Wiadomości | 22.04.24

Pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontery

Przyjemny i przestronny nowy SUV z logo Blitz od samego początku dostępny będzie w wersji w pełni elektrycznej, a klienci będą mieli również do dyspozycji warianty z 48-woltową technologią hybrydową.


Pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontery

Nowy Opel Frontera już na pierwszy rzut oka zachwyca surową interpretacją śmiałej i przejrzystej filozofii projektowania Opla. Prosta sylwetka z przodu i niezwykłe proporcje przedniej części nowej Frontery łączą funkcjonalną i przestronną kabinę z bardzo śmiałym i mocnym, acz nowoczesnym i wyrazistym wyglądem. Nowe logo Opla „Blitz” świętuje swoją premierę w pierwszym modelu produkowanym seryjnie i dumnie prezentuje się na samym środku przedniego pasa samochodu Opel Vizor. Czarny „vizor” nadaje przodowi Frontery unikalną tożsamość i płynnie łączy w jedną całość reflektory Eco LED z automatycznymi światłami drogowymi oraz centralnie umieszczonym logo błyskawicy Opel Blitz.

 

Osłona opiera się na wlocie powietrza do chłodnicy w kształcie trapezu, umieszczonym w dolnej części i podkreślającym solidną sylwetkę samochodu. Dobrze znane „skrzydło” z sygnaturą świetlną Opla oferuje nowoczesną interpretację oświetlenia z trzema blokami świetlnymi oddzielonymi wstawkami w kolorze nadwozia. Widok z boku ukazuje charakterystyczny słupek C, który wizualnie dzieli przestronną kabinę. Z kolei, za sprawą uwydatnionych nadkoli i błotników samochód stabilnie osadzony jest na drodze, jednocześnie przybierając solidny i nowoczesny wygląd.

 

Podobnie jak wszystkie nowe modele Opla, nowy Frontera zachwyca nie tylko odważnym i czystym designem, ale także odpowiedzialnymi osiągami. Klienci mogą wybierać między wersją w pełni elektryczną, a wersją z wydajnym napędem wyposażonym w technologię hybrydową 48 V.Co oznacza nazwa A290_β (wymawiane jako „beta”)?
Wiadomości | 28.04.23

Co oznacza nazwa A290_β (wymawiane jako „beta”)?

Firma Alpine zaprezentuje swój całkowicie nowy samochód pokazowy o nazwie A290_β, przewidujący przyszły w 100% elektryczny miejski samochód sportowy.

Porsche 718 Spyder RS szczytowy model marki z silnikiem umieszczonym centralnie
Wiadomości | 10.05.23

Porsche 718 Spyder RS szczytowy model marki z silnikiem umieszczonym centralnie

Trzydzieści lat po prezentacji samochodu koncepcyjnego Boxster, Porsche wprowadza na rynek najmocniejszą jak dotąd wersję popularnego roadstera z silnikiem umieszczonym centralnie.

Wreszcie jest! Honda CR-V Hybrid Racer
MotorSport | 01.03.23

Wreszcie jest! Honda CR-V Hybrid Racer

2,2-litrowa, podwójnie turbodoładowana, zelektryfikowana jednostka napędowa i skrzynia biegów Hondy V6 INDYCAR pod nadwoziem Hondy CR-V Hybrid, tworzy laboratorium na kołach.