Wiadomości | 29.04.21

Całkowicie nowa Honda Civic Sedan 11. generacji

Honda zaprezentowała dziś najbardziej przyjemnego z jazdy i zaawansowanego technologicznie Civic Sedana w prawie 50-letniej historii modelu.

Zaprezentowany w listopadzie 2020 roku w formie prototypu, Civic 11. generacji kontynuuje tradycję innowacji, przywództwa w projektowaniu i wiodącej w klasie dynamiki jazdy. Zupełnie nowa Honda Civic 2022 wyróżnia się czystym, nowoczesnym wyglądem w połączeniu z zaawansowanym technicznie wnętrzem zorientowanym na człowieka i jest wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego.

 

Projektując Civic 11. generacji, styliści i inżynierowie Hondy starali się stworzyć samochód, który byłby „powiewem świeżego powietrza” w tym segmencie, powracając do ponadczasowych koncepcji projektowych Civic poprzedniej generacji. Skoncentrowali się na oryginalnym podejściu projektowym Hondy „Man-Maximum, Machine-Minimum”, które wykorzystuje technologię i projekt, aby zaspokoić potrzeby kierowcy i pasażerów. Stylizacja modelu 2022 Civic ukazuje te ponadczasowe koncepcje w nowy i ekscytujący sposób.


Kluczem do ekskluzywnej stylizacji nowego Civica było przesunięcie dolnej części słupków przedniej szyby do tyłu o prawie 2 cale (1,96 cala), co wydłuża jego maskę, nadając mu ekskluzywną sylwetkę. To również wizualnie łączy słupek z piastą przedniego koła, subtelny element projektu, który podkreśla jego koła i opony, zapewniając stabilną, osadzoną sylwetkę. Civic Sedan będzie dostępny w ośmiu kolorach nadwozia, z których trzy są nowe: Meteorite Grey Metallic, Sonic Grey Pearl i zupełnie nowy Civic Morning Mist Blue Metallic.


Konstrukcja nadwozia Civic 11. generacji jest najbardziej sztywna w historii Civica, z 8-procentową poprawą sztywności skrętnej i 13-procentową poprawą sztywności zginania w porównaniu z poprzednią generacją. Sztywniejsza konstrukcja poprawia jazdę, obsługę i NVH. Nowe, sztywniejsze nadwozie ogranicza również przenoszenie hałasu drogowego i wiatru, tworząc bardziej relaksujące środowisko jazdy.


Podobnie jak poprzedni Civic, w modelu 2022 dostępne będą dwa 4-cylindrowe silniki: wolnossący 2,0-litrowy lub 1,5-litrowy z turbodoładowaniem. Oba są połączone ze zaktualizowaną bezstopniową automatyczną skrzynią biegów (CVT), specjalnie dostrojoną dla każdego silnika. Dostarczanie mocy, dźwięk silnika, ogólna wyrafinowanie i wskaźniki zużycia paliwa EPA obu silników uległy poprawie, a 1,5 l zapewnia również wzrost mocy wyjściowej.

Standardowy w wersji LX i Sport, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra wytwarza 158 KM. 
W przypadku wersji EX i Touring 4-cylindrowy silnik turbo o pojemności 1,5 litra wytwarza 180 KM. 
Oprócz standardowych trybów jazdy Normal i Eco, wersje wyposażenia 2.0L Sport i 1.5L Touring w modelu 2022 Civics są teraz wyposażone w wybierany przez użytkownika tryb Sport. Za pomocą przełącznika na konsoli środkowej nowy tryb Sport zmienia przełożenia i mapowanie, aby uzyskać bardziej sportowy charakter, a także zmienia podświetlenie licznika na czerwone. Tryb Eco redukuje czułość przepustnicy i skrzyni biegów, a także moc klimatyzacji, aby oszczędzać paliwo.Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach
Wiadomości | 30.03.21

Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach

Zapowiedź odświeżonej wersji flagowego SUV-a Skody wyprodukowanego w 600 000 egzemplarzy, dostarczonych do ponad 60 krajów.

Bestseller w segmencie małych samochodów, Opel przedstawia nową Corsę
Premiery | 24.05.23

Bestseller w segmencie małych samochodów, Opel przedstawia nową Corsę

Jeszcze odważniejszy, jeszcze bardziej emocjonujący, jeszcze bardziej intuicyjny w obsłudze i wyposażony w zupełnie nowe napędy elektryczne i hybrydowe.

Nowy SUV Maserati Grecale, bezkompromisowa przyjemność z jazdy
Premiery | 22.03.22

Nowy SUV Maserati Grecale, bezkompromisowa przyjemność z jazdy

Grecale zachowuje właściwą równowagę między wszechstronnością, elegancją, wydajnością i innowacją, gwarantując jednocześnie wydajność, komfort i bezpieczeństwo.