Elektryczne | 16.06.21

Nowy SsangYong Korando eMotion

SsangYong Motors przyśpiesza rozwój nowych modeli, aby zabezpieczyć przyszłość. Produkcja pierwszego elektryka już się rozpoczęła.


Nowy SsangYong Korando eMotion

Produkcja pierwszego w pełni elektrycznego SsangYonga noszącego nazwę Korando e-Motion rozpoczęła się 14 czerwca, a premiera w Europie zaplanowana jest na październik. Kolejny elektryczny model ogłoszony jako średniej wielkości SUV – nazwa kodowa J100 – pozostaje wierny unikalnemu językowi i stylowi SsangYonga.

SsangYong Motors ogłosił, że przyspieszy swój program rozwoju nowych samochodów w ramach przygotowań na przyszłość, a także w ramach solidnego zestawu środków samopomocy.

 

Rozwój nowych samochodów ma tu kluczowe znaczenie i jest osiągany poprzez redukcję kosztów i poprawę wydajności systemu osiąganą poprzez produkcję i zarządzanie zasobami ludzkimi. Pierwszym namacalnym rezultatem jest ogłoszenie pierwszego pojazdu elektrycznego SsangYonga; opracowany pod nazwą projektu E100, Korando e-Motion wszedł do produkcji na pełną skalę w poniedziałek 14 czerwca.

 

Korando e-Motion to pierwszy średniej wielkości elektryczny SUV w Korei, oferujący przestronne wnętrze i wygodę samochodu rodzinnego. Ogólny projekt to taki, który oferuje miejski styl jazdy z aerodynamicznymi liniami, aby zminimalizować opór powietrza i wysokiej jakości wrażenia z jazdy.

Nazwa Korando e-Motion łączy „e” elektryczności z siłą napędową „ruchu”, a także emanuje uczuciem emocji, którego klienci doświadczają podczas prowadzenia samochodu, z którym mają kontakt. Nazwa była wynikiem konkursu przeprowadzonego w firmie i w porozumieniu z ekspertami marki, aby zapewnić, że podobnie jak Korando, nazwa będzie dobrze sprawdzać się na rynkach zagranicznych.

 

Ze względu na ograniczone dostawy półprzewodników, które mają wpływ na wszystkich producentów, Korando e-Motion trafi do sprzedaży w Europie i Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku w sierpniu.Zaledwie 999 sztuk limitowanej wersji wyjątkowego crossovera
Wiadomości | 01.07.22

Zaledwie 999 sztuk limitowanej wersji wyjątkowego crossovera

CUPRA Formentor VZ5, najmocniejszy model hiszpańskiego producenta, doczekał się swojej limitowanej wersji. VZ5 Taiga Grey właśnie wchodzi w fazę produkcyjną.

Polskie auto elektryczne będzie powstawać w Jaworznie
Elektryczne | 15.12.20

Polskie auto elektryczne będzie powstawać w Jaworznie

Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera ma powstać w woj. śląskim, w Jaworznie, poinformowała spółka ElectroMobility Poland.

Podwójne zwycięstwo TOYOTA GAZOO Racing w Rajdzie Monte Carlo
MotorSport | 25.01.21

Podwójne zwycięstwo TOYOTA GAZOO Racing w Rajdzie Monte Carlo

Aż czterech kierowców w Yarisach WRC znalazło się w najlepszej szóstce rajdu, a TOYOTA GAZOO Racing prowadzi zdecydowanie w kategorii producentów.