Super Cars | 16.12.20

Debiut ekstremalnego samochodu wyścigowego Team Fordzilla P1

To pierwszy wirtualny samochód wyścigowy do gier, zaprojektowany we współpracy samych graczy i marki samochodów, który wyprodukowano jako pełnowymiarowy model.

Podczas gdy widok prawdziwych samochodów przenoszonych do gier komputerowych jest powszechny, jest to pierwszy przypadek, kiedy producent samochodów ożywił wirtualny samochód współpracujący z graczami - który jeszcze nie pojawił się w grze - z modelem fizycznym.

 

Podróż samochodu wyścigowego Team Fordzilla P1 rozpoczęła się w marcu tego roku, kiedy gracze zostali poproszeni o głosowanie nad pakietem i funkcjami samochodu na Twitterze, w tym konfiguracją siedzeń, pozycją silnika i definicją kokpitu. Prawie ćwierć miliona głosów oddanych przez fanów zostało oddanych w trakcie całego procesu głosowania.

 

Innowacyjny samochód wyścigowy Team Fordzilla P1 ma wygląd zewnętrzny zaprojektowany przez Arturo Ariño i wnętrze, które było wizją Roberta Engelmanna, obu projektantów Forda.

 

Samochód wyścigowy jest zbudowany wokół konstrukcji skorupowej, częściowo pokrytej dużą, hiperprzezroczystą osłoną w stylu myśliwca odrzutowego, chroniącą kierowcę i pilota. Przezroczysta osłona nie tylko zaciera granice między nadwoziem a wnętrzem, ale także podkreśla wyjątkową pozycję za kierownicą samochodu wyścigowego.

 

Wygląd zewnętrzny tego samochodu wyścigowego to połączenie eleganckiego przodu, przypominającego GT, z pięknie wyrzeźbionymi przednimi błotnikami i niezwykle wyrzeźbionymi panelami bocznymi, z niezapomnianymi skrętami i pływającymi przyporami, wizualnie łączącymi kokpit z tylnymi kołami. Tylny koniec jest całkowicie odsłonięty i celebruje aerodynamikę i surowość torów wyścigowych.

 

W kokpicie znajdziesz jednostki powiadamiające LED, które informują kierowcę i pilota na bieżąco o stanie toru w widoku peryferyjnym. Ponadto zintegrowany ekran na kierownicy umożliwia wymianę danych na żywo z zespołem przy ścianie kanału. Całe wnętrze zaprojektowano tak, aby pomóc kierowcy wyścigowego zminimalizować wszelkie rozpraszanie uwagi podczas wyścigu i zwiększyć przyjemność z wyścigów.

 

Zespół Fordzilla P1 to pierwszy samochód Forda zbudowany cyfrowo bez żadnej bezpośredniej interakcji w całym procesie. Ze względu na obecną pandemię został zaprojektowany przez zespół, który nigdy się nie spotkał, pracując zdalnie, rozproszonym po pięciu różnych krajach i zbudowanym w zaledwie siedem tygodni - to mniej niż połowa czasu, jaki normalnie zajęłoby. Ukończona konstrukcja to pełnowymiarowy model wewnątrz-na zewnątrz o ekstremalnych proporcjach i naprawdę niepowtarzalnym charakterze.

 

Stworzony wspólnie przez graczy dla graczy, hipersamochód zawiera kilka specjalnych elementów, które przemawiają do społeczności wyścigów symulatorów. Na podłodze przed fotelem drugiego pilota znajduje się komunikat AFK (Away From Keyboard), zabawne przypomnienie, że osoby siedzące na tym siedzeniu są z dala od klawiatury. Grafika #levelup potwierdza, że ??gracze i kierowcy wyścigowi dążą do doskonalenia się za każdym razem, gdy grają lub ścigają się, podczas gdy grafika #liftoff jest ukłonem w stronę podniesienia tego samochodu wyścigowego z wirtualnego świata i przeniesienia go do prawdziwego. Najważniejsze przesłanie z przodu samochodu przy dolnym spojlerze; Przypomnienie GLHF (Good luck have fun) dla każdego gracza i kierowcy wyścigowego, aby naprawdę dobrze się bawić i cieszyć się jazdą.Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera
Premiery | 05.11.20

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera

Zapraszamy na polską premierę nowego w pełni elektrycznego modelu Skody ENYAQ iV opartego na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen.

Mercedes-Benz Klasa G czyli 400 tysięcy sztuk od 1979 roku
Wiadomości | 04.12.20

Mercedes-Benz Klasa G czyli 400 tysięcy sztuk od 1979 roku

Z linii produkcyjnej w Graz zjechał czerwony Mercedes-Benz G 400 d. Samochód trafi do wieloletniego klienta z Nadrenii.

Innowacyjny sposób podróżowania, światowy debiut studium projektowego GEN.TRAVEL
Concept Cars | 23.09.22

Innowacyjny sposób podróżowania, światowy debiut studium projektowego GEN.TRAVEL

24 września Grupa Volkswagen zaprezentuje innowacyjne studium projektowe, które na nowo zdefiniuje długodystansową mobilność przyszłości.