Tuning | 04.10.22

Długo oczekiwana najnowsza wersja Alpine A110 R

Model, który jest ukoronowaniem gamy A110. Zaprojektowany tak, aby rewelacyjnie sprawdzał się na torze wyścigowym, a jednocześnie był certyfikowany do użytku na otwartej drodze.

Ta długo oczekiwana najnowsza wersja uzupełnia gamę A110. Ekstremalny, lekki, bardziej opływowy i bardziej niż kiedykolwiek inspirowany sportami motorowymi – „radykalny” to jedyny sposób na opisanie samochodu, który teraz jest ukoronowaniem gamy A110. Ostateczny wyraz lekkości i osiągów, Alpine A110 R został zaprojektowany tak, aby rewelacyjnie sprawdzał się na torze wyścigowym, a jednocześnie był certyfikowany do użytku na otwartej drodze.

 

Pierwsza zasadnicza różnica w stosunku do A110 R jest widoczna w szeroko zakrojonych pracach włożonych w zmniejszenie całkowitej masy do zaledwie 1082 kg – 34 kg mniej niż w A110 S. Jego aerodynamiczne osiągi zostały ulepszone w celu uzyskania większej siły docisku i mniejszego oporu. Po raz pierwszy w gamie A110 niektóre części (np. maska, tylna szyba i dyfuzor) zostały przeprojektowane specjalnie dla nowego modelu. Ekskluzywne ulepszenia wprowadzone w podwoziu, wraz z silnikiem 1,8 l 300 KM i wnętrzem samochodu wyścigowego, przyczyniają się do zwiększonego, radykalnego odczucia, które sprawia, że ​​wrażenia z jazdy są bardziej intensywne niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Rozpędzanie się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy sprawia, że ​​nowy Alpine A110 R przesuwa granice samochodów sportowych. Opierając się na zaangażowaniu marki w sporty motorowe, faza projektowania obejmowała bezpośredni wkład ekspertów z najwyższej półki i jest więcej niż gotowa, aby pokonać czas, gdy pojawi się na torze wyścigowym. Ten najnowszy samochód, wyprodukowany we Francji w manufakturze Alpine Dieppe Jean Rédélé, wyznacza początek nowego rozdziału wiedzy marki w dziedzinie sportów motorowych.Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw
Wiadomości | 03.06.20

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw

Wszystko zaczyna się od jednej linii. Takie jest przesłanie globalnego zespołu projektantów Nissana, który chce połączyć światową społeczność artystów za pośrednictwem nowego projektu społecznościowego #DrawDrawDraw.

Classic Defender Works V8 Islay Edition
Tuning | 03.05.23

Classic Defender Works V8 Islay Edition

Land Rover Classic zaprezentował swoją pierwszą edycję specjalną Defender o tematyce dziedzictwa, która upamiętnia jednego z założycieli Land Rovera i wyspę Islay w Szkocji.

Nowy w pełni elektryczny mały SUV Volvo, EX30
Premiery | 07.06.23

Nowy w pełni elektryczny mały SUV Volvo, EX30

Został zaprojektowany tak, aby emitować jak najmniejszy ślad CO2 ze wszystkich dotychczasowych samochodów Volvo, jednocześnie być bezpieczniejszym, wygodniejszym i przyjemniejszym.