Wiadomości | 18.09.20

Nowy kompaktowy SUV Volkswagena nazywać się będzie Taos

Taos SUV zaprojektowany specjalnie dla regionu Ameryki Północnej, a jego nazwa została wybrana tak, aby spodobała się amerykańskim klientom

Firma Volkswagen of America, Inc. ogłosiła dziś nazwę swojego nowego kompaktowego SUV-a - Volkswagen Taos. Model Taos został zaprojektowany specjalnie dla regionu Ameryki Północnej i jako taki, jego nazwa została wybrana tak, aby spodobała się amerykańskim klientom.

Miasto Taos jest domem dla 6000 osób i szczyci się 400-letnią historią i 1000-letnią społecznością rdzennych Amerykanów, zaledwie kilka mil od centrum miasta. Charakteryzuje go społeczność artystów, światowej klasy ośrodek narciarski i wspaniałe krajobrazy, w tym rozległe równiny, góry Sangre de Cristo i spektakularny wąwóz Rio Grande.

 

Nawiasem mówiąc, w Taos mieszkał także John Muir, inżynier, który został mechanikiem i autor książki „How To Keep Your Volkswagen Alive: A Manual of Step by Step Procedures for the Compleat Idiot”. Po raz pierwszy opublikowany w 1969 roku i zilustrowany przez miejscowego artystę Petera Aschwandena, ten kontrkulturowy przewodnik po naprawach Volkswagena szybko zyskał popularność. Książka, która rozpoczęła się w sklepie Muira Taos, pomogła w utrzymaniu niezliczonych modeli VW, od Beetles i autobusów po modele typu 3 i 4.

 

Volkswagen Taos znajdzie się pod Tiguanem i jest drugim dowodem strategii podwojenia SUV-ów Volkswagena po wprowadzeniu na rynek Atlas Cross Sport na początku tego roku. Pojazd będzie oferował świetną wartość, znakomitą oszczędność paliwa i świetne opakowanie, a także zaawansowane funkcje informacyjno-rozrywkowe i wspomagające kierowcę. Oficjalne ujawnienie nastąpi w przyszłym miesiącu, 13 października.Nissan GT-R NISMO 2020 z ulepszoną, sprawdzoną w wyścigach turbosprężarką
Wiadomości | 20.10.20

Nissan GT-R NISMO 2020 z ulepszoną, sprawdzoną w wyścigach turbosprężarką

Ekskluzywna ręcznie wykonana turbosprężarka. Wideo

Światowa premiera nowej Skody Enyaq iV
Premiery | 01.09.20

Światowa premiera nowej Skody Enyaq iV

Dziś wieczorem fani SKODY na całym świecie mogą być świadkami premiery nowej SKODY ENYAQ iV w Pradze. Dzięki nowej koncepcji wirtualnej prezentacji czeski producent samochodów oferuje kompleksowy program online na światową premierę swojego nowego flagowego modelu.

Ford potwierdził datę premiery zupełnie nowego kompaktowego pickapa MAVERICK
Wiadomości | 03.06.21

Ford potwierdził datę premiery zupełnie nowego kompaktowego pickapa MAVERICK

Miesiące plotek, zdjęć szpiegowskich i spekulacji doprowadziły do tego momentu. Tak to prawda.