Wiadomości | 08.05.20

Nowa KIA Sorento eliminuje martwe pole w lusterku

Druga para oczu dla twojego bezpieczeństwa. Nowa KIA sorento została wyposażona w nowy wyświetlacz cyfrowy, który został połączony z kamerą w lusterku bocznym, powodując eliminację martwego pola.


Nowa KIA Sorento eliminuje martwe pole w lusterku

Druga para oczu dla twojego bezpieczeństwa. Nowa KIA sorento została wyposażona w nowy wyświetlacz cyfrowy, który został połączony z kamerą w lusterku bocznym, powodując eliminację martwego pola.

Monitor martwego pola wyświetla obraz wideo w wysokiej rozdzielczości w zestawie wskaźników kierowcy.

Pomaga kierowcom unikać kolizji z pojazdami ukrytymi w martwym polu.

Nowa technologia jest połączona z monitorem Surround View, aby ułatwić parkowanie.

Oferowany w Europie wraz z systemem zapobiegania kolizjom w martwym punkcie.

Niezwykle ostry wyświetlacz z całkowicie cyfrowego zestawu wskaźników „Nadzór”.

Kia ujawnia dziś szczegóły najnowocześniejszej technologii monitorowania martwego pola (BVM) zawartej w nowym SUV-ie Kia Sorento. Ta „druga para oczu” dla kierowców ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów Sorento i innych użytkowników dróg poprzez wyeliminowanie martwych pól po lewej i prawej stronie kierowcy.

 

Sorento jest pierwszym pojazdem Kia w Europie, który oferuje tę zaawansowaną funkcję wspomagania jazdy, jedną z szeregu funkcji, które umożliwia nowy w pełni cyfrowy „12-calowy” zestaw wskaźników w samochodzie. BVM poprawia widoczność kierowcy po obu stronach samochodu podczas jazdy na autostradzie i jest powiązany z kierunkowskazem samochodu.

 

Wyświetla obraz wideo w wysokiej rozdzielczości po lewej lub prawej stronie zestawu wskaźników TFT-LCD, jeśli kierowca wskazuje zmianę pasa z innym pojazdem ukrytym w martwym polu. Wideo martwego pola na krótko zastępuje wyświetlacz prędkościomierza lub obrotomierza (lub miernika układu hybrydowego w modelach Sorento Hybrid), jednocześnie pokazując kierowcy aktualną prędkość pojazdu. Obraz wideo pochodzi z dyskretnych szerokokątnych kamer o wysokiej rozdzielczości, po jednej ukrytej w każdej obudowie lusterek zewnętrznych. Zapewniają one szerszy kąt widzenia niż same lusterka, aby zapewnić kierowcom wyraźny widok drugiego pojazdu.

 

Technologia BVM Kia jest oferowana europejskim nabywcom Sorento jako część pakietu, który obejmuje monitor widoku przestrzennego i asystent unikania kolizji przy parkowaniu (PCA), dzięki czemu manewry parkowania przy niskich prędkościach są tak bezpieczne i łatwe, jak to możliwe, a także seria Bose Performance system nagłośnieniowy. Ten pakiet technologii jest dostępny w europejskich pojazdach wyposażonych w funkcję asystenta martwego punktu na wypadek kolizji (BCA). BCA pomaga kierowcom uniknąć kolizji z pojazdami w martwym polu i interweniuje, jeśli wykryje zbliżającą się awarię.Światowa premiera nowego Lexusa ES
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.

Nowa Toyota Hilux 8. generacji w wersji Invincible
Premiery | 04.06.20

Nowa Toyota Hilux 8. generacji w wersji Invincible

Toyota prezentuje nową, odświeżoną wersję Hiluxa 8. generacji, w najwyższej wersji wyposażenia Invincible. Nowy, bardziej prestiżowy wygląd oraz nowy silnik 2.8 l o lepszych osiągach na trasie i w terenie. Również udoskonalony system multimediów z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Alfa Romeo Racing ORLEN C41
MotorSport | 22.01.21

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Pierwsze informacje na temat prezentacji nowego zespołu na sezon 2021.