Wiadomości | 08.12.22

Kultowy crossover Toyota C-HR Prologue w nowej odsłonie

Koncepcyjny model Toyota C-HR Prologue, który debiutuje w Brukseli, to zapowiedź auta o jeszcze bardziej bezkompromisowej stylistyce i z nową gamą zelektryfikowanych napędów.

Ogromna popularność kompaktowego crossovera i emocje, jakie do dziś budzi jego design sprawiły, że zespół projektantów ze studia ED2 musiał się zmierzyć z ambitnym zadaniem – prześcignąć własne osiągnięcie sprzed 6 lat.

 

W październiku 2014 roku na targach Paris Motor Show Toyota po raz pierwszy zasygnalizowała, że pracuje nad zupełnie nowym samochodem z segmentu C. Marka zaprezentowała Toyotę C-HR Concept, kompaktowego crossovera o dynamicznej sylwetce i nowatorskiej stylistyce, która zachwyciła publiczność i komentatorów na całym świecie. Dwa lata później koncepcja stała się rzeczywistością. Toyota C-HR weszła na rynek jako idealne auto dla ludzi, którzy nie idą na kompromisy i nie boją się wyróżniać.

 


Projekt nowej koncepcyjnej Toyoty C-HR Prologue stworzył zespół European Design Development (ED2), który zaprojektował także aktualny model crossovera, dostępny w salonach. Styliści i inżynierowie Toyoty stanęli przed ogromnym wyzwaniem: jak wynieść na jeszcze wyższy poziom atuty Toyoty C-HR. Jak na nowo zadziwić i zachwycić tych, którzy już znają i kochają crossovera Toyoty za śmiałość, prowokacyjność i lekki styl? Odpowiedzią jest Toyota C-HR Prologue. Nowy model udowadnia, że dzięki odważnym pomysłom kultowy samochód może zachwycać jeszcze bardziej.

 

Wystarczy jedno spojrzenie, by zauważyć, że Toyota C-HR Prologue pozostała wierna swojemu DNA. Jej stylistyka jest nadal odważna i bezkompromisowa, a jednocześnie bardziej wyrafinowana. Koncepcja auta opiera się na kontrastach cech rzadko łączonych w jednym samochodzie. Większe koła i krótsze zwisy sprawiają, że bez względu na kąt patrzenia sylwetka świetnie się prezentuje. Auto wygląda bardziej sportowo, a jednocześnie kabina stała się bardziej przestronna i praktyczna.

 

Toyota C-HR Prologue wpisuje się w strategię marki, by w drodze do neutralności klimatycznej udostępniać klientom szeroką gamę zelektryfikowanych samochodów opartą na różnych technologiach napędowych. Nowy model reprezentujący największy i najbardziej konkurencyjny w Europie segment C-SUV otrzymuje wydajny napęd hybrydowy oraz nowy układ Dual DNA Plug in Hybrid, który wzmocni ofertę niskoemisyjnych samochodów Toyoty. Baterie do modelu plug-in hybrid są montowane w europejskich zakładach Toyoty.Nowy Ford Ranger Thunder limitowana seria
Wiadomości | 18.05.20

Nowy Ford Ranger Thunder limitowana seria

Ekskluzywny nowy Ford Ranger Thunder w dramatycznym stylu i bogatej specyfikacji to aktualnie najbardziej popularny pick-up w Europie.

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM
Wiadomości | 27.01.21

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM

Nowy topowy model sportowych samochodów BMW M, który zostanie wprowadzony na rynek wiosną 2021 r.

Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023
Wiadomości | 28.06.23

Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023

W tym roku mija dziesięć lat od kiedy odwiedzamy najlepsze wydarzenia motoryzacyjne na świecie aby przekazać Wam informacje z pierwszej ręki. Spotkania, wywiady, premiery, najważniejsze informacje oraz ciekawostki.