Wiadomości | 09.05.21

Lewis Hamilton zajmuje po raz 100. pole position w karierze

Lewis Hamilton pokonał Maxa Verstappena zaledwie o 0,036 sekundy, aby przejść do historii jako pierwszy kierowca, który osiągnął 100 pole position.


Lewis Hamilton zajmuje po raz 100. pole position w karierze

Lewis Hamilton pokonał Maxa Verstappena zaledwie o 0,036 sekundy, aby przejść do historii jako pierwszy kierowca, który osiągnął 100 pole position w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii. Verstappen zakończył wyścig przed Valtteri Bottasem pod koniec ciasnej sesji, w której trzej najlepsi kierowcy zostali pokonani przez zaledwie 1300 części sekundy.

 

Na początku pierwszego kwartału Mercedes zdecydował się wysłać swoich kierowców na średnie opony, a Bottas zajął pierwsze miejsce w sesji z okrążeniem 1:18.005. Verstappen wjechał do P2 na miękkich oponach z czasem otwarcia 1: 18.090, podczas gdy Pierre Gasly z AlphaTauri zajął trzecie miejsce na początku sesji. Czas otwarcia Hamiltona 1: 18.245 nie był jednak stały, a gdy segment zbliżał się do swoich ostatnich etapów, zaczął spadać w kolejności. Mistrz wyszedł na serię miękkich biegów na zapobiegawczy finał, który porzucił po zakończeniu okrążenia, kiedy stało się jasne, że jego awans do Q2 nie będzie zagrożony. Jednak to Lando Norris wykonał najszybsze okrążenie w tym segmencie. Kierowca McLarena został pokrzywdzony przez korki na początku sesji i wymagał kolejnej próby założenia nowego kompletu miękkich opon. Podniósł się ze strefy zrzutu do P1 po okrążeniu 1: 17.821.Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90
Wiadomości | 30.11.21

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90

Flagowy model Genesis zawiera najbardziej elegancką interpretację tożsamości projektowej Genesis, z super smukłą dwuliniową lampą zrealizowaną dzięki innowacjom technicznym.

Debiut online miejskiego SUV-a Genesis GV70
Premiery | 08.12.20

Debiut online miejskiego SUV-a Genesis GV70

Zupełnie nowy Genesis GV70 jest pierwszym sportowym miejskim SUV-em średniej wielkości, który wyróżnia się wyjątkowo atletycznym wyglądem zewnętrznym.

Joysticki zamiast kierownicy, Hyundai Prophecy
Wiadomości | 10.04.20

Joysticki zamiast kierownicy, Hyundai Prophecy

Hyundai ujawnił więcej szczegółów na temat elektrycznego konceptu Prophecy. Najważniejsze elementy designu karoserii oraz kokpitu elektrycznego modelu koncepcyjnego Hyundai Prophecy.