Premiery | 09.11.22

Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90

Początek nowej ery dla Volvo Cars. Prawdziwy siedmiomiejscowy, w pełni elektryczny SUV, który jeszcze bardziej podnosi standardy marki w zakresie bezpieczeństwa.

„Volvo EX90 to deklaracja tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” — powiedział Jim Rowan, nasz dyrektor generalny. „Jest w pełni elektryczny, o zasięgu do 600 kilometrów na jednym ładowaniu, zaprojektowany, aby jeszcze bardziej podnosić nasze standardy bezpieczeństwa, pierwszy samochód Volvo naprawdę zdefiniowany przez jego oprogramowanie i część szerszego ekosystemu, łączącego się z Twoim domem i innymi urządzenia. Volvo EX90 to pod wieloma względami początek czegoś nowego dla Volvo Cars”.

 

Począwszy od Volvo EX90, co roku będziemy prezentować jeden nowy w pełni elektryczny samochód. Do 2030 roku zamierzamy sprzedawać wyłącznie w pełni elektryczne samochody, co jest jednym z najbardziej ambitnych planów elektryfikacji w branży motoryzacyjnej i ma kluczowe znaczenie dla naszej ambicji, aby do 2040 roku być firmą neutralną dla klimatu.

 

Dziś w centrum Sztokholmu pokazaliśmy światu nasz nowy, w pełni elektryczny flagowy SUV, odzwierciedlający nasze szwedzkie korzenie. Jednocześnie, odzwierciedlając nasz globalny zasięg jako firmy, Volvo EX90 będzie produkowane w USA od przyszłego roku, a później także w Chinach. Do tego czasu dążymy do tego, aby te dwa zakłady produkcyjne były neutralne dla klimatu.

 

Nowy, natychmiastowy klasyk w skandynawskim designie, Volvo EX90, definiuje zasadę podążania za formą za funkcją. To wszechstronny, stylowy samochód rodzinny o nowoczesnych proporcjach, połączony z najnowocześniejszą technologią w zakresie obliczeń podstawowych, łączności i elektryfikacji, aby zoptymalizować bezpieczeństwo, wydajność i estetykę.

 

Standardowe bezpieczeństwo w Volvo EX90 jest również wyższe niż w jakimkolwiek wcześniejszym samochodzie Volvo. Został zaprojektowany, aby zrozumieć Ciebie i Twoje otoczenie, aby zapewnić Tobie, Twoim bliskim i innym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z czasem może również stać się inteligentniejszy i bezpieczniejszy, ponieważ uczy się na podstawie nowych danych i otrzymuje aktualizacje.


Volvo EX90 ma niewidzialną tarczę bezpieczeństwa, którą zapewnia nasza najnowsza technologia wykrywania wewnątrz i na zewnątrz. Najnowocześniejsze czujniki, takie jak kamery, radary i lidar, są połączone z wysokowydajnymi komputerami rdzeniowymi samochodu, na których NVIDIA DRIVE uruchamia wewnętrzne oprogramowanie Volvo Cars, aby tworzyć 360-stopniowy widok świata w czasie rzeczywistym.


Nasze czujniki nie męczą się ani nie rozpraszają. Zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać i reagować, gdy spóźnisz się o ułamek sekundy. Nasz lidar, dostarczony przez Luminar, wyczuwa drogę przed Tobą, zarówno w dzień, jak i w nocy, również przy prędkościach autostradowych. Może widzieć małe obiekty setki metrów przed nimi, co daje więcej czasu na informowanie, działanie i unikanie. Czujniki przyczyniają się również do poprawy niezawodności i ogólnej wydajności naszej funkcji wspomagania jazdy Pilot Assist, z nowym wspomaganiem kierowania podczas zmiany pasa.


Wewnątrz czuwa nasza niewidzialna tarcza bezpieczeństwa. Specjalne czujniki i kamery, zasilane przez własne, opracowane przez nas algorytmy, mierzą koncentrację wzroku. Technologia ta pozwala Volvo EX90 rozumieć, kiedy jesteś rozkojarzony, senny lub w inny sposób nieuważny, poza to, co było możliwe do tej pory w samochodzie Volvo.


Ostrzeże cię, najpierw delikatnie szturchając, a potem bardziej natarczywie. A jeśli wydarzy się coś nie do pomyślenia, a Ty zaśniesz lub zachorujesz podczas jazdy, Volvo EX90 zaprojektowano tak, aby bezpiecznie się zatrzymać i wezwać pomoc.Wreszcie, dzięki najnowocześniejszemu zestawowi czujników, w tym lidarowi, Volvo EX90 jest pierwszym Volvo, które będzie gotowe do jazdy bez nadzoru w przyszłości.Zupełnie nowy Ford F-150
Premiery | 26.06.20

Zupełnie nowy Ford F-150

Zupełnie nowy F-150 został specjalnie zaprojektowany od podstaw - przeprojektowany, aby był najtwardszym, najbardziej produktywnym F-150 w historii, a celem była najmocniejsza ciężarówka w swojej klasie.

Acura Integra nowej generacji, której nie kupisz w Polsce
Wiadomości | 12.03.22

Acura Integra nowej generacji, której nie kupisz w Polsce

Integra charakteryzuje się dynamicznym, sportowym designem z linią dachu przypominającą coupe i ekskluzywnym w tym segmencie stylem nadwozia typu liftback.

Rimac Nevera, najszybszy na świecie
Elektryczne | 17.11.22

Rimac Nevera, najszybszy na świecie

Rekordowy Rimac Nevera osiąga 412 km/h, stając się najszybszym produkowanym samochodem elektrycznym na świecie.