Premiery | 18.02.21

Nowy Nissan Qashqai premiera

14 lat po stworzeniu segmentu crossoverów, Qashqai powraca z całkowicie odnowiony. Obejrzyj cyfrową premierę nowego Nissana Qashqai.

Całkowicie nowy Qashqai debiutuje w Europie.

 

14 lat po stworzeniu segmentu crossoverów, Qashqai powraca z całkowicie odnowioną konstrukcją wewnątrz i na zewnątrz, innowacyjnymi technologiami i zelektryfikowanymi układami napędowymi. Pionierski Crossover wyznacza nowy standard w segmencie dzięki atrakcyjnej stylistyce, zaawansowanej technologii i dwóm zelektryfikowanym układom napędowym zapewniającym dynamiczne wrażenia z jazdy.

 

Nissan zaprezentował dziś całkowicie nowy kompaktowy crossover SUV Nissan Qashqai przeznaczony na rynek europejski, który trafi do sprzedaży latem tego roku.

Jako trzecia generacja od debiutu w 2007 roku, nowy Qashqai po raz kolejny ma na celu ustanowienie nowego standardu w segmencie, który był pionierem. Qashqai odkrywa się na nowo, od wewnątrz na zewnątrz, z myślą o dzisiejszych klientach poszukujących niezwykłej atrakcyjności, komfortu, wyrafinowania, wydajności oraz najnowszych, wygodnych i intuicyjnych technologii. Jako najlepiej sprzedający się samochód Nissana na rynku europejskim, Qashqai jest najnowszym pojazdem wprowadzonym w ramach planu transformacji Nissan NEXT, który stawia na zrównoważony rozwój i rentowność w całej globalnej działalności firmy.

 

Dwa dostępne układy napędowe

Całkowicie nowy Qashqai jest wyposażony w 12-woltowy łagodny układ hybrydowy, składający się z 1,3-litrowego silnika turbo i akumulatora litowo-jonowego. System umożliwia wykorzystanie energii odzyskanej podczas zwalniania podczas jazdy, co przyczynia się zarówno do oszczędności paliwa, jak i redukcji emisji CO2.

 

Sprzedaż rozpocznie się od wersji mild-hybrid, a później do wersji e-POWER.BRABUS 900 CRAWLER
Tuning | 12.05.22

BRABUS 900 CRAWLER

Z okazji 45. rocznicy firmy niemiecki wysokiej klasy producent samochodów BRABUS prezentuje swój pierwszy supersamochód w stylu buggy.

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar
MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.

Toyota Highlander nowy 7-osobowy SUV debiutuje w Europie
Wiadomości | 12.05.20

Toyota Highlander nowy 7-osobowy SUV debiutuje w Europie

Europejska gama SUV-ów Toyoty zostanie wzbogacona o nowy hybrydowy model, nazywam się Toyota Highlander. Highlander Hybrid ma przestronne 7-osobowe wnętrze i bagażnik o pojemności 658 litrów. Wydajny napęd hybrydowy 4. generacji z inteligentnym napędem na 4 koła AWD-i oraz moc 244 KM z emisją CO2 od 146 g/km (WLTP)*.