Wiadomości | 17.07.20

Jak działa smart material system w Lamborghini Sian

Lamborghini Sián FKP 37 i Sián Roadster charakteryzują się prawdziwą magią materiału, znaną również jako Lamborghini Smart Material System. LSMS jest zainstalowany z tyłu, zdominowany przez niesamowite tylne skrzydło hybrydowego supersamochodu.

Lamborghini Sián FKP 37 i Sián Roadster charakteryzują się prawdziwą magią materiału, znaną również jako Lamborghini Smart Material System. LSMS jest zainstalowany z tyłu, zdominowany przez niesamowite tylne skrzydło hybrydowego supersamochodu. Oto jak to działa.

Ugo Riccio, szef działu aerodynamiki w Sián Coupé i Roadster oraz koordynator rozwoju systemu, wyjaśnia: „Ten opatentowany mechanizm wykorzystuje stop z pamięcią kształtu do aktywacji czterech klap, poprawiając w razie potrzeby parametry cieplne samochodu. Słowo „konieczne” nie jest przypadkowe. Jest używany, ponieważ ten system jest całkowicie autonomiczny bez użycia elektrycznego (ON) ics i jest w stanie otwierać i zamykać klapy w zależności od stanu termicznego podwozia i potrzeb aerodynamicznych. Ale jak to zrobiliśmy? Po raz pierwszy zastosowaliśmy w super sportowym samochodzie Passive Shape Memory Alloys, metal z pamięcią termiczną, który zmienia swoją strukturę chemiczną i swój stan w zależności od temperatury. Użyliśmy go do wygenerowania ruchu - liniowego, a nie rotacyjnego. Pomaga zmniejszyć wagę, ponieważ nie wymaga uruchamiania hydraulicznego, elektrycznego ani mechanicznego ”.

„W tej chwili używamy tego materiału do otwierania i zamykania wylotu powietrza na pokrywie silnika, co pozwala nam zarządzać ciepłem wytwarzanym w tym obszarze bez zwiększania masy samochodu. W przyszłości materiały te będą dalej integrowane zarówno w trybie pasywnym, jak i aktywnym, z innymi nowymi i nieprzewidywalnymi funkcjami, które zostaną ujawnione z czasem. Zwłaszcza, gdy pamiętasz, że samochód korzysta z superkondensatorów ”- dodaje Paolo Mazzelli, lider projektu„ kilku samochodów ”i człowiek, który zarządzał rozwojem Sesto Elemento, Veneno i Centenario.

 

Wydaje się, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia…Wygraj Shelby GT500 2021 o mocy 760 KM i 25.000 $ w gotówce
Wiadomości | 23.07.21

Wygraj Shelby GT500 2021 o mocy 760 KM i 25.000 $ w gotówce

Masz szansę wygrać prawdziwy kolekcjonerski samochód! Ford Mustang Shelby GT500, w oszałamiającym kolorze Rapid Red z białymi pasami Over-the-Top.

Pojazd badawczy Mercedes-Benz F 400 Carving
Concept Cars | 20.10.21

Pojazd badawczy Mercedes-Benz F 400 Carving

Jednym z przykładów inowacji w inżynierii motoryzacyjnej jest pojazd badawczy F 400 Carving, który marka zaprezentowała na Tokyo Motor Show 20 lat temu.

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów
Wiadomości | 22.09.21

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów

Platforma carVertical, dostarcza dane dotyczące zapisów o rejestracji samochodów, odczytach odległościomierzy i historii wypadków, ale nie tylko.