Wiadomości | 08.05.20

Nowa KIA Sorento eliminuje martwe pole w lusterku

Druga para oczu dla twojego bezpieczeństwa. Nowa KIA sorento została wyposażona w nowy wyświetlacz cyfrowy, który został połączony z kamerą w lusterku bocznym, powodując eliminację martwego pola.


Nowa KIA Sorento eliminuje martwe pole w lusterku

Druga para oczu dla twojego bezpieczeństwa. Nowa KIA sorento została wyposażona w nowy wyświetlacz cyfrowy, który został połączony z kamerą w lusterku bocznym, powodując eliminację martwego pola.

Monitor martwego pola wyświetla obraz wideo w wysokiej rozdzielczości w zestawie wskaźników kierowcy.

Pomaga kierowcom unikać kolizji z pojazdami ukrytymi w martwym polu.

Nowa technologia jest połączona z monitorem Surround View, aby ułatwić parkowanie.

Oferowany w Europie wraz z systemem zapobiegania kolizjom w martwym punkcie.

Niezwykle ostry wyświetlacz z całkowicie cyfrowego zestawu wskaźników „Nadzór”.

Kia ujawnia dziś szczegóły najnowocześniejszej technologii monitorowania martwego pola (BVM) zawartej w nowym SUV-ie Kia Sorento. Ta „druga para oczu” dla kierowców ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów Sorento i innych użytkowników dróg poprzez wyeliminowanie martwych pól po lewej i prawej stronie kierowcy.

 

Sorento jest pierwszym pojazdem Kia w Europie, który oferuje tę zaawansowaną funkcję wspomagania jazdy, jedną z szeregu funkcji, które umożliwia nowy w pełni cyfrowy „12-calowy” zestaw wskaźników w samochodzie. BVM poprawia widoczność kierowcy po obu stronach samochodu podczas jazdy na autostradzie i jest powiązany z kierunkowskazem samochodu.

 

Wyświetla obraz wideo w wysokiej rozdzielczości po lewej lub prawej stronie zestawu wskaźników TFT-LCD, jeśli kierowca wskazuje zmianę pasa z innym pojazdem ukrytym w martwym polu. Wideo martwego pola na krótko zastępuje wyświetlacz prędkościomierza lub obrotomierza (lub miernika układu hybrydowego w modelach Sorento Hybrid), jednocześnie pokazując kierowcy aktualną prędkość pojazdu. Obraz wideo pochodzi z dyskretnych szerokokątnych kamer o wysokiej rozdzielczości, po jednej ukrytej w każdej obudowie lusterek zewnętrznych. Zapewniają one szerszy kąt widzenia niż same lusterka, aby zapewnić kierowcom wyraźny widok drugiego pojazdu.

 

Technologia BVM Kia jest oferowana europejskim nabywcom Sorento jako część pakietu, który obejmuje monitor widoku przestrzennego i asystent unikania kolizji przy parkowaniu (PCA), dzięki czemu manewry parkowania przy niskich prędkościach są tak bezpieczne i łatwe, jak to możliwe, a także seria Bose Performance system nagłośnieniowy. Ten pakiet technologii jest dostępny w europejskich pojazdach wyposażonych w funkcję asystenta martwego punktu na wypadek kolizji (BCA). BCA pomaga kierowcom uniknąć kolizji z pojazdami w martwym polu i interweniuje, jeśli wykryje zbliżającą się awarię.ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy
Tuning | 18.07.20

ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.

Całkowicie przeprojektowany F-150 Raptor
Premiery | 03.02.21

Całkowicie przeprojektowany F-150 Raptor

Ford, amerykański lider w dziedzinie ciężarówek, stworzył ikonę off-roadu w 2009 roku. A dziś zaprezentował nowego F-150 Raptor trzeciej generacji.

AC Cobra GT Roadster, ekskluzywna premiera w Londynie
Premiery | 12.05.23

AC Cobra GT Roadster, ekskluzywna premiera w Londynie

Goszczący na słynnym na całym świecie stadionie Tottenham Hotspur, zaledwie 25 mil od miejsca założenia firmy, najnowocześniejszy roadster zachwycił klientów i zgromadził VIP-ów.