Premiery | 05.05.22

Nowa Kia Soul, pojawi się jeszcze tego lata

Soul na nowo zdefiniował segment małych samochodów, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2009 roku i od tego czasu stale się rozwija.


Nowa Kia Soul, pojawi się jeszcze tego lata

Nowa Kia Soul 2023, ma odświeżone elementy stylistyczne wewnątrz i na zewnątrz, uproszczoną linię, nowe, wywołujące uśmiech kolory oraz dwa pakiety opcjonalne pełne technologii i wygody. Soul na nowo zdefiniował segment małych małych samochodów, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2009 roku i od tego czasu stale ewoluował, przemawiając do klientów z różnych pokoleń swoim atrakcyjnym wyglądem, praktycznością i wydajnością. Ceny zostaną ogłoszone bliżej daty sprzedaży pojazdu.

 

„Soul zdefiniował zupełnie nowy segment małych samochodów, kiedy po raz pierwszy pojawił się w gamie Kia i kontynuuje rok modelowy 2023 z taką samą zabawą, praktycznością i stylem jak zawsze” – powiedział Steve Center, COO & EVP, Kia America. „Podstawowa forma pozostaje, co ponad 75 000 szczęśliwych właścicieli Soul tak bardzo pokochało w zeszłym roku w modnym runabout, co stanowi prawie 5-procentowy wzrost w stosunku do sprzedaży w 2020 roku. Nowa Soul 2023 ma kontynuować ten trend dzięki odświeżonemu designowi wewnątrz i na zewnątrz, zaawansowana technologia i bogate w funkcje wykończenia”.

 

Soul zawsze wyróżniał się odważnym, ale funkcjonalnym designem, a rok modelowy 2023 kontynuuje tę tradycję dzięki zupełnie nowej przedniej części. Nowy grill jest wyposażony w dostępne reflektory LED i przeprojektowane światła przeciwmgielne. Nowe światła do jazdy dziennej i kierunkowskazy dopełniają przeprojektowany przód. Nowe dostępne 17- i 18-calowe felgi aluminiowe oraz przeprojektowany tylny pas i tylne światła uzupełniają ulepszenia zewnętrzne. Pozostało wiele jednolitych i dwukolorowych lakierów zewnętrznych, które są uzupełniane przez nowe dwukolorowe programy malowania: Clear White z Fusion Black z dachem i Surf Blue z Fusion Black z dachem.

 

W środku pozostaje to, co najlepiej działało, a to, co się zmieniło, sprawiło, że dobre rzeczy stały się lepsze. Logicznie rozmieszczona aparatura rozdzielcza jest łatwo dostępna, a 10,25-calowy (standardowy we wszystkich wersjach wyposażenia z wyjątkiem LX) ekran dotykowy z nawigacją jest mile widzianym dodatkiem do kabiny tech-forward.

 

Upraszczając ofertę na rok 2023, Soul jest oferowany w wersjach wyposażenia LX, S, EX, GT-Line, GT-Line Tech, z których każda zawiera długą listę standardowego i dostępnego wyposażenia. X-Line i Turbo zostały wycofane, chociaż wiele funkcji można znaleźć w nowych wariantach. Nowy pakiet technologiczny LX obejmuje system unikania kolizji w martwym punkcie (BCA), unikania kolizji z tyłu (RCCA) i 16-calowe felgi aluminiowe; zgrabnie łącząc poszukiwane funkcje w już dobrze wyposażonej ofercie.

 

Pakiet technologiczny GT-Line podnosi poprzeczkę dzięki szerokiej gamie poszukiwanych funkcji i systemów wspomagania kierowcy. Dźwięk premium Harman/Kardon jest dostępny za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 10,25 cala i zawiera zewnętrzny wzmacniacz, subwoofer i głośniki wysokotonowe montowane w drzwiach. Wielokolorowe diody LED na głośnikach pulsują w rytm muzyki, a podgrzewane przednie fotele zapewniają ciepły uścisk podczas jazdy w zimne dni.

 

W 2023 roku Soul jest napędzany jednym układem napędowym. Wydajny czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2,0 litra wytwarza moc 147 koni mechanicznych przy 6200 obr./min i przekazuje na przednie koła moment obrotowy 132 Nm przy 4500 obr./min. Inteligentna skrzynia biegów Kia jest standardem we wszystkich wariantach.Hyundai i20 Nowej Generacji. Nowe zdjęcia wnętrza pojazdu
Wiadomości | 07.04.20

Hyundai i20 Nowej Generacji. Nowe zdjęcia wnętrza pojazdu

Hyundai ujawnia więcej szczegółów na temat wnętrza modelu i20 Nowej Generacji z wyjątkowym wykończeniem Lime Green. Bardziej dynamiczny wygląd, nowe zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i łączności oraz 48-woltowy hybrydowy układ napędowy.

Najlepiej sprzedający się model Volkswagena nowy Tiguan latem
Wiadomości | 17.04.20

Najlepiej sprzedający się model Volkswagena nowy Tiguan latem

Światowy bestseller ustanawia kolejny nowy rekord: wiosną 2020 roku Volkswagen Tiguan przekroczył barierę produkcyjną wynoszącą sześć milionów sztuk. Tylko w 2019 r. Wyprodukowano 910 926 sztuk SUV-a. To sprawia, że Tiguan jest najlepiej sprzedającym się samochodem marki i grupy Volkswagen. Wszechstronny pojazd można kupić w 80% wszystkich krajów na ziemi. Jest to najbardziej udany SUV na rynku w Europie. Tiguan jest jednym z trzech najpopularniejszych sportowych pojazdów użytkowych na świecie. Volkswagen produkuje najlepiej sprzedający się model w czterech strefach czasowych na trzech kontynentach.

Ulepszona Toyota GR Supra GT4 EVO
MotorSport | 28.10.22

Ulepszona Toyota GR Supra GT4 EVO

Toyota GAZOO Racing zaprezentowała zaktualizowany samochód wyścigowy GR Supra GT4 EVO na sezon 2023, który zapewnia lepsze hamowanie, prowadzenie i osiągi silnika.