Premiery | 12.01.21

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7

ET7 to flagowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący ponad 100 standardowych funkcji komfortu, bezpieczeństwa i inteligentnych funkcji.

NIO wprowadził na rynek swój pierwszy model autonomicznej jazdy, NIO ET7, flagowy sedan z napędem elektrycznym. ET7 ma cenę pre-subsydiowania zaczynającą się od około 255 tyś zł lub od około 215 tyś zł z opcją BaaS (Battery as a Service).

 

ET7 jest wyposażony w najnowszą technologię NAD (NIO Autonomous Driving), w tym NIO Aquila Super Sensing i NIO Adam Super Computing. NAD zapewnia bezpieczniejsze i bardziej relaksujące doświadczenie autonomicznej jazdy z punktu A do punktu B, stopniowo obejmując przypadki użycia od dróg ekspresowych, miejskich, parkowania po wymianę baterii.

 

Firma NIO opracowała pełną zdolność autonomicznej jazdy NAD, w tym algorytm percepcji, lokalizację, strategię sterowania i oprogramowanie platformy. NIO Aquila Super Sensing obejmuje 33 wysokowydajne czujniki, w tym 11 8-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości, 1 ultradźwiękowy LiDAR o wysokiej rozdzielczości, 5-milimetrowe radary, 12 czujników ultradźwiękowych, 2 precyzyjne jednostki pozycjonujące, V2X i ADMS. Aquila może generować 8 gigabajtów danych na sekundę. NIO Adam jest wyposażony w 4 układy SoC NVIDIA DRIVE Orin o łącznej mocy obliczeniowej 1016 TOPS.Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90
Elektryczne | 14.11.23

Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90

Segment pojazdów wielozadaniowych (MPV) zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Volvo EM90 jako pierwsze pojawia się w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Honda zaprezentowała swój drugi w pełni elektryczny pojazd e:Ny1
Elektryczne | 17.05.23

Honda zaprezentowała swój drugi w pełni elektryczny pojazd e:Ny1

Jest to kolejny w pełni elektryczny samochód Hondy z segmentu B, który pojawi się w Europie, po cieszącym się dużym uznaniem samochodzie miejskim Honda e.

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty bZ4X
Premiery | 29.10.21

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty bZ4X

Pierwszy specjalnie zaprojektowany akumulatorowy pojazd elektryczny Toyoty (BEV), wygodny, przestronny i autentyczny SUV, dostępny z nowym napędem na cztery koła.