MotorSport | 02.03.21

Alpine F1 Team

Oficjalnie zapowiedział dziś nową erę, wirtualnie ogłaszając swój pierwszy w historii udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA.

Tegoroczny konkurent, A521, ma uderzające barwy niebieskiego, białego i czerwonego, które są synonimem alpejskiego dziedzictwa i rodowodu w sportach motorowych. Samochód będzie napędzany silnikiem Renault E-Tech 20B 1,6 l V6, zaprojektowanym i opracowanym w Viry-Châtillon, z okazji 45-lecia nieprzerwanej działalności w F1 dla francuskiego producenta samochodów.

 

A521 to ewolucja R.S.20, która brała udział w mistrzostwach 2020. Zgodnie ze zmianami regulacyjnymi uzgodnionymi w zeszłym roku w odpowiedzi na globalną pandemię, główne elementy strukturalne A521 to przeniesienie z poprzedniego sezonu. Jednak opracowaliśmy i ulepszyliśmy każdą część, która nie została homologowana, zwłaszcza tył samochodu, gdzie FIA narzuciła dodatkowe zmiany w przepisach aerodynamicznych.

Pierwszy pretendent Alpine F1 Team zostanie przekazany kierowcom Esteban Ocon i Fernando Alonso. Fernando wraca do Formuły 1 po dwuletniej przerwie, ponownie dołączając do zespołu, w którym zdobył dwa mistrzostwa świata kierowców Formuły 1 w 2005 i 2006 roku.

 

Esteban - który rozpoczyna swój drugi rok w drużynie - będzie starał się wykorzystać mocną kampanię 2020, w której 24-latek po raz pierwszy w historii zdobył podium w Formule 1 podczas Grand Prix Sakhira w 2020 roku. Rozpoczyna czwarty pełny sezon w sporcie, odkąd zadebiutował w sierpniu 2016 roku.

 


Kierowca Alpine Academy, Guanyu Zhou, nadal pełni rolę kierowcy testowego zespołu, obok rywalizacji w Mistrzostwach Formuły 2 FIA dla UNI-Virtuosi.

Pierwszy w historii bolid Alpine F1 Team zadebiutuje jutro na torze z Estebanem Oconem w dniu filmowania na torze Silverstone, dwa tygodnie przed oficjalnymi testami przedsezonowymi na torze Bahrain International Circuit.E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro
Elektryczne | 29.06.21

E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Nowy elektryczny super sportowy samochód o futurystycznym retro stylu w ograniczonej do 30 sztuk edycji bezbłędnie nawiązuje do rajdowych legend lat 80-tych.

Wkrótce premiera: nowy Jeep Renegade i Compass 4xe Plug-In Hybrid
Wiadomości | 26.05.20

Wkrótce premiera: nowy Jeep Renegade i Compass 4xe Plug-In Hybrid

Nadchodzi nowy hybrydowy Jeep Renegade oraz Jeep Compass w wersji 4xe Plug-In Hybrid. Już 4 czerwca będziemy świadkami premiery online. Zobacz co nowego przygotowała marka Jeep i odkryj ich naelektryzowane dusze oraz ewolucję legendy, wyposażoną w technologię plug-in zapewniającą dużą wydajność miejską i niskie zużycie paliwa. Jeep 4xe to więcej Jeep-a niż kiedykolwiek. Z informacji podanej przez producenta sprzedaż pojazdów planowana jest na pierwszą połowę 2020 roku.

Całkowicie nowa Honda HR-V
Premiery | 04.04.22

Całkowicie nowa Honda HR-V

Całkowicie nowa Honda HR-V debiutuje z czystym, sportowym i wyrazistym wyglądem zewnętrznym na rok 2023, z odważnym nowym grillem, dłuższą maską i elegancką linią dachu.