Premiery | 09.11.22

Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90

Początek nowej ery dla Volvo Cars. Prawdziwy siedmiomiejscowy, w pełni elektryczny SUV, który jeszcze bardziej podnosi standardy marki w zakresie bezpieczeństwa.

„Volvo EX90 to deklaracja tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” — powiedział Jim Rowan, nasz dyrektor generalny. „Jest w pełni elektryczny, o zasięgu do 600 kilometrów na jednym ładowaniu, zaprojektowany, aby jeszcze bardziej podnosić nasze standardy bezpieczeństwa, pierwszy samochód Volvo naprawdę zdefiniowany przez jego oprogramowanie i część szerszego ekosystemu, łączącego się z Twoim domem i innymi urządzenia. Volvo EX90 to pod wieloma względami początek czegoś nowego dla Volvo Cars”.

 

Począwszy od Volvo EX90, co roku będziemy prezentować jeden nowy w pełni elektryczny samochód. Do 2030 roku zamierzamy sprzedawać wyłącznie w pełni elektryczne samochody, co jest jednym z najbardziej ambitnych planów elektryfikacji w branży motoryzacyjnej i ma kluczowe znaczenie dla naszej ambicji, aby do 2040 roku być firmą neutralną dla klimatu.

 

Dziś w centrum Sztokholmu pokazaliśmy światu nasz nowy, w pełni elektryczny flagowy SUV, odzwierciedlający nasze szwedzkie korzenie. Jednocześnie, odzwierciedlając nasz globalny zasięg jako firmy, Volvo EX90 będzie produkowane w USA od przyszłego roku, a później także w Chinach. Do tego czasu dążymy do tego, aby te dwa zakłady produkcyjne były neutralne dla klimatu.

 

Nowy, natychmiastowy klasyk w skandynawskim designie, Volvo EX90, definiuje zasadę podążania za formą za funkcją. To wszechstronny, stylowy samochód rodzinny o nowoczesnych proporcjach, połączony z najnowocześniejszą technologią w zakresie obliczeń podstawowych, łączności i elektryfikacji, aby zoptymalizować bezpieczeństwo, wydajność i estetykę.

 

Standardowe bezpieczeństwo w Volvo EX90 jest również wyższe niż w jakimkolwiek wcześniejszym samochodzie Volvo. Został zaprojektowany, aby zrozumieć Ciebie i Twoje otoczenie, aby zapewnić Tobie, Twoim bliskim i innym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z czasem może również stać się inteligentniejszy i bezpieczniejszy, ponieważ uczy się na podstawie nowych danych i otrzymuje aktualizacje.


Volvo EX90 ma niewidzialną tarczę bezpieczeństwa, którą zapewnia nasza najnowsza technologia wykrywania wewnątrz i na zewnątrz. Najnowocześniejsze czujniki, takie jak kamery, radary i lidar, są połączone z wysokowydajnymi komputerami rdzeniowymi samochodu, na których NVIDIA DRIVE uruchamia wewnętrzne oprogramowanie Volvo Cars, aby tworzyć 360-stopniowy widok świata w czasie rzeczywistym.


Nasze czujniki nie męczą się ani nie rozpraszają. Zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać i reagować, gdy spóźnisz się o ułamek sekundy. Nasz lidar, dostarczony przez Luminar, wyczuwa drogę przed Tobą, zarówno w dzień, jak i w nocy, również przy prędkościach autostradowych. Może widzieć małe obiekty setki metrów przed nimi, co daje więcej czasu na informowanie, działanie i unikanie. Czujniki przyczyniają się również do poprawy niezawodności i ogólnej wydajności naszej funkcji wspomagania jazdy Pilot Assist, z nowym wspomaganiem kierowania podczas zmiany pasa.


Wewnątrz czuwa nasza niewidzialna tarcza bezpieczeństwa. Specjalne czujniki i kamery, zasilane przez własne, opracowane przez nas algorytmy, mierzą koncentrację wzroku. Technologia ta pozwala Volvo EX90 rozumieć, kiedy jesteś rozkojarzony, senny lub w inny sposób nieuważny, poza to, co było możliwe do tej pory w samochodzie Volvo.


Ostrzeże cię, najpierw delikatnie szturchając, a potem bardziej natarczywie. A jeśli wydarzy się coś nie do pomyślenia, a Ty zaśniesz lub zachorujesz podczas jazdy, Volvo EX90 zaprojektowano tak, aby bezpiecznie się zatrzymać i wezwać pomoc.Wreszcie, dzięki najnowocześniejszemu zestawowi czujników, w tym lidarowi, Volvo EX90 jest pierwszym Volvo, które będzie gotowe do jazdy bez nadzoru w przyszłości.Hyperion XP-1 Hydrogen Hypercar niesamowita przyszłość motoryzacji. Premiera
Super Cars | 15.08.20

Hyperion XP-1 Hydrogen Hypercar niesamowita przyszłość motoryzacji. Premiera

Zasięg ponad 1600 km, 5 min ładowania, bardzo niska waga. Dłuższa żywotność pojazdu. Wytrzymałość na ekstremalne temperatury. Niski koszt recyklingu.

Limitowana edycja 2-drzwiowego coupe, Lamborghini Urus od Mansory
Tuning | 10.01.23

Limitowana edycja 2-drzwiowego coupe, Lamborghini Urus od Mansory

Lamborghini Urus nadal cieszy się bardzo dużym popytem na całym świecie i jest jednym z najpopularniejszych pojazdów do całkowitej modyfikacji. Poznaj MANSORY Venatus Coupe EVO C.

Audi TT RS Heritage Edition
Tuning | 08.12.21

Audi TT RS Heritage Edition

Audi świętuje ostatni rok modelowy TT RS na rynku amerykańskim. Pięć tradycyjnych kolorów Audi upamiętnia legendarny pięciocylindrowy silnik i żegna szczytowe osiągi ikony designu.