Wiadomości | 18.09.20

Nowy kompaktowy SUV Volkswagena nazywać się będzie Taos

Taos SUV zaprojektowany specjalnie dla regionu Ameryki Północnej, a jego nazwa została wybrana tak, aby spodobała się amerykańskim klientom

Firma Volkswagen of America, Inc. ogłosiła dziś nazwę swojego nowego kompaktowego SUV-a - Volkswagen Taos. Model Taos został zaprojektowany specjalnie dla regionu Ameryki Północnej i jako taki, jego nazwa została wybrana tak, aby spodobała się amerykańskim klientom.

Miasto Taos jest domem dla 6000 osób i szczyci się 400-letnią historią i 1000-letnią społecznością rdzennych Amerykanów, zaledwie kilka mil od centrum miasta. Charakteryzuje go społeczność artystów, światowej klasy ośrodek narciarski i wspaniałe krajobrazy, w tym rozległe równiny, góry Sangre de Cristo i spektakularny wąwóz Rio Grande.

 

Nawiasem mówiąc, w Taos mieszkał także John Muir, inżynier, który został mechanikiem i autor książki „How To Keep Your Volkswagen Alive: A Manual of Step by Step Procedures for the Compleat Idiot”. Po raz pierwszy opublikowany w 1969 roku i zilustrowany przez miejscowego artystę Petera Aschwandena, ten kontrkulturowy przewodnik po naprawach Volkswagena szybko zyskał popularność. Książka, która rozpoczęła się w sklepie Muira Taos, pomogła w utrzymaniu niezliczonych modeli VW, od Beetles i autobusów po modele typu 3 i 4.

 

Volkswagen Taos znajdzie się pod Tiguanem i jest drugim dowodem strategii podwojenia SUV-ów Volkswagena po wprowadzeniu na rynek Atlas Cross Sport na początku tego roku. Pojazd będzie oferował świetną wartość, znakomitą oszczędność paliwa i świetne opakowanie, a także zaawansowane funkcje informacyjno-rozrywkowe i wspomagające kierowcę. Oficjalne ujawnienie nastąpi w przyszłym miesiącu, 13 października.Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N
Wiadomości | 06.05.20

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N

Prototyp nowego Hyundaia i20 N jest testowany w ekstremalnych warunkach na zamarzniętym jeziorze w północnej Szwecji wraz z i20 WRC oraz RM19. Jednocześnie Hyundai udostępnił nowe materiały promocyjne z tego wydarzenia.

Specjalna edycja MINI Anniversary Edition
Tuning | 06.10.21

Specjalna edycja MINI Anniversary Edition

To ekskluzywne, pamiątkowe MINI będzie oferowane w ograniczonej liczbie i uhonoruje trzy generacje dziedzictwa Coopera.

Wirtualny tłum w 70. rocznicę legendarnego tłumika Abarth
Wiadomości | 05.05.20

Wirtualny tłum w 70. rocznicę legendarnego tłumika Abarth

4 maja 1950 r. podczas 32. edycji Targów Motoryzacyjnych w Turynie, marka z pod znaku Scorpiona zadebiutowała ze swoim nowym układem wydechowym. Narodziła się legenda. 70 lat po tym wydarzeniu marka Abarth zorganizowała akcję upamiętniającą w social media.