MotorSport | 07.03.23

Alpine A110 GT4 Evo, pierwszy wyścig do chmur w Colorado Springs

Legendarny Pikes Peak International Hill Climb to jeden z najdłużej trwających zawodów samochodowych w Stanach Zjednoczonych, odbywający się w Górach Skalistych od 1916 roku.


Alpine A110 GT4 Evo, pierwszy wyścig do chmur w Colorado Springs

Legendarny Pikes Peak International Hill Climb to jeden z najdłużej trwających zawodów samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Odbywający się w Górach Skalistych od 1916 roku, ten punkt orientacyjny sportów motorowych przeszedł wiele zmian w ciągu ostatniego stulecia, ale pozostaje jednym z najtrudniejszych wydarzeń na świecie.

 

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości 19,93 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów i kończącą się około 1440 metrów wyżej. Maszyny, ciała i nerwy są wystawione na próbę. Zmieniające się ciśnienie powietrza znacząco wpływa na moc silnika podczas podjazdu, podczas gdy kierowcy często muszą radzić sobie z wyjątkowo zakurzoną drogą, zmiennymi warunkami pogodowymi, zmieniającymi się kątami padania promieni słonecznych, ślepymi zakrętami i nieustannym zagrożeniem ze strony wąwozu!

 

Zawsze gotowe do podjęcia najtrudniejszych wyzwań, zespoły Alpine i Signatech zmierzą się z Pikes Peak w niedzielę, 25 czerwca, na Alpine A110 GT4 Evo. Samochód przeszedł szeroko zakrojone prace rozwojowe, aby opanować subtelności tej kultowej wspinaczki i ma imponujące aerodynamiczne wypustki, które utrzymują go na ziemi.

 

We współpracy z biurem projektowym Alpine inżynierowie i technicy Signatech skupili się na aerodynamice i silniku, aby sprostać stawianym wyzwaniom. Aby podkreślić powiązania z samochodem drogowym, jednocześnie demonstrując wszystkie nieodłączne cechy podwozia A110 na amerykańskiej ziemi, marka A-arrowed zdecydowała się również wejść do kategorii Time Attack 1. W związku z tym Alpine A110 GT4 Evo pozostanie w trybie napędu na dwa koła w polu, w którym będzie obok bardziej nietypowych prototypów o różnych filozofiach, takich jak te zgłoszone w kategorii Unlimited.

 

Alpine będzie polegać na doświadczeniu Raphaëla Astiera w swoim dziewiczym wyglądzie Pikes Peak. Zwycięzca Pucharu FIA R-GT 2022 w Alpine A110 Rally, Francuz ma na swoim koncie cztery starty na Pikes Peak. W swoim trzecim starcie ustanowił rekord swojej klasy – już w Time Attack 1 – pokonując podjazd w czasie 9:23,721s. Korzystając z tego obiecującego kursu dla początkujących, Raphaël Astier wyrusza teraz w nową podróż, do której Alpine podchodzi, jak zawsze, z pokorą i niepohamowanym pragnieniem nauki w obliczu ośmiu innych prestiżowych marek, z którymi zmierzy się w Time Attack .Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku
MotorSport | 08.02.21

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku

Z sześcioma mistrzostwami kierowców i 74 zwycięstwami w wyścigach Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Srebrnej Strzały.

Mitsubishi XRT Concept zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku 2023
Concept Cars | 22.03.23

Mitsubishi XRT Concept zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku 2023

Pierwsza zapowiedź szóstej generacji najlepiej sprzedającego się modelu Mitsubishi Motors, średniej wielkości pickupa L200 pod roboczą nazwą Mitsubishi XRT Concept.

Znamy datę premiery zupełnie nowego Subaru WRX
Wiadomości | 27.07.21

Znamy datę premiery zupełnie nowego Subaru WRX

Zupełnie nowe Subaru WRX zadebiutuje na New York International Auto Show. Sprawdź datę i zobacz wideo zapowiedź.