Premiery | 12.01.21

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7

ET7 to flagowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący ponad 100 standardowych funkcji komfortu, bezpieczeństwa i inteligentnych funkcji.

NIO wprowadził na rynek swój pierwszy model autonomicznej jazdy, NIO ET7, flagowy sedan z napędem elektrycznym. ET7 ma cenę pre-subsydiowania zaczynającą się od około 255 tyś zł lub od około 215 tyś zł z opcją BaaS (Battery as a Service).

 

ET7 jest wyposażony w najnowszą technologię NAD (NIO Autonomous Driving), w tym NIO Aquila Super Sensing i NIO Adam Super Computing. NAD zapewnia bezpieczniejsze i bardziej relaksujące doświadczenie autonomicznej jazdy z punktu A do punktu B, stopniowo obejmując przypadki użycia od dróg ekspresowych, miejskich, parkowania po wymianę baterii.

 

Firma NIO opracowała pełną zdolność autonomicznej jazdy NAD, w tym algorytm percepcji, lokalizację, strategię sterowania i oprogramowanie platformy. NIO Aquila Super Sensing obejmuje 33 wysokowydajne czujniki, w tym 11 8-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości, 1 ultradźwiękowy LiDAR o wysokiej rozdzielczości, 5-milimetrowe radary, 12 czujników ultradźwiękowych, 2 precyzyjne jednostki pozycjonujące, V2X i ADMS. Aquila może generować 8 gigabajtów danych na sekundę. NIO Adam jest wyposażony w 4 układy SoC NVIDIA DRIVE Orin o łącznej mocy obliczeniowej 1016 TOPS.Całkowicie nowy Nissan Rogue prowadzi odrodzenie oferty Nissana w USA
Wiadomości | 19.10.20

Całkowicie nowy Nissan Rogue prowadzi odrodzenie oferty Nissana w USA

Zupełnie nowy crossover Nissan Rogue z 2021 roku pojawi się w salonach w całych Stanach Zjednoczonych pod koniec tego miesiąca, w ramach globalnego planu transformacji firmy Nissan NEXT.

Prowokacyjny nowy crossover INFINITI QX55
Wiadomości | 17.02.21

Prowokacyjny nowy crossover INFINITI QX55

Niestety w Europie go nie kupisz natomiast od kwietnia będzie dostępny u dealerów w Stanach Zjednoczonych.

Nowy Seat Ibiza premiera
Premiery | 14.04.21

Nowy Seat Ibiza premiera

Odświeżona Ibiza przykuwa wzrok bardziej dynamicznym designem, podkreślonym m.in. pełnymi światłami LED czy zupełnie nowymi wzorami felg.