MotorSport | 07.03.23

Alpine A110 GT4 Evo, pierwszy wyścig do chmur w Colorado Springs

Legendarny Pikes Peak International Hill Climb to jeden z najdłużej trwających zawodów samochodowych w Stanach Zjednoczonych, odbywający się w Górach Skalistych od 1916 roku.


Alpine A110 GT4 Evo, pierwszy wyścig do chmur w Colorado Springs

Legendarny Pikes Peak International Hill Climb to jeden z najdłużej trwających zawodów samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Odbywający się w Górach Skalistych od 1916 roku, ten punkt orientacyjny sportów motorowych przeszedł wiele zmian w ciągu ostatniego stulecia, ale pozostaje jednym z najtrudniejszych wydarzeń na świecie.

 

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości 19,93 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów i kończącą się około 1440 metrów wyżej. Maszyny, ciała i nerwy są wystawione na próbę. Zmieniające się ciśnienie powietrza znacząco wpływa na moc silnika podczas podjazdu, podczas gdy kierowcy często muszą radzić sobie z wyjątkowo zakurzoną drogą, zmiennymi warunkami pogodowymi, zmieniającymi się kątami padania promieni słonecznych, ślepymi zakrętami i nieustannym zagrożeniem ze strony wąwozu!

 

Zawsze gotowe do podjęcia najtrudniejszych wyzwań, zespoły Alpine i Signatech zmierzą się z Pikes Peak w niedzielę, 25 czerwca, na Alpine A110 GT4 Evo. Samochód przeszedł szeroko zakrojone prace rozwojowe, aby opanować subtelności tej kultowej wspinaczki i ma imponujące aerodynamiczne wypustki, które utrzymują go na ziemi.

 

We współpracy z biurem projektowym Alpine inżynierowie i technicy Signatech skupili się na aerodynamice i silniku, aby sprostać stawianym wyzwaniom. Aby podkreślić powiązania z samochodem drogowym, jednocześnie demonstrując wszystkie nieodłączne cechy podwozia A110 na amerykańskiej ziemi, marka A-arrowed zdecydowała się również wejść do kategorii Time Attack 1. W związku z tym Alpine A110 GT4 Evo pozostanie w trybie napędu na dwa koła w polu, w którym będzie obok bardziej nietypowych prototypów o różnych filozofiach, takich jak te zgłoszone w kategorii Unlimited.

 

Alpine będzie polegać na doświadczeniu Raphaëla Astiera w swoim dziewiczym wyglądzie Pikes Peak. Zwycięzca Pucharu FIA R-GT 2022 w Alpine A110 Rally, Francuz ma na swoim koncie cztery starty na Pikes Peak. W swoim trzecim starcie ustanowił rekord swojej klasy – już w Time Attack 1 – pokonując podjazd w czasie 9:23,721s. Korzystając z tego obiecującego kursu dla początkujących, Raphaël Astier wyrusza teraz w nową podróż, do której Alpine podchodzi, jak zawsze, z pokorą i niepohamowanym pragnieniem nauki w obliczu ośmiu innych prestiżowych marek, z którymi zmierzy się w Time Attack .Mach-E Błyskawica
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Błyskawica

Czy może pokonać ładunek błyskawicy?

25 lat Polo GTI! Volkswagen wprowadza na rynek specjalną edycję modelu Polo GTI Edition 25
Wiadomości | 17.05.23

25 lat Polo GTI! Volkswagen wprowadza na rynek specjalną edycję modelu Polo GTI Edition 25

W 1998 roku Polo po raz pierwszy dodało te trzy kultowe litery do swojej nazwy, teraz mija ćwierć wieku po premierze a VW prezentuje limitowaną edycję obecnego Polo GTI o mocy 207 KM.

Pierwsze zdjęcia nowego prototypu Maserati GranCabrio
Wiadomości | 26.10.22

Pierwsze zdjęcia nowego prototypu Maserati GranCabrio

Przed premierą nowego GranCabrio, oczekiwaną w przyszłym roku, prototypowe modele przechodzą intensywne testy.