Premiery | 04.04.24

Nowe Renault Captur

Uniwersalny i doskonały na różne okazje, ma zarazem kompaktowe wymiary nadwozia, przestronne wnętrze oraz modułową budowę, by dostosować się do różnych potrzeb klientów.

Captur to przykład samochodu z segmentu B, który zapewnia pełnię życia. Uniwersalny i doskonały na różne okazje, ma zarazem kompaktowe wymiary nadwozia (4,23 m), przestronne wnętrze oraz modułową budowę, by dostosować się do różnych potrzeb klientów. Jest w swoim żywiole zarówno w mieście, jak i w długiej podróży w nieznane. Wysoko umieszczony fotel kierowcy, tak ceniony przez użytkowników, zapewnia łatwe wsiadanie i dobrą widoczność na drogę. Te zalety zadecydowały o błyskawicznym sukcesie handlowym modelu już w momencie wprowadzenia go na rynek 10 lat temu. W ciągu tego czasu sprzedano pod 2 miliony sztuk Renault Captur w 90 krajach na całym świecie.


Renault Captur jest kolejnym modelem marki zgodnym z jej nową stylistyką, zapoczątkowaną przez Gillesa Vidala, dyrektora designu Renault. Jej wyróżnikiem są napięte linie nadwozia i precyzyjnie dopracowane detale, gra świateł i materii, która współtworzy atrakcyjny, dynamiczny wygląd. Dzięki całkowicie nowemu przodowi Nowe Renault Captur wygląda bardziej prestiżowo.

 

Nowy model Renault chce utrzymać wiodącą pozycję na rynku miejskich SUV-ów, które stanowią dziś 50% segmentu B (i 30% całego rynku samochodowego). Jego atutami są: uniwersalny charakter, dwukolorowe nadwozie, bardzo przestronne i pomysłowe wnętrze, zaawansowane technologicznie wyposażenie. Ale poza tymi klasycznymi zaletami, które są wpisane w geny Captura, nowy model ma też nowe atuty. Estetyka nadwozia i wnętrza, zdecydowanie bardziej wyrazista, tworzy w nowej wersji esprit Alpine niepowtarzalne połączenie elegancji i sportowego charakteru. Nowe tapicerki i ekrany na desce rozdzielczej sprawiają, że wnętrze Nowego Renault Captur jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Dostępny w zależności od wersji system multimedialny openR link z wbudowaną wyszukiwarką Google oferuje najbardziej zaawansowane technologie Android Automotive 12, które po raz pierwszy są dostępne w samochodzie z segmentu B. Nowa architektura systemów elektronicznych zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki systemom wspomagania najnowszej generacji, takim jak predykcyjny system jazdy w trybie hybrydowym czy Active Driver Assist, który umożliwia jazdę autonomiczną poziomu 2.

 

W zależności od kraju Nowe Renault Captur może być napędzane jednym z pięciu silników, w tym napędem E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który cieszy się dużym powodzeniem. Wybiera go ponad 41% klientów we Francji. Aby zapewnić większą przyjemność jazdy i bardziej dynamiczne zachowanie na drodze, zmodyfikowano układ jezdny i kalibrację wspomagania układu kierowniczego. Dostępny w zależności od wersji system Extended Grip zapewnia optymalny napęd w każdych warunkach drogowych.

 

Nowe Renault Captur jest produkowane w zakładzie w Valladolid, podobnie jak poprzednie generacje. Pojawi się w sprzedaży w Europie już w kwietniu br.Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90
Premiery | 09.11.22

Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90

Początek nowej ery dla Volvo Cars. Prawdziwy siedmiomiejscowy, w pełni elektryczny SUV, który jeszcze bardziej podnosi standardy marki w zakresie bezpieczeństwa.

Fiat przedstawia najważniejsze cechy nowego Ducato
Premiery | 29.06.21

Fiat przedstawia najważniejsze cechy nowego Ducato

Ducato kończy 40 lat i świętuje tę rocznicę jako lider rynku, stając się najlepiej sprzedającym się lekkim samochodem dostawczym w Europie w 2020 roku.

Toyota wprowadza nowy model Harrier w Japonii
Wiadomości | 17.06.20

Toyota wprowadza nowy model Harrier w Japonii

SUV dla nowej ery, która wykracza poza kategorię SUV-ów. Płynna forma coupe, która łączy w sobie prostotę, elegancję i wytrzymałość. Przyjemna, wysokiej jakości przestrzeń wewnętrzna z funkcjami, takimi jak elektrochromatyczny panoramiczny dach. Wygodna jazda dzięki zoptymalizowanemu zawieszeniu i innym ustawieniom, z naciskiem na ruchy wzroku kierowcy.