Premiery | 28.04.21

Nowy ID.4 GTX

Podczas światowej premiery, która odbyła się na lotnisku Tempelhof w Berlinie, Volkswagen zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach: ID.4 GTX.

Nowa marka produktów wprowadza nowy i inteligentny sportowy charakter do świata mobilności elektrycznej. ID.4 GTX to pierwszy model oparty na modułowej macierzy napędu elektrycznego (MEB), który posiada dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, a także oferuje atrakcyjne, wysokiej jakości elementy konstrukcyjne.

 

ID.4 GTX ma po jednym silniku elektrycznym na przedniej i tylnej osi. Razem zapewniają maksymalną moc elektryczną 220 kW (299 KM) i mogą działać razem jako elektryczny napęd na wszystkie koła - pierwszy taki w modelu z rodziny ID. Światowa premiera w hangarze lotniczym na dawnym lotnisku Tempelhof w Berlinie pozwoliła nowemu modelowi pokazać, do czego zdolny jest inteligentnie sterowany napęd na wszystkie koła: ID.4 GTX bez wysiłku pokonał rampę o nachyleniu 37,5%. Dzięki dwusilnikowemu napędowi na wszystkie koła, flagowy model z linii produktów ID.4 jest w stanie przyspieszyć od 0 do 60 km/h w 3,2 sekundy i od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu jest elektronicznie ograniczona do 180 km/h.

 

Konstrukcja ID.4 GTX podkreśla jego niezwykły charakter, łącząc radość z jazdy z solidnym wyglądem. Znajomy pasek świetlny został połączony z mocnymi, dynamicznymi elementami - w szczególności z trzema elementami o strukturze plastra miodu, które tworzą światła do jazdy dziennej. Przekazują sportowy charakter pojazdu nawet podczas postoju, a jednocześnie nawiązują do Golfa GTI. Oprócz nowo zaprojektowanych zderzaków, przyciągające wzrok elementy z tyłu obejmują zespół świateł tylnych 3D LED ze światłami hamowania, które tworzą X.


Nowa marka produktów GTX wzmacnia zarówno linię modeli ID. i strategię korporacyjną ACCELERATE, dzięki której Volkswagen chce stać się najbardziej pożądaną marką zrównoważonej mobilności. Postawił sobie za cel zwiększenie udziału sprzedaży wyłącznie elektrycznych pojazdów w Europie do 70 procent do 2030 roku. Volkswagen zamierza stać się neutralny dla klimatu do 2050 roku, a do 2025 roku Volkswagen zainwestuje około 16 miliardów euro w mobilność elektryczną, hybrydyzację i cyfryzacja.
ID.4 GTX zostanie udostępniony do sprzedaży w Europie latem 2021 r. W Niemczech będzie on dostępny w podstawowej cenie 50 415 euro.Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach
Wiadomości | 02.08.23

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach

Nazywa się Maserati MCXtrema, z całą destrukcyjną siłą samochodu wyścigowego o mocy 730 KM

Nowe BMW serii 4 Coupé - dodatkowe zdjęcia
Wiadomości | 21.10.20

Nowe BMW serii 4 Coupé - dodatkowe zdjęcia

W załączeniu zamieszczamy zdjęcia z międzynarodowej premiery medialnej nowego BMW serii 4 Coupé.

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia
Wiadomości | 29.04.20

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy, to tyko niektóre z cech wyróżniających nową SKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback. Ikona marki stawia kolejne kroki na drodze do sukcesu. Nowa OCTAVIA będzie dostępna w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.