MotorSport | 02.03.21

Alpine F1 Team

Oficjalnie zapowiedział dziś nową erę, wirtualnie ogłaszając swój pierwszy w historii udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA.

Tegoroczny konkurent, A521, ma uderzające barwy niebieskiego, białego i czerwonego, które są synonimem alpejskiego dziedzictwa i rodowodu w sportach motorowych. Samochód będzie napędzany silnikiem Renault E-Tech 20B 1,6 l V6, zaprojektowanym i opracowanym w Viry-Châtillon, z okazji 45-lecia nieprzerwanej działalności w F1 dla francuskiego producenta samochodów.

 

A521 to ewolucja R.S.20, która brała udział w mistrzostwach 2020. Zgodnie ze zmianami regulacyjnymi uzgodnionymi w zeszłym roku w odpowiedzi na globalną pandemię, główne elementy strukturalne A521 to przeniesienie z poprzedniego sezonu. Jednak opracowaliśmy i ulepszyliśmy każdą część, która nie została homologowana, zwłaszcza tył samochodu, gdzie FIA narzuciła dodatkowe zmiany w przepisach aerodynamicznych.

Pierwszy pretendent Alpine F1 Team zostanie przekazany kierowcom Esteban Ocon i Fernando Alonso. Fernando wraca do Formuły 1 po dwuletniej przerwie, ponownie dołączając do zespołu, w którym zdobył dwa mistrzostwa świata kierowców Formuły 1 w 2005 i 2006 roku.

 

Esteban - który rozpoczyna swój drugi rok w drużynie - będzie starał się wykorzystać mocną kampanię 2020, w której 24-latek po raz pierwszy w historii zdobył podium w Formule 1 podczas Grand Prix Sakhira w 2020 roku. Rozpoczyna czwarty pełny sezon w sporcie, odkąd zadebiutował w sierpniu 2016 roku.

 


Kierowca Alpine Academy, Guanyu Zhou, nadal pełni rolę kierowcy testowego zespołu, obok rywalizacji w Mistrzostwach Formuły 2 FIA dla UNI-Virtuosi.

Pierwszy w historii bolid Alpine F1 Team zadebiutuje jutro na torze z Estebanem Oconem w dniu filmowania na torze Silverstone, dwa tygodnie przed oficjalnymi testami przedsezonowymi na torze Bahrain International Circuit.Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera
Wiadomości | 16.07.21

Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera

Całkowicie nowy Frontier pojawi się w salonach dealerów w USA i Kanadzie późnym latem 2021 roku.

Ford Pro Electric SuperVan jedyny w swoim rodzaju pojazd demonstracyjny
Concept Cars | 23.06.22

Ford Pro Electric SuperVan jedyny w swoim rodzaju pojazd demonstracyjny

Cztery silniki elektryczne, akumulator chłodzony cieczą i system sterowania wytwarzają około 2000 KM w celu przyspieszenia od 0 do 100 km/h poniżej dwóch sekund.

Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna
Elektryczne | 26.04.23

Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna

Elastyczna technologia układu napędowego oferowana w nowej gamie BMW serii 5, dająca teraz klientom wybór między układami spalinowymi, hybrydowymi plug-in i w pełni elektrycznymi