Premiery | 22.04.22

Zupełnie nowy Lexus RZ, pierwszy model marki dostępny na całym świecie

Lexus RZ to pierwszy Lexus, który został stworzony od podstaw jako bateryjne auto elektryczne (BEV - Battery Electric Vehicle).

RZ 450e to całkowicie nowy, akumulatorowy SUV, pierwszy elektryczny pojazd Lexusa opracowany od podstaw. Nie jest to pojazd, który po prostu wykorzystuje energię elektryczną z akumulatora w miejsce konwencjonalnego silnika, posuwa się znacznie dalej, aby wykorzystać ekscytujący potencjał nowych technologii, które zwiększają osiągi i przyjemność z jazdy, zgodnie z filozofią Lexusa Electrified.

 

Przede wszystkim RZ to Lexus, zachowujący wszystkie zalety osiągów i kunsztu związane z marką. Firma wykorzystała swoje bogactwo doświadczeń związanych z elektryfikacją pojazdów, aby zapewnić korzyści płynące z pojazdu typu BEV z niezbędnym wyrafinowaniem i wrażeniami z jazdy, które są unikalne dla jej marki. Świadczy o tym na przykład zaawansowany układ napędowy z opcjonalnym sterowaniem przewodowym z nowym jarzmem One Motion Grip oraz przednimi i tylnymi e-osiami, które współpracują z nowym układem sterowania momentem obrotowym napędu na wszystkie koła DIRECT4. Podstawy obsługi i reakcji zapewnia dedykowana nowa platforma pojazdu elektrycznego, która zapewnia doskonałą sztywność nadwozia, nisko położony środek ciężkości i długi rozstaw osi. Mocny akumulator litowo-jonowy jest w pełni zintegrowany z podwoziem, pod podłogą kabiny, a jego jakość jest dokładnie kontrolowana, aby zapewnić utrzymanie wydajności przez długi czas.

 

Platforma i elektryczny układ napędowy z akumulatorem również otwierają nowe możliwości w projektowaniu. Nadwozie na nowo interpretuje charakterystyczny dla Lexusa kształt wrzeciona w karoserii pojazdu, podczas gdy wnętrze jest lekką i otwartą przestrzenią, która jest zarówno prosta, jak i luksusowa, wyrażająca gościnność Lexusa Omotenashi i kunszt Takumi.

 

Dzięki osiągom zerowej emisji RZ pomoże Lexusowi w dążeniu do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zrównoważonego społeczeństwa mobilności. W tym przypadku nacisk kładziony jest nie tylko na osiągi samochodu na drodze; obejmuje cały cykl życia, od zakupu części, przez produkcję i własność, aż po ostateczną utylizację. W fabryce Lexusa Motomachi, centrum produkcyjnym RZ, wdrożono już nowe metody w procesach, które generują najwyższe emisje.

 

RZ to kolejny krok na drodze Lexusa do stania się marką 100% BEV w Europie Zachodniej i Środkowej do 2030 roku. Nowy model będzie dostępny dla europejskich klientów do rezerwacji od 20 kwietnia, przed pierwszymi dostawami pojazdów od końca z 2022 roku.Światowa premiera modelu Kia EV6
Premiery | 30.03.21

Światowa premiera modelu Kia EV6

EV6 to wizytówka przemian w marce Kia i pierwszy samochód elektryczny typu BEV skonstruowany na nowej platformie podłogowej.

Safety Experience czyli bezpieczeństwo jazdy w praktyce według Mercedes-Benz
Wiadomości | 21.07.20

Safety Experience czyli bezpieczeństwo jazdy w praktyce według Mercedes-Benz

Rusza trzeci sezon szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience ? bezpieczeństwo w praktyce.

Premiera Toyoty Grand Highlander podczas Chicago Auto Show 2023
Wiadomości | 02.02.23

Premiera Toyoty Grand Highlander podczas Chicago Auto Show 2023

Japoński producent samochodów zaprezentuje zupełnie nowego Grand Highlandera, trzyrzędowy pojazd, który wzmacnia wielokrotnie nagradzaną gamę SUV-ów Toyoty.