Concept Cars | 17.10.23

Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium

Firma Nissan zaprezentowała dziś trzeci z serii zaawansowanych koncepcyjnych pojazdów elektrycznych, które będą prezentowane na targach Japan Mobility Show.


Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium

Ten całkowicie elektryczny minivan koncentruje się na pielęgnowaniu i wzmacnianiu więzi między ludźmi podczas wspólnej podróży. Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer adresowany jest do osób, które cenią w życiu piękniejsze rzeczy i lubią towarzystwo przyjaciół i współpracowników zarówno podczas podróży samochodowej, jak i służbowej.

 

Nissan Hyper Tourer łączy w sobie esencję omotenashi (japońskiej gościnności) z różnymi zaawansowanymi technologiami, w tym z autonomiczną jazdą. Funkcjonalność V2X (Vehicle-to-Everything) i akumulator o dużej pojemności umożliwiają także dostarczanie prądu do domów, sklepów i biur, podczas podróży i podczas różnych okazji służbowych.

 

Nadwozie, które daje poczucie komfortu wewnątrz, składa się z gładkich paneli nadwozia i ostrych linii, które ukazują tradycyjne japońskie piękno, a jego imponujący wygląd harmonizuje z otaczającym krajobrazem. Boki biegną ukośnie od przodu do tylnego błotnika, co zapewnia lepsze osiągi aerodynamiczne i wrażenie płynnej jazdy wynikającej z połączenia napędu elektrycznego i autonomicznego. Biała linia nadwozia pełni funkcję reflektora i charakterystycznej lampy, a koła ze wzorem kumiko i miękka, prosta linia nadwozia tworzą wrażenie premium wykraczające poza klasę tego konceptu.

 

Przestronne wnętrze udało się uzyskać dzięki wizji technologii Nissan EV, która łączy kompaktowe komponenty i akumulatory półprzewodnikowe o dużej gęstości energii, tworząc innowacyjne opakowania samochodu. Rezultatem jest wyjątkowo nisko położony środek ciężkości, który w połączeniu z zaawansowanym systemem sterowania wszystkimi kołami e-4ORCE zapewnia płynne i płaskie przyspieszanie i zwalnianie. Konsola sufitowa i oświetlenie ozdobione są tradycyjnymi japońskimi wzorami kumiko i koushi, które tworzą poczucie luksusu, podczas gdy płaski panel LED w podłodze wyświetla obrazy koryta rzeki i nieba, pomagając stworzyć relaksującą przestrzeń, w której cyfrowość i natura łączą się.

 

W pełni autonomiczna jazda umożliwia osobom siedzącym za kierownicą skupienie się na interakcji z towarzyszami podróży. Przednie fotele można obracać o 360 stopni, umożliwiając pasażerom siedzącym z przodu i z tyłu prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Pasażerowie tylnych siedzeń mogą korzystać z przenośnego wyświetlacza, aby przeglądać i obsługiwać nawigację i system audio na środkowym wyświetlaczu na przednim siedzeniu, tworząc poczucie jedności wśród wszystkich pasażerów. Ponadto innowacyjny system sztucznej inteligencji może monitorować Twoje oznaki biometryczne – w tym fale mózgowe, tętno, oddech i pocenie – i automatycznie wybierać uzupełniającą muzykę i dostosowywać oświetlenie do Twojego nastroju.KIA zapowiada nowy elektryczny model
Wiadomości | 10.05.21

KIA zapowiada nowy elektryczny model

Koreański producent podał pierwsze informacje na temat całkowicie nowego elektrycznego modelu, który będzie miał premierę...

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji
Premiery | 18.02.21

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji

Honda zaprezentowała najnowszą generację swojego popularnego kompaktowego SUV-a HR-V.

Mercedes-Benz zaprezentuje nową Klasę T
Wiadomości | 28.03.22

Mercedes-Benz zaprezentuje nową Klasę T

Dzięki temu zupełnie nowemu modelowi marka Mercedes-Benz będzie oferować małego vana klasy premium dla aktywnego stylu życia.