Concept Cars | 17.10.23

Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium

Firma Nissan zaprezentowała dziś trzeci z serii zaawansowanych koncepcyjnych pojazdów elektrycznych, które będą prezentowane na targach Japan Mobility Show.


Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium

Ten całkowicie elektryczny minivan koncentruje się na pielęgnowaniu i wzmacnianiu więzi między ludźmi podczas wspólnej podróży. Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer adresowany jest do osób, które cenią w życiu piękniejsze rzeczy i lubią towarzystwo przyjaciół i współpracowników zarówno podczas podróży samochodowej, jak i służbowej.

 

Nissan Hyper Tourer łączy w sobie esencję omotenashi (japońskiej gościnności) z różnymi zaawansowanymi technologiami, w tym z autonomiczną jazdą. Funkcjonalność V2X (Vehicle-to-Everything) i akumulator o dużej pojemności umożliwiają także dostarczanie prądu do domów, sklepów i biur, podczas podróży i podczas różnych okazji służbowych.

 

Nadwozie, które daje poczucie komfortu wewnątrz, składa się z gładkich paneli nadwozia i ostrych linii, które ukazują tradycyjne japońskie piękno, a jego imponujący wygląd harmonizuje z otaczającym krajobrazem. Boki biegną ukośnie od przodu do tylnego błotnika, co zapewnia lepsze osiągi aerodynamiczne i wrażenie płynnej jazdy wynikającej z połączenia napędu elektrycznego i autonomicznego. Biała linia nadwozia pełni funkcję reflektora i charakterystycznej lampy, a koła ze wzorem kumiko i miękka, prosta linia nadwozia tworzą wrażenie premium wykraczające poza klasę tego konceptu.

 

Przestronne wnętrze udało się uzyskać dzięki wizji technologii Nissan EV, która łączy kompaktowe komponenty i akumulatory półprzewodnikowe o dużej gęstości energii, tworząc innowacyjne opakowania samochodu. Rezultatem jest wyjątkowo nisko położony środek ciężkości, który w połączeniu z zaawansowanym systemem sterowania wszystkimi kołami e-4ORCE zapewnia płynne i płaskie przyspieszanie i zwalnianie. Konsola sufitowa i oświetlenie ozdobione są tradycyjnymi japońskimi wzorami kumiko i koushi, które tworzą poczucie luksusu, podczas gdy płaski panel LED w podłodze wyświetla obrazy koryta rzeki i nieba, pomagając stworzyć relaksującą przestrzeń, w której cyfrowość i natura łączą się.

 

W pełni autonomiczna jazda umożliwia osobom siedzącym za kierownicą skupienie się na interakcji z towarzyszami podróży. Przednie fotele można obracać o 360 stopni, umożliwiając pasażerom siedzącym z przodu i z tyłu prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Pasażerowie tylnych siedzeń mogą korzystać z przenośnego wyświetlacza, aby przeglądać i obsługiwać nawigację i system audio na środkowym wyświetlaczu na przednim siedzeniu, tworząc poczucie jedności wśród wszystkich pasażerów. Ponadto innowacyjny system sztucznej inteligencji może monitorować Twoje oznaki biometryczne – w tym fale mózgowe, tętno, oddech i pocenie – i automatycznie wybierać uzupełniającą muzykę i dostosowywać oświetlenie do Twojego nastroju.Rimac Nevera, najszybszy na świecie
Elektryczne | 17.11.22

Rimac Nevera, najszybszy na świecie

Rekordowy Rimac Nevera osiąga 412 km/h, stając się najszybszym produkowanym samochodem elektrycznym na świecie.

Właśnie rozpoczął się Bangkok International Motor Show 2020 który ma ambicje zrewolucjonizować pokazy samochodowe
Wiadomości | 15.07.20

Właśnie rozpoczął się Bangkok International Motor Show 2020 który ma ambicje zrewolucjonizować pokazy samochodowe

Bangkok International Motor Show 2020 pierwsze takie wydarzenie po lockdownie. Zobacz ceremonie otwarcia.

Zupełnie nowy elektryczny SUV Mitsubishi AIRTREK
Premiery | 19.04.21

Zupełnie nowy elektryczny SUV Mitsubishi AIRTREK

Zaprojektowany wyłącznie na rynek chiński, całkowicie nowy AIRTREK zostanie wprowadzony na rynek pod koniec tego roku.