Tuning | 04.10.22

Długo oczekiwana najnowsza wersja Alpine A110 R

Model, który jest ukoronowaniem gamy A110. Zaprojektowany tak, aby rewelacyjnie sprawdzał się na torze wyścigowym, a jednocześnie był certyfikowany do użytku na otwartej drodze.

Ta długo oczekiwana najnowsza wersja uzupełnia gamę A110. Ekstremalny, lekki, bardziej opływowy i bardziej niż kiedykolwiek inspirowany sportami motorowymi – „radykalny” to jedyny sposób na opisanie samochodu, który teraz jest ukoronowaniem gamy A110. Ostateczny wyraz lekkości i osiągów, Alpine A110 R został zaprojektowany tak, aby rewelacyjnie sprawdzał się na torze wyścigowym, a jednocześnie był certyfikowany do użytku na otwartej drodze.

 

Pierwsza zasadnicza różnica w stosunku do A110 R jest widoczna w szeroko zakrojonych pracach włożonych w zmniejszenie całkowitej masy do zaledwie 1082 kg – 34 kg mniej niż w A110 S. Jego aerodynamiczne osiągi zostały ulepszone w celu uzyskania większej siły docisku i mniejszego oporu. Po raz pierwszy w gamie A110 niektóre części (np. maska, tylna szyba i dyfuzor) zostały przeprojektowane specjalnie dla nowego modelu. Ekskluzywne ulepszenia wprowadzone w podwoziu, wraz z silnikiem 1,8 l 300 KM i wnętrzem samochodu wyścigowego, przyczyniają się do zwiększonego, radykalnego odczucia, które sprawia, że ​​wrażenia z jazdy są bardziej intensywne niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Rozpędzanie się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy sprawia, że ​​nowy Alpine A110 R przesuwa granice samochodów sportowych. Opierając się na zaangażowaniu marki w sporty motorowe, faza projektowania obejmowała bezpośredni wkład ekspertów z najwyższej półki i jest więcej niż gotowa, aby pokonać czas, gdy pojawi się na torze wyścigowym. Ten najnowszy samochód, wyprodukowany we Francji w manufakturze Alpine Dieppe Jean Rédélé, wyznacza początek nowego rozdziału wiedzy marki w dziedzinie sportów motorowych.Wkrótce zobaczymy zupełnie nowy model Peugeot 408
Wiadomości | 31.05.22

Wkrótce zobaczymy zupełnie nowy model Peugeot 408

PEUGEOT 408 będzie nowym modelem w gamie marki, samochodem nowego typu. W oryginalny sposób ma łączyć kanony SUV-a z dynamiczną sylwetką fastbacka.

Hiszpańska marka hipersamochodów Hispano Suiza wraca do Stanów Zjednoczonych
Super Cars | 10.03.22

Hiszpańska marka hipersamochodów Hispano Suiza wraca do Stanów Zjednoczonych

Amerykański kolekcjoner samochodów odebrał w ten weekend swój ekskluzywny samochód wykonany na zamówienie i zbudowany według jego własnych specyfikacji.

Skąd Polacy najchętniej sprowadzają samochody?
Wiadomości | 28.09.22

Skąd Polacy najchętniej sprowadzają samochody?

Sprowadzanie aut z zagranicy cieszy się w Polsce dużą popularnością, w II kwartale 2022 r. stanowiły one ponad połowę wszystkich dostępnych ofert na rynku samochodów używanych.