Premiery | 23.02.21

Nowa Klasa C Mercedes-Benz limuzyna i kombi

Od 1982 roku Klasa C była najczęściej kupowanym modelem Mercedes-Benz. Łącznie sprzedano ponad 10,5 miliona samochodów w tej kategorii.

Nowa Klasa C oferuje przyszłościową strefę komfortu na czasy globalnej transformacji. Jako pierwsza klasyczna seria modelowa Mercedes-Benz jest całkowicie zelektryfikowana, w czym zasługa hybryd plug-in oraz „łagodnych” hybryd ze zintegrowanym rozrusznikoalternatorem oraz instalacją 48 V.

Pojemny akumulator sprawia, że jako hybryda plug-in nowa Klasa C oferuje ok. 100 km zasięgu (WLTP) w trybie całkowicie elektrycznym. A ponieważ to jeden z najpopularniejszych modeli z gwiazdą, systematyczna elektryfikacja ma odpowiednio silny wpływ na ślad węglowy Mercedes-Benz. Lista nowości obejmuje także opcjonalne elementy, takie jak reflektory DIGITAL LIGHT oraz tylną oś skrętną.

 

Odmiany Limuzyna i Kombi debiutują wspólnie; można będzie zamawiać je od 30 marca br. Pierwsze auta pojawią się w salonach latem 2021 r.

 

W ostatniej dekadzie Klasa C była najczęściej kupowanym modelem Mercedes-Benz. Poprzednia generacja, wprowadzona w 2014 r., tylkow wersjach Limuzyna i Kombi trafiła w ręce ponad 2,5 mln nabywców. Najnowsza Klasa C robi kolejny znaczący krok naprzód w dziedzinie cyfryzacji i wysokiej jakości. Design jej nadwozia łączy zmysłową przejrzystość ze sportowymi i eleganckimi akcentami. Już na pierwszy rzut oka uwagę zwracają dynamiczne proporcje – krótki przedni nawis i dłuższy tylny oraz duży rozstaw osi, a także pokrywa silnika z wybrzuszeniami. Aby zachować klasyczne proporcje, przednia szyba i kabina pasażerska zostały przesunięte ku tyłowi.

 

Przy długości 4751 mm i szerokości 1820 mm wersje Limuzyna i Kombi są zauważalnie większe niż dotąd. Rozstaw osi wzrósł o 25 mm, do 2865 mm. Mimo zwiększenia gabarytów współczynnik oporu Cd powietrza pozostał na poziomie poprzedników (limuzyna: 0,24, kombi: 0,27).

 

Z większych wymiarów karoserii nowej Klasy C korzystają podróżujący – zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przestrzeń na wysokości łokci w porównaniuz poprzednikiem wzrosła o 22 mm z przodu i o 15 mm z tyłu. Miejsca nad głową z tyłu przybyło o 13 mm (kombi: o 11 mm). W połączeniu z nawet o 35 mm większą przestrzenią na nogi z tyłu podróżowanie w drugim rzędzie siedzeń jest jeszcze przyjemniejsze.

 

Już poprzednia generacja Klasy C wyróżniała się wyjątkowo atrakcyjnym projektem wnętrza. Nowe wydanie modelu reprezentuje w tym względzie jeszcze wyższy poziom. W kabinie obecne są liczne akcenty z nowej Klasy S, tyle że w sportowej interpretacji. Podkreśla to architektura kokpitu – deska rozdzielcza i centralny wyświetlacz są lekko pochylone w kierunku kierowcy. Funkcję zestawu wskaźników pełni wolnostojący ekran LCD o wysokiej rozdzielczości, dostępny w wersji o przekątnej 10,25” i 12,3”. Zwrot w kierunku cyfryzacji jest widoczny również w przypadku centralnego, dotykowego wyświetlacza (9,5” lub 11,9”). Jego pionowa orientacja jest korzystna szczególnie przy używaniu nawigacji. Oba ekrany zdają się wizualnie unosić nad deską rozdzielczą.

 



Dobre wieści z Motor City. W lipcu ujrzymy premierę nowego Forda Bronco
Wiadomości | 10.06.20

Dobre wieści z Motor City. W lipcu ujrzymy premierę nowego Forda Bronco

Ford oficjalnie zaktualizował stronę internetową, która informuje nas wszystkich, że w lipcu zobaczymy nowego Forda Bronco. Zobacz zwiastun wideo.

Dacia Manifesto Concept
Concept Cars | 21.09.22

Dacia Manifesto Concept

Chociaż nie jest to zapowiedź nadchodzącego modelu, Manifesto jest laboratorium pomysłów z niektórymi innowacyjnymi funkcjami dostępnymi w przyszłych pojazdach z gamy Dacii.

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22
Super Cars | 28.03.23

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22

Donkervoort potwierdził, że doda kolejne 25 samochodów do limitowanej serii produkcyjnej wyprzedanego już modelu F22, ponieważ popyt na zupełnie nowy supersamochód wciąż rośnie.