Premiery | 12.01.21

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7

ET7 to flagowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący ponad 100 standardowych funkcji komfortu, bezpieczeństwa i inteligentnych funkcji.

NIO wprowadził na rynek swój pierwszy model autonomicznej jazdy, NIO ET7, flagowy sedan z napędem elektrycznym. ET7 ma cenę pre-subsydiowania zaczynającą się od około 255 tyś zł lub od około 215 tyś zł z opcją BaaS (Battery as a Service).

 

ET7 jest wyposażony w najnowszą technologię NAD (NIO Autonomous Driving), w tym NIO Aquila Super Sensing i NIO Adam Super Computing. NAD zapewnia bezpieczniejsze i bardziej relaksujące doświadczenie autonomicznej jazdy z punktu A do punktu B, stopniowo obejmując przypadki użycia od dróg ekspresowych, miejskich, parkowania po wymianę baterii.

 

Firma NIO opracowała pełną zdolność autonomicznej jazdy NAD, w tym algorytm percepcji, lokalizację, strategię sterowania i oprogramowanie platformy. NIO Aquila Super Sensing obejmuje 33 wysokowydajne czujniki, w tym 11 8-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości, 1 ultradźwiękowy LiDAR o wysokiej rozdzielczości, 5-milimetrowe radary, 12 czujników ultradźwiękowych, 2 precyzyjne jednostki pozycjonujące, V2X i ADMS. Aquila może generować 8 gigabajtów danych na sekundę. NIO Adam jest wyposażony w 4 układy SoC NVIDIA DRIVE Orin o łącznej mocy obliczeniowej 1016 TOPS.TIGER koncept pojazdu bezzałogowego od Hyundaia
Concept Cars | 10.02.21

TIGER koncept pojazdu bezzałogowego od Hyundaia

Przewożenie ładunków po odległym i niedostępnym terenie jako pojazd z napędem na cztery koła lub czteronożna maszyna krocząca.

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca
Wiadomości | 14.07.20

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca

20 lipca marka Jeep zaprezentuje nowego Jeepa Renegade oraz Jeepa Compass 4xe, jako hybrydę plug-in jako zobowiązanie marki do zostania liderem zaawansowanych technologii przyjaznych dla środowiska.

Kolejna cyfrowa premiera BMW. Tym razem zobaczymy nowe BMW serii 4 Coupé
Premiery | 29.05.20

Kolejna cyfrowa premiera BMW. Tym razem zobaczymy nowe BMW serii 4 Coupé

Nowe BMW serii 4 Coupé zadebiutuje 2 czerwca. Do tego czasu możemy tylko gdybać jak ostatecznie będzie wyglądać nowa czwórka. Czy przedni grill będzie tak duży jak został zaprezentowany na ostatnich targach we Frankfurcie? Ile z pokazanej tam wersji weszło do seryjnej produkcji? Jeszcze kilka dni i wszystko będzie jasne. Dlatego uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy do najbliższego wtorku.