaki sposób Bugatti nadal przesuwa granice, aby wizje klientów stały się rzeczywistością.


Teraz Bugatti Sur Mesure przedstawia swój pierwszy projekt klienta, Chiron Pur Sport3 inspirowany bohaterskimi bohaterami XX wieku znanego kierowcy wyścigowego, Louisa Chirona. Legenda marki Bugatti nadal rozbrzmiewa wśród klientów i pasjonatów marki na całym świecie. Pierwsi pionierzy wyścigów, którzy pilotowali prototypowe samochody wyścigowe Bugatti, nadal fascynują i są podziwiani za odwagę i talent pokazywany na torze. Dziś ich duch żyje i jest źródłem niestandardowego projektu wyjątkowego Chiron Pur Sport.

 

Wśród niezliczonych zwycięstw Louisa Chirona za kierownicą Bugatti było jego legendarne zwycięstwo w Grand Prix Francji w 1931 roku, wraz z Achille Varzi, w Bugatti Type 51 z numerem „32”.

 

Numer ten w całości pomalowany ręcznie – dumnie zdobi nowoczesny supersportowy samochód Bugatti jako jeden z wielu elementów wykonanych na zamówienie, opracowanych specjalnie dla tego klienta. Stworzono dwa nowe kolory nadwozia, aby oddać hołd legendarnemu wyścigowemu Bugatti Grand Prix z lat 20. i 30. XX wieku.

Zespół Bugatti Sur Mesure opracował również nowy, wyblakły, malowany wzór „EB”, nałożony skrupulatnie ręcznie, który jest uzupełniony wielowarstwowym szytym motywem „EB” na panelach drzwi. Oba wymagały opracowania nowych technik i procesów przez zespół Bugatti Sur Mesure.

Motywy „32” i „Grand Prix” są kontynuowane w całej kabinie, w tym specjalna inkrustacja konsoli środkowej z czarnego anodyzowanego aluminium z ręcznie malowanym srebrnym napisem. Motywy rozciągają się na progi drzwi, zagłówki i oświetlenie wejściowe. Nie zabrakło również subtelnego brandingu wyróżniającego model jako rzadki i niepowtarzalny produkt programu.



Ile Polacy są skłonni wydać na auto elektryczne?
Elektryczne | 31.08.21

Ile Polacy są skłonni wydać na auto elektryczne?

Marka Volkswagen i InsightOut Lab regularnie badają wiedzę i nastawienie Polaków do elektromobilności. Najnowsza analiza przynosi odpowiedź na powyższe pytanie.

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku
MotorSport | 08.02.21

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku

Z sześcioma mistrzostwami kierowców i 74 zwycięstwami w wyścigach Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Srebrnej Strzały.

Odkryj nową Toyotę Tundra TRD Pro, która będzie rywalizować w wyścigach NASCAR
MotorSport | 28.09.21

Odkryj nową Toyotę Tundra TRD Pro, która będzie rywalizować w wyścigach NASCAR

Toyota zaprezentowała swoją nową ciężarówkę wyścigową na sezon 2022 NASCAR Camping World Truck Series, który rozpocznie się na Daytona International Speedway w lutym.