Wiadomości | 12.10.23

Nowa forma SUV-a typu Sport

Toyota wprowadza na rynek japoński zupełnie nowy model Crown „Sport”, który oferuje ekscytującą atmosferę w pakiecie z łatwym do wsiadania, wysiadania i prowadzenia, zwinną i sportową jazdę.


Nowa forma SUV-a typu Sport

Toyota zaprezentowała w Japonii zupełnie nowy model Crown Sport Hybrid (HEV). Premiera nowego modelu planowana jest na okolice listopada. Toyota planuje także wypuścić na rynek wersję hybrydową typu plug-in (PHEV) około grudnia, model Crown Sedan około listopada, a model Crown Estate po nowym roku.

 

Zbudowana na unikalnej platformie, zupełnie nowa seria Crown Toyoty jest dostępna w czterech modelach dostosowanych do indywidualnych wartości i różnorodności każdego klienta. Jako marka globalna wywodząca się z Japonii, te cztery indywidualne modele zwiastują otwarcie drugiego rozdziału dla marki Crown. Jednym z nich jest typ Sport, czyli SUV, ale w nowej formie, oferujący piękny design, który oddziałuje na zmysły i zapewnia przyjemność z jazdy.

 

Jako najbardziej kreatywny model w serii Crown, wyjątkowe piękno było niepodlegającym negocjacjom warunkiem podczas opracowywania tego modelu. Aby to osiągnąć, Toyota dodała do prostoty ekscytującą esencję – koncepcję projektową Crown nowej ery. Podniosło to konstrukcję do niespotykanego dotąd poziomu piękna, godnego SUV-a Crown o nazwie „Sport”, o sportowym i dynamicznym wyglądzie, który ekscytuje od pierwszego wejrzenia.

 

Najbardziej charakterystycznym elementem Sportu są tylne błotniki, które wyraźnie wystają na zewnątrz, od słupków D do tylnych opon. Podczas gdy błotniki zwiększają wrażenie dynamicznego, nisko położonego środka ciężkości, opony o dużej średnicy zewnętrznej podkreślają prezencję samochodu i przyczyniają się do jego atrakcyjnej sylwetki.
Będąc ewolucją Crossovera, twarz przypominająca rekina młota utrzymuje światła do jazdy dziennej z wąskimi soczewkami w czarnym obszarze, tworząc ostry, nieustraszony wyraz. Szeroki wyraz nadaje również bardziej sportowy wygląd. Podobnie jak Crossover, Sport jest wyposażony w 21-calowe opony i aluminiowe felgi. Zachowując osiągi zapewniające wysoki komfort jazdy, są one szersze i większe, aby od podstaw wspierać piękno Sportu.Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania
Super Cars | 23.11.22

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania

Włoski producent luksusowych samochodów Automobili Pininfarina potwierdził osiągi Battisty hyper GT, ujawniając po raz pierwszy oficjalne rekordowe wartości przyspieszenia i hamowania.

E-Transit Courier, Ford zaprezentował nową furgonetkę z napędem elektrycznym
Elektryczne | 06.04.23

E-Transit Courier, Ford zaprezentował nową furgonetkę z napędem elektrycznym

Firma Ford Pro zaprezentowała dziś całkowicie nowy, w pełni elektryczny kompaktowy samochód dostawczy ze znacznie większą i bardziej elastyczną przestrzenią ładunkową.

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse
Wiadomości | 27.10.21

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse

Stellantis ogłasza wprowadzenie nowej generacji pojazdów, które mają wejść do produkcji w historycznej fabryce Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji.