Wiadomości | 29.12.20

Mobilny robot ładujący od Volkswagena

Volkswagen Group Components po raz pierwszy pokazało prototypy swojego mobilnego robota ładującego.

To jedna z wizjonerskich koncepcji ładowania, które, według Volkswagena, rozbudują infrastrukturę ładowania w ciągu najbliższych kilku lat. Jego zadanie: w pełni autonomiczne ładowanie pojazdów na ograniczonych parkingach, takich jak garaże podziemne. „Wszechobecna infrastruktura ładowania jest i pozostaje kluczowym czynnikiem sukcesu mobilności elektrycznej. Nasz robot ładujący to tylko jedno z kilku podejść, ale niewątpliwie jedno z najbardziej wizjonerskich ”- wyjaśnia Thomas Schmall, dyrektor generalny Volkswagen Group Components.

Robot ładujący - uruchamiany za pomocą aplikacji lub komunikacji Car-to-X - działa całkowicie autonomicznie. Samodzielnie steruje ładowanym pojazdem i komunikuje się z nim: od otwarcia klapki gniazda ładowania do podłączenia wtyczki i odłączenia jej. Cały proces ładowania odbywa się bez udziału człowieka. Aby ładować kilka pojazdów jednocześnie, robot mobilny przenosi do pojazdu mobilny magazyn energii, łączy go, a następnie wykorzystuje ten magazyn energii do ładowania pojazdu i powtarza proces ładowania innych pojazdów. Po całkowitym naładowaniu pojazdu robot samodzielnie odbiera mobilny magazyn energii i przenosi go z powrotem do centralnej stacji ładowania.Nadchodzi nowa Skoda ENYAQ COUPE iV
Elektryczne | 15.12.21

Nadchodzi nowa Skoda ENYAQ COUPE iV

Już końcem stycznia 2022 r. Skoda zaprezentuje swój nowy, w pełni elektryczny model ENYAQ iV w wersji COUPE. Zobacz pierwsze wideo podkreślające jego wyjątkową aerodynamikę.

Całkowicie nowy Ford Maverick
Premiery | 08.06.21

Całkowicie nowy Ford Maverick

Pierwszy standardowy, w pełni hybrydowy pickup w Ameryce i najbardziej oszczędny samochód ciężarowy na rynku. Zobacz wideo z prezentacji.

CUPRA Formentor VZ5
Wiadomości | 04.02.21

CUPRA Formentor VZ5

Pierwszy pojazd opracowany specjalnie dla tej marki, teraz bije pięciocylindrowym sercem.