Wiadomości | 11.10.23

Nowe BMW X2 i pierwsze w historii elektryczne BMW iX2

BMW X2 jest pionierem koncepcji Sports Activity Coupé w segmencie kompaktowych samochodów premium. W drugiej generacji prezentuje się teraz jeszcze bardziej niezależnie, sportowo i progresywnie.

Światowa premiera rynkowa zaplanowana jest na marzec 2024 r. wraz z wprowadzeniem całkowicie elektrycznego BMW iX2 xDrive30, usportowionego modelu BMW X2 M35i xDrive oraz jeszcze jednego modelu z silnikiem benzynowym i jednego z wysokoprężnym. Już latem 2024 roku pojawi się drugi w pełni elektryczny wariant oraz kolejny model z silnikiem diesla.

 

Nowe BMW X2 i nowe BMW iX2 montowane będą na jednej linii w zakładach BMW Group w Regensburgu. W tych zakładach produkowane będą też akumulatory wysokonapięciowe do wariantów w pełni elektrycznych. Wraz z nowym BMW iX2 BMW Group zapewnia dodatkowy impuls do rozwoju elektromobilności. Ponadto nowoczesny charakter premium kompaktowego SAC podkreślają bardziej zaawansowane aspekty zrównoważonego rozwoju, które obejmują cały cykl życia pojazdu, od produkcji oszczędzającej zasoby po fazę użytkowania i późniejszy recykling.

 

Nowe BMW X2 ma niezależną, wyrazistą stylistykę i wyraźnie odróżnia się od kompaktowego BMW X1 Sports Activity Vehicle (SAV). Dzięki temu jest natychmiast rozpoznawalny jako autentyczne Sports Activity Coupé. Charakterystyczne są również dynamicznie rozciągnięte linie i mocno wyprofilowane powierzchnie. Większy rozstaw osi i kół zwiększa zarówno komfort podróżowania na pięciu siedzeniach, jak i pojemność bagażnika.

 

Wewnątrz nowe BMW X2 oferuje nowoczesną atmosferę premium ze sportowymi akcentami. We wnętrzu znajduje się płaska deska rozdzielcza z zakrzywionym wyświetlaczem BMW i podłokietnikiem z panelem obsługi, który wydaje się unosić w powietrzu.

 

Już w momencie wejścia na rynek w ofercie pojawi się w pełni elektryczny wariant – BMW iX2 xDrive30. Jego dwie wysoce zintegrowane jednostki napędowe umieszczone na przedniej i tylnej osi generują razem moc systemową, która wraz z chwilową funkcją boost wynosi 230 kW (313 KM), a także systemowy moment obrotowy 494 Nm. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 5,6 s, a prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Wysoka użytkowa pojemność energetyczna akumulatora wysokonapięciowego w połączeniu z wysoce wydajnym napędem umożliwia zasięg od 417 do 449 km według WLTP.

 

Wersja usportowiona dostępna od razu po wprowadzeniu na rynek nowego BMW X2 podkreśla dynamiczną orientację kompaktowego SAC. Nowe BMW X2 M35i xDrive fascynuje typowymi cechami M w zakresie stylistyki i prowadzenia. Napędza go czterocylindrowa jednostka o pojemności 2,0 l i maksymalnej mocy 221 kW (300 KM) w Europie (233 kW [317 KM] w USA i na innych rynkach).Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera
Wiadomości | 16.07.21

Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera

Całkowicie nowy Frontier pojawi się w salonach dealerów w USA i Kanadzie późnym latem 2021 roku.

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński
Premiery | 14.09.21

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński

Linia modeli obejmuje dwie limitowane wersje, GT-R Premium Edition T-spec i GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec.

Znamy ceny nowego Fiata Tipo
Wiadomości | 11.12.20

Znamy ceny nowego Fiata Tipo

Zaledwie kilka dni temu świat poznał nowego Fiata Tipo, a już dziś FCA, właściciel marki Fiat, ogłasza ceny oraz program 5-letniej gwarancji na jeden z ulubionych modeli polskich Klientów.