Wiadomości | 29.12.20

Mobilny robot ładujący od Volkswagena

Volkswagen Group Components po raz pierwszy pokazało prototypy swojego mobilnego robota ładującego.

To jedna z wizjonerskich koncepcji ładowania, które, według Volkswagena, rozbudują infrastrukturę ładowania w ciągu najbliższych kilku lat. Jego zadanie: w pełni autonomiczne ładowanie pojazdów na ograniczonych parkingach, takich jak garaże podziemne. „Wszechobecna infrastruktura ładowania jest i pozostaje kluczowym czynnikiem sukcesu mobilności elektrycznej. Nasz robot ładujący to tylko jedno z kilku podejść, ale niewątpliwie jedno z najbardziej wizjonerskich ”- wyjaśnia Thomas Schmall, dyrektor generalny Volkswagen Group Components.

Robot ładujący - uruchamiany za pomocą aplikacji lub komunikacji Car-to-X - działa całkowicie autonomicznie. Samodzielnie steruje ładowanym pojazdem i komunikuje się z nim: od otwarcia klapki gniazda ładowania do podłączenia wtyczki i odłączenia jej. Cały proces ładowania odbywa się bez udziału człowieka. Aby ładować kilka pojazdów jednocześnie, robot mobilny przenosi do pojazdu mobilny magazyn energii, łączy go, a następnie wykorzystuje ten magazyn energii do ładowania pojazdu i powtarza proces ładowania innych pojazdów. Po całkowitym naładowaniu pojazdu robot samodzielnie odbiera mobilny magazyn energii i przenosi go z powrotem do centralnej stacji ładowania.Vision Starburst niesamowity koncept przyszłych samochodów
Concept Cars | 08.06.21

Vision Starburst niesamowity koncept przyszłych samochodów

Geely Auto przedstawia przyszłą wizję projektową pokazując model Vision Starburst, który nie zostanie przekształcony w pojazd produkcyjny. Wideo.

Unikalny Hyperscreen w nowych modelach Mercedes
Wiadomości | 10.01.21

Unikalny Hyperscreen w nowych modelach Mercedes

Imponujący wizualnie, wyjątkowo łatwy w obsłudze i niezwykle chętny do nauki: MBUX Hyperscreen to jeden z najważniejszych elementów EQS-a ? nowego elektrycznego modelu klasy wyższej.

Cyfrowa premiera. Nowe BMW serii 5 Limuzyna i Touring oraz serii 6 Gran Tourismo
Premiery | 27.05.20

Cyfrowa premiera. Nowe BMW serii 5 Limuzyna i Touring oraz serii 6 Gran Tourismo

Zapraszamy na transmisję live.