Elektryczne | 10.05.23

Nowo opracowany mały van EQT marki Mercedes-EQ

Mercedes-EQ EQT jako mały van łączy wszechstronność i wysokiej jakości wyposażenie modelu Klasa T, siostrzany model z napędem konwencjonalnym, z zaletami napędu w pełni elektrycznego.


Nowo opracowany mały van EQT marki Mercedes-EQ

Mercedes-Benz Vans mocno zakorzenił w swojej strategii aspiracje lidera w zakresie mobilności elektrycznej i systematycznie elektryzuje wszystkie serie modeli. Obejmuje to szereg branżowych rozwiązań w zakresie mobilności elektrycznej – również w segmencie małych samochodów dostawczych.

 

Nowy EQT marki Mercedes-EQ oferuje rodzinom i osobom aktywnym rekreacyjnie atrakcyjne wejście do w pełni elektrycznego świata marki Mercedes. Elektryczny mały van będzie można zamawiać w niedalekiej przyszłości. Ceny zaczynają się od około 49 000 euro za EQT z silnikiem elektrycznym 90 kW i standardową długością. Dzięki osłonie chłodnicy Black Panel z centralną gwiazdą i dynamicznie zaprojektowanym żebrom chłodnicy nowy EQT jest natychmiast rozpoznawalny jako członek rodziny Mercedes-EQ. Elektryczny mały van łączy w sobie kompaktowe wymiary zewnętrzne z dużą przestrzenią. Jednocześnie, dzięki zabezpieczonej, oszczędzającej miejsce instalacji akumulatora w podwoziu, z korzystnie nisko położonym środkiem ciężkości, oferuje ona niemal taką samą różnorodność i funkcjonalność we wnętrzu jak konwencjonalnie napędzana Klasa T. EQT ma 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1819 mm wysokości. W tym roku pojawi się wariant z długim rozstawem osi.

 

Podobnie jak Klasa T, nowy EQT oferuje wiele zalet, które czynią codzienne życie łatwym i wygodnym dla rodzin i osób aktywnych rekreacyjnie. Należą do nich niski próg załadunkowy o wysokości zaledwie 561 milimetrów, który ułatwia ładowanie ciężkich przedmiotów. Drzwi przesuwne po obu stronach pojazdu mają otwór otwierający o szerokości 614 mm i wysokości 1059 mm. Umożliwia to wygodny dostęp do tyłu, a załadunek można elastycznie wykonywać z trzech stron, w tym z tylnej klapy. Na tylnej kanapie jest miejsce dla maksymalnie trzech fotelików dziecięcych.

 

W momencie wprowadzenia na rynek dostępny jest silnik elektryczny o maksymalnej mocy 90 kW (122 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 245 Nm. Akumulator litowo-jonowy znajduje się w miejscu chronionym przed zderzeniami w podwoziu przed tylną osią i ma użyteczną pojemność 45 kWh. W pracy, w domu lub na publicznych stacjach ładowania EQT można wygodnie ładować prądem zmiennym (AC) o mocy 22 kW za pomocą wbudowanej ładowarki. Proces jest jeszcze szybszy na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym (DC), w zależności od SoC (State of Charge) i temperatury akumulatora wysokonapięciowego. EQT jest wyposażony w ładowarkę prądu stałego o mocy 80 kW, w którym to przypadku czas ładowania wynosi 38 minut od 10 do 80 procent SoC[4]. EQT jest ładowany z przodu pod gwiazdą Mercedesa, co jest praktyczne i wygodne, zwłaszcza podczas ładowania w mieście na ciasnych parkingach. Do ładowania AC i DC EQT jest standardowo wyposażony w gniazdo ładowania CCS i kabel ładowania CCS.Światowa premiera zupełnie nowej Skody Superb
Premiery | 02.11.23

Światowa premiera zupełnie nowej Skody Superb

Dzisiaj w Dolnych Břežanach Skoda Auto zorganizowała #SuperbPremiere, podczas której zaprezentowała Skodę Superb czwartej generacji.

Dumne dziedzictwo, czyli jak zaczynało Lamborghini
Wiadomości | 05.05.23

Dumne dziedzictwo, czyli jak zaczynało Lamborghini

Lamborghini Centenario zostało zbudowane we Włoszech jako dzieło sztuki i przedmiot kolekcjonerski z okazji 100. urodzin założyciela firmy Ferruccio Lamborghini w ścisłym ograniczeniu do zaledwie 5 kopii.

SKODA FABIA nowej generacji na pierwszym zdjęciu
Wiadomości | 11.02.21

SKODA FABIA nowej generacji na pierwszym zdjęciu

Zapowiedź czwartej generacji modelu. Kiedy premiera?