Wiadomości | 03.12.21

Całkowicie nowy Volkswagen Taigo już dostępny w salonach

Nowy SUV Coupe w salonach Volkswagena od 3 grudnia. Pojawia się zupełnie nowy model ze spadzistym dachem przypominającym coupe i lekko podwyższoną pozycją siedzącą.


Całkowicie nowy Volkswagen Taigo już dostępny w salonach

Nowoczesny charakter odzwierciedla nie tylko elegancki kształt nadwozia, ale także wiele inteligentnych systemów komfortu, obsługi i wspomagania. Na życzenie mały samochód może zostać wyposażony w czarny dach, duży uchylny i rozsuwany panoramiczny szyberdach oraz rozwiązania technologiczne, takie jak asystent jazdy IQ.DRIVE do częściowo zautomatyzowanej jazdy. Cena wejściowa nowego Taigo (z silnikiem 1.0 TSI, 70 kW/95 KM, 5-biegowa) wynosi 19 350 euro.


Wraz z Polo i T-Crossem dołącza do segmentu małych samochodów Volkswagena. A jaki to samochód! Innowacyjny kształt nadwozia, idealne proporcje i aż 18-calowe koła nadają mu elegancki i dynamiczny wygląd. Kolejną atrakcją nadwozia jest ciągły pasek świetlny i światła LED z tyłu. Matrycowe reflektory IQ.LIGHT LED, w tym listwa świetlna w osłonie chłodnicy, można również zamówić (w standardzie od linii wyposażenia Style i wyższych) dla większej wygody, jeszcze ostrzejszej sygnatury z przodu i większego bezpieczeństwa.


Centralnym elementem we wnętrzu jest standardowy kokpit cyfrowy, a także system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji (MIB). Ustawione poziomo na podwyższonej linii wzroku, to cyfrowe urządzenie posiada 20-centymetrowy kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia przegląd wszystkich niezbędnych informacji. Opcjonalny Digital Cockpit Pro oferuje również wiele indywidualnych opcji konfiguracyjnych.


Taigo, który jest dostępny tylko z napędem na przednie koła, jest oferowany w trzech poziomach wydajności (jako 1.0 TSI o mocy 70 kW/95 KM lub 81 kW/110 KM oraz jako 1.5 TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz cztery linie wyposażenia Taigo, Life, Style i R-Line. Podstawowy model Taigo (z silnikiem 1.0 TSI, 70 kW/95 KM i manualną, 5-biegową skrzynią biegów) może poszczycić się szeroką gamą wyposażenia standardowego. Na przykład SUV coupé jest standardowo wyposażony w wielofunkcyjną kierownicę, klimatyzację, autonomicznego asystenta hamowania awaryjnego z przodu, asystenta pasa ruchu i reflektory LED.


Taigo oferuje również wiele możliwości indywidualizacji samochodu: osiem kolorów, w tym dwa tony uni i pięć lakierów metalizowanych, a także perłowy Deep Black, można na życzenie połączyć z kontrastującym dachem Deep Black. Przyciemniane szyby boczne, ciemna szyba tylna i czarne obudowy lusterek zewnętrznych są zawarte w pakiecie dachowym.Nissan przedstawia nowy model Townstar
Premiery | 28.09.21

Nissan przedstawia nowy model Townstar

Nowy model stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne.

Wkrótce premiera nowej generacji Skody Kodiaq
Wiadomości | 27.09.23

Wkrótce premiera nowej generacji Skody Kodiaq

Na tydzień przed światową premierą producent opublikował szkice nowej Škody Kodiaq, ujawniając jej dynamiczny i emocjonujący design.

Mercedes-Benz VISION AVTR obsługa pojazdu za pomocą myśli
Concept Cars | 15.09.21

Mercedes-Benz VISION AVTR obsługa pojazdu za pomocą myśli

Na targach IAA MOBILIY w Monachium producent spod znaku trójramiennej gwiazdy po raz pierwszy zapowiada obsługę siłami umysłu jako nowy wymiar interakcji człowieka z samochodem.