Wiadomości | 22.05.24

Nowe MINI John Cooper Works zadebiutuje podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nurburgring przed swoją światową premierą

Entuzjaści MINI i fani sportów motorowych z niecierpliwością czekają na debiut długo oczekiwanego Nowego MINI John Cooper Works.

Po raz pierwszy pojawi się na tegorocznym 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring, jednym z najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych na świecie, rzucającym wyzwanie kierowcom i zespołom do podboju kultowej toru Nürburgring-Nordschleife w wyczerpującej, całodniowej bitwie na prędkość, umiejętności i i niezawodność.

 

Nowe MINI John Cooper Works z napędem benzynowym, ubrane w specjalnie zaprojektowany kamuflaż zaprojektowany przez zespół projektowy MINI, oddaje hołd kultowym czerwono-białym zestawieniom kolorystycznym stosowanym w klasycznych Mini w sportach motorowych w latach 60.

 

Świętujące swoją światową premierę jesienią 2024 r., nowe MINI John Cooper Works stanowi znaczący kamień milowy w zaangażowaniu MINI w innowacje i dziedzictwo. Stanowiąc śmiałe posunięcie, nowa gama MINI John Cooper Works, opracowana z myślą o przesuwaniu granic prędkości i zwinności, będzie dostępna zarówno w wersji benzynowej, jak i w pełni elektrycznej.

 

Będąc ukłonem w stronę historycznego zwycięstwa Mini Coopera S w Rajdzie Monte Carlo w 1964 r. 60 lat temu, samochód wyścigowy posiada charakterystyczne logo „37”, upamiętniające to przełomowe osiągnięcie. Ten emblemat stanowi hołd dla bogatej tradycji MINI w sportach motorowych.

 

Nowe MINI John Cooper Works nr 317 zostanie zgłoszone przez prywatny zespół wyścigowy z Nürburga, Bulldog Racing, i będzie rywalizować w kategorii SP 3T.

 

Samochód wyścigowy MINI Twin-Power Turbo, nazwany „MINI John Cooper Works PRO”, stanowi idealne połączenie kultowego designu i niezawodności MINI oraz sprawdzonej na torze wiedzy specjalistycznej firmy Bulldog Racing.

 

Drugim zgłoszeniem będzie ukochana czarna manualna skrzynia biegów MINI John Cooper Works nr 474, która pokazała swoje możliwości, stając na podium podczas zeszłorocznego 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, udowadniając swoją siłę w obliczu ostrej konkurencji w kategorii VT-2, umacniając swój status jako groźny zawodnik w wyścigach długodystansowych.

 

W miarę narastania oczekiwań na debiut MINI, zarówno fani MINI, jak i entuzjaści motoryzacji mogą spodziewać się niezapomnianej prezentacji możliwości Nowego MINI John Cooper Works podczas tegorocznego 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring odbywającego się w dniach 1–2 czerwca 2024 r.Skoda przestawia teaser nowej odsłony modelu KAROQ
Wiadomości | 22.11.21

Skoda przestawia teaser nowej odsłony modelu KAROQ

Cztery lata po premierze, drugi najpopularniejszy model marki, SKODA publikuje oficjalny zwiastun wideo, prezentujący odświeżoną wersję modelu KAROQ.

Ford Focus zdefiniowany na nowo
Premiery | 14.10.21

Ford Focus zdefiniowany na nowo

Ford zaprezentował dziś nowy rodzinny model Focus, charakteryzujący się wyrazistą, nową stylistyką i oszczędnymi, zelektryfikowanymi układami napędowymi.

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine
Wiadomości | 23.04.20

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine

Eleganckie, wydajne i ewolucyjne: nowe Audi A3 Limousine. Nowe Audi A3 Limousine ma bardzo sportowy, a zarazem elegancki wygląd. W porównaniu z poprzednikiem, samochód jest teraz dłuższy szerszy i wyższy. Wpłynęło to na zwiększenie przestrzeni nad głową, gdzie równocześnie pozycja fotela kierowcy jest niższa oraz po bokach. Pojemność bagażnika 425 l. jest dokładnie taka sama jak w modelu poprzednim.