Wiadomości | 09.05.21

Lewis Hamilton zajmuje po raz 100. pole position w karierze

Lewis Hamilton pokonał Maxa Verstappena zaledwie o 0,036 sekundy, aby przejść do historii jako pierwszy kierowca, który osiągnął 100 pole position.


Lewis Hamilton zajmuje po raz 100. pole position w karierze

Lewis Hamilton pokonał Maxa Verstappena zaledwie o 0,036 sekundy, aby przejść do historii jako pierwszy kierowca, który osiągnął 100 pole position w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii. Verstappen zakończył wyścig przed Valtteri Bottasem pod koniec ciasnej sesji, w której trzej najlepsi kierowcy zostali pokonani przez zaledwie 1300 części sekundy.

 

Na początku pierwszego kwartału Mercedes zdecydował się wysłać swoich kierowców na średnie opony, a Bottas zajął pierwsze miejsce w sesji z okrążeniem 1:18.005. Verstappen wjechał do P2 na miękkich oponach z czasem otwarcia 1: 18.090, podczas gdy Pierre Gasly z AlphaTauri zajął trzecie miejsce na początku sesji. Czas otwarcia Hamiltona 1: 18.245 nie był jednak stały, a gdy segment zbliżał się do swoich ostatnich etapów, zaczął spadać w kolejności. Mistrz wyszedł na serię miękkich biegów na zapobiegawczy finał, który porzucił po zakończeniu okrążenia, kiedy stało się jasne, że jego awans do Q2 nie będzie zagrożony. Jednak to Lando Norris wykonał najszybsze okrążenie w tym segmencie. Kierowca McLarena został pokrzywdzony przez korki na początku sesji i wymagał kolejnej próby założenia nowego kompletu miękkich opon. Podniósł się ze strefy zrzutu do P1 po okrążeniu 1: 17.821.Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza
MotorSport | 08.11.20

Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza

Najlepsi z Ferrari w sobotnich kwalifikacjach na Monzie wystartują z czwartego rzędu w ostatnim wyścigu serii Endurance mistrzostw Włoch GT.

Koenigsegg z dumą przedstawia specyfikację klienta Gemera i inauguruje miejsce jej narodzin - The Gripen Atelier
Super Cars | 10.07.23

Koenigsegg z dumą przedstawia specyfikację klienta Gemera i inauguruje miejsce jej narodzin - The Gripen Atelier

Oraz zapowiada wersję Koenigsegg Gemera HV8 (Hot V8). HV8 wynosi Gemera poza wszelkie hipersamochody lub megasamochody i przenosi wszystko na wyższy poziom.

Chevrolet pokazał Corvette Z06 GT3.R
MotorSport | 27.01.23

Chevrolet pokazał Corvette Z06 GT3.R

Chevrolet zaprezentował dzisiaj nowy samochód wyścigowy Corvette Z06 GT3.R. Wysokowydajny samochód wyścigowy GT3 przeznaczony dla zespołów klientów.