Wiadomości | 22.03.23

Najpotężniejszy samochód typu muscle car na świecie

Dodge przedstawia najszybszy i najmocniejszy muscle car na świecie, 1025-konny Dodge Challenger SRT Demon 170. Siódma i ostatnia edycja specjalna marki „Last Call”.

Dodge przedstawia najszybszy i najmocniejszy muscle car na świecie, 1025-konny Dodge Challenger SRT Demon 170. Siódma i ostatnia edycja specjalna marki „Last Call” została zaprezentowana tego wieczoru podczas Dodge Last Call przez festiwal występów Roadkill Nights Vegas w The Strip na torze Las Vegas Motor Speedway.


 
Dzięki mocy 1025 koni mechanicznych (przy 6500 obr./min), 945 lb.-ft. (przy 4200 obr./min) produkowanym seryjnie silnikiem HEMI, Dodge Challenger SRT Demon 170 osiąga 60 mil na godzinę (100 km/h) w oszałamiającym 1,66 sekundy i charakteryzuje się najwyższym przyspieszeniem G-force spośród wszystkich produkowanych samochodów.


 
Dodge Challenger SRT Demon 170 z edycji specjalnej Dodge'a z 2023 r. to najszybszy pojazd, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w ponad 100-letniej historii marki. Challenger SRT Demon 170 to pierwszy samochód produkowany fabrycznie, który przebiegł ćwierć mili poniżej dziewięciu sekund z certyfikowanym przez National Hot Rod Association (NHRA) czasem 8,91 sekundy ET przy 151,17 mil na godzinę. Na pasku do przeciągania Challenger SRT Demon 170 otrzymuje pismo o naruszeniu NHRA za przebiegnięcie ćwierć mili poniżej dziewięciu sekund bez klatki bezpieczeństwa lub spadochronu, podążając śladami oryginalnego Demona, który również został zakazany przez NHRA ćwierć mili .


 
Czarne klucze są również zabronione w Challengerze SRT Demon 170, ponieważ najszybszy Dodge Challenger w historii będzie dostarczany tylko z czerwonymi brelokami. Challenger SRT Demon 2018 był wyposażony w czarny brelok do kluczyków ograniczający moc i czerwony brelok do odblokowania pełnej mocy; nowy Demon uwalnia poziomy mocy określone nie przez klucz, ale przez wyczuwanie procentowej zawartości etanolu w paliwie.


Tim Kuniskis, dyrektor generalny marki Dodge — Stellantis powiedział: „W 2015 roku Dodge zaszokował świat 707-konnym Hellcatem. Następnie, w 2018 roku, zrobiliśmy to z 840-konnym Demonem, a teraz robimy to ponownie z 1025-konnym Demonem 170, pierwszym na świecie, napędzanym ekologicznie energią, ośmiosekundowym, produkowanym fabrycznie, dopuszczonym do ruchu ulicznego samochodem typu muscle car”.


 
Pojazdy Dodge „Last Call” upamiętniają Dodge Challenger i Dodge Charger, których obecne wersje napędzane silnikiem HEMI dobiegają końca pod koniec 2023 roku. Wcześniej wprowadzono sześć specjalnych edycji pojazdów „Last Call”, poprzedzających do premiery modelu Dodge Challenger SRT Demon 170.Nowe BMW iX M60 bestia o maksymalnej mocy 619 KM
Elektryczne | 05.01.22

Nowe BMW iX M60 bestia o maksymalnej mocy 619 KM

Pierwszy samochód BMW M zaprojektowany od początku z myślą o elektromobilności, który łączy to, co najlepsze z trzech światów: BMW i, BMW X, BMW M.

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia
Wiadomości | 29.04.20

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy, to tyko niektóre z cech wyróżniających nową SKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback. Ikona marki stawia kolejne kroki na drodze do sukcesu. Nowa OCTAVIA będzie dostępna w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.

Maserati Driving Experiences
Wiadomości | 09.03.21

Maserati Driving Experiences

Nowa edycja kursów jazdy Master Maserati na rok 2021 teraz także nowym modelem MC20.